Jump to content

Задна чистачка


D-M@X

Recommended Posts

Здравейте колеги вчера откакто мих колата и нещо стана на задната чистачка току се включи сама като дам контакт и се включва чат пат сама от какво може да е станало?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги вчера откакто мих колата и нещо стана на задната чистачка току се включи сама като дам контакт и се включва чат пат сама от какво може да е станало?

Или дава някъде на късо от време на време, или лостчето се е прецакало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или дава някъде на късо от време на време, или лостчето се е прецакало.

Ми лостчето досега си работеше перфектно проблема се яви то1но след като я измих :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми лостчето досега си работеше перфектно проблема се яви то1но след като я измих :hilezh:

Може докато са ти мили таблото да са счупили лостчето, или да имаш оголен кабел някъде, да е влязла вода и да е станал проблем. За всеки случай прегледай бушоните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може докато са ти мили таблото да са счупили лостчето, или да имаш оголен кабел някъде, да е влязла вода и да е станал проблем. За всеки случай прегледай бушоните.

Еми колата аз си я мих вкъщи :) и вътре не съм пипал нищо :) И се задейства от вибрации и като друсне в дупка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем съвсем наскоро. Може да ти помогне като информация евентуално. Според електриджията 3-тият ми стоп на задното стъкло е давал на късо известно време заради 2 долепени пластинки, но проблема бил, че бушона бил кофти - продавали такива по бензиностанциите и не гърмят когато трябва. Това предизвикало постепенно разтапяне на кабели отзад, разтапяне и отпред при бушониерата, вместо да гръмне. Изчезнаха ми стоповете и задната чистачка. От разтапянето жиците слепнали една с друга на места и като сложихме нови бушони даваше на късо и задната чистачка се включваше когато си иска, дори като натисна спирачка заедно със стоповете тръгваше. Това което направи майстора бе да махне кората на задната врата и да изчисти, отдели и изолира кабелите. На места дори ги смени. Те влизат през една мека връзка през пантата на вратата и в купето - отзад от лявата страна. Оттам до долу дето има капак в кората на багажника пак имаше проблеми по снопа кабели - докато стигнат до една букса - дотам ги отдели и изчисти. От буксата нататък в посока към шофьора каза че едва ли ще има проблем че били по-дебели кабелите.

Щом и при теб така прави да се включва при друсане значи, че кабели се опират един в друг и си взимат ток. Ще ти кажа къде ми оправиха нещата - на околовръстното от Цар Борис в посока Горна Баня на първото кръстовище със светофар вдясно. Спираш на първия сервиз дето е на автобусната спирка (че са два такива там). Бачкат трима майстори там, двама младежи и един към 35-40 годишен - той е по-печения от всички. Кажи му, че е правил същото Ауди наскоро с подобен проблем и искаш той да го погледне.

Редактирано от Freeride
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още нещо - гледам че се занимаваш с диагностика! Имам кабел и Vag-Com колкото да тествам и да ходя на майстор ако видя нещо.

Как ти звучи това:

VAG-COM Version: Release 311.2-N

Chassis Type: 8D - Audi A4 B5

Scan: 01,02,03,08,15,17,25,35,45,55,56

Address 01 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 907 557

Component: 1,8l R4/5VT MOTR HS D05

Coding: 04001

Shop #: WSC 00000

1 Fault Found:

16518 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1: No Activity

P0134 - 35-00 - -

Readiness: N/A

Address 08 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 820 043 H

Component: A4-KLIMAVOLLAUTOoAUT

Note: Excessive Comm Errors

Дали означава нова ламбда сонда?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж на катализатора да не са се разкачили кабелита на ламбдата и да е паднала вътре такъв проблем имаше братовчед ми на АЦЕ-то и не палеше както трябва и не работеше като хората :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МЕжду другото и аз имам тоя проблем оба444еее при мен е по различно: когато дам на контакт и цъкна лостчето и задната чистачка помрадва около 1см и спира да работи и такам, мн кофти е без задна чистачка казахами че не е давало добра маса обаче нз ако някой може да помогне да сподели :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...