Jump to content

Проблем с климатроника!


Ombre

Recommended Posts

Здравейте колеги,

имам следния проблем: от вчера не ми светва дисплея на климатроника и съответно не мога да го пусна. Същевременно забелязах лека светлина отзад на дилсплея и по това съдя (не че съм сигурен ), че стига захранване до него. Има ли някой идея къде мога да търся проблема или да я вкарвам в бокса ( един вид да търся ''майстор'', който да ми резне главата :( ). Дано стана ясно.

P.S. До преди да загасне нацяло дисплея, докато не светнеше ( няколко секунди след като подам контакт) не можех да управлявам ел. стъклата, а сега те си работят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

имам следния проблем: от вчера не ми светва дисплея на климатроника и съответно не мога да го пусна. Същевременно забелязах лека светлина отзад на дилсплея и по това съдя (не че съм сигурен ), че стига захранване до него. Има ли някой идея къде мога да търся проблема или да я вкарвам в бокса ( един вид да търся ''майстор'', който да ми резне главата :flipoff: ). Дано стана ясно.

P.S. До преди да загасне нацяло дисплея, докато не светнеше ( няколко секунди след като подам контакт) не можех да управлявам ел. стъклата, а сега те си работят.

Какъв точно ти е климатроника поне кажи.... така ще си гадаем само..... ако е на ДИАВИА, има предпазител от 7,5 А, находящ се зад контролното панелче на самия климатроник, трябва да провериш дали не е изгорял той. Въпросния предпазител е монтиран на червен проводник и си виси във въздуха, така че ще трябва да се поогледаш. Това обаче важи за ДИАВИА само...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв точно ти е климатроника поне кажи.... така ще си гадаем само..... ако е на ДИАВИА, има предпазител от 7,5 А, находящ се зад контролното панелче на самия климатроник, трябва да провериш дали не е изгорял той. Въпросния предпазител е монтиран на червен проводник и си виси във въздуха, така че ще трябва да се поогледаш. Това обаче важи за ДИАВИА само...

Не зная дали е DIAVIA, но ще го снимам след като се прибера от работа. Колата е вкарана от Италия, така че най-вероятно е такъв. Относно предпазителя, за който говориш: мисля, че стига захранване до дисплея тъй като е леко осветен отзад, но не изобразява нищо; :flipoff: би ли обяснил как се сваля панела .

Това е климата:

post-7094-1188817726_thumb.jpg

Редактирано от Ombre
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...........

Това е климата:

ами да .... това е климата - ДИАВИЯ, та значи този предпазител при мен е зад панела, който си снимал - сваляш го, като капака около бутоните го извадиш напред и след това с отвертка свалиш самия контролен панел. А ако свети све пак пробвай първо да резетнеш компютъра... къде обаче са ти го сложили незная.... при мен е в краката на пасажера - т.е. отпред отдясно... долу в ниското.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начии... свалих панелчето с дисплея - има си точец до него. Гледах буксата за него е понагоряла малко, но май не е от нея. Като го включих си се осветява екранчето ама няма микой на него. Гледах къде отиват кабелите за компа и май е зад жабката, но нямях време да я свалям и да го търся. Утре ще видя да го намеря и да го рестартирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаш 4 кабела влизащи в панела нали ?

2 за тоци ( +12 волта и маса ) и 2 за сигнала (сериен предполагам )

в екрана имаш пц за бутоните и екрана

кабела излизащ от него отива в пц-то на климатроника.

подсветката се включва след като по жълт кабел на пц-то на климатроника (не на екрана) се подадат 12 волта.

този жълт кабел е вързан към снопа на бушон 14 (10А) през който светват следните неща след пускане на габаритите

- осветление за задния номер

- осветление двигателен отсек

- осветление табло

- осветление жабка

кабела е сив-зелен

първия начин е да тръгнеш от бушониерата но е по трудно защото снопа е в кутия.

втория начин е ако имаш търпение да почакаш до края на седмицата и ще ти кажа директно кой крак на пц-то на климатроника е този жълт защото нямам спомен дали не са повече жълтите кабели влизащи в него и да ти кажа кой точно е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаш 4 кабела влизащи в панела нали ?

2 за тоци ( +12 волта и маса ) и 2 за сигнала (сериен предполагам )

в екрана имаш пц за бутоните и екрана

кабела излизащ от него отива в пц-то на климатроника.

Точно така!

подсветката се включва след като по жълт кабел на пц-то на климатроника (не на екрана) се подадат 12 волта.

този жълт кабел е вързан към снопа на бушон 14 (10А) през който светват следните неща след пускане на габаритите

- осветление за задния номер

- осветление двигателен отсек

- осветление табло

- осветление жабка

Според мен подсветката си се включва

Като го включих си се осветява екранчето ама няма микой на него
, както и осветлението на таблото и задния номер.
кабела е сив-зелен

Сигналният кабел м/у пц-то на дисплея и пц-то на климатроника ли и маш в предвид. :bia: Мисля, че там някъде мейби е проблемацията.... Или бъркам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че няма да помогне, ма не боли да пробва.

Диавия виснала до сега не съм чувал.

Виж вебастото ми се посира на почти всяко включване, ама то е от слабия акумулатор

Колега дръпи и бушоните дето Ради ти описа по горе, вместо да откачаш акумулатора.

И не се шашкай като го пуснеш климатика след ресет-а защото му трябва минимум минута за старт-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, да обобщя кво е положението към момента.

Ресетнах компютъра, първоначално не припали дисплея, но после се появи индикацията. Първите 10-15 мин беше много мудно управлението - натискаш бутони-никаква реакция, малко като тука има, тука нема. После си тръгна по-нормално. И така докато не я оставих изгасена колата за около час. После пак му трябваха 10 мин след запалване за да включи дисплея. И пак мъки с управлението

Вчера след работа отидох до сервиза на Станислав Москов в Горна Баня. След проверка на тоците и рестартиране, пичовете ми казаха, че е за презаписване софта на блока за управление. Другата седмица ще ходя да я извършат тази процедура. Останах с много добро впечатление от начина по който подходиха към проблема :bia: . Преди това минах през един сервиз, където искаха да ми сменят блока за управление.

Благодаря на хората, които се опитаха да ми помогнат! Ще пиша за финалния резултат след посещението на ''чичо доктор'' другата седмица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
Така, да обобщя кво е положението към момента.

Ресетнах компютъра, първоначално не припали дисплея, но после се появи индикацията. Първите 10-15 мин беше много мудно управлението - натискаш бутони-никаква реакция, малко като тука има, тука нема. После си тръгна по-нормално. И така докато не я оставих изгасена колата за около час. После пак му трябваха 10 мин след запалване за да включи дисплея. И пак мъки с управлението

Вчера след работа отидох до сервиза на Станислав Москов в Горна Баня. След проверка на тоците и рестартиране, пичовете ми казаха, че е за презаписване софта на блока за управление. Другата седмица ще ходя да я извършат тази процедура. Останах с много добро впечатление от начина по който подходиха към проблема :hilezh: . Преди това минах през един сервиз, където искаха да ми сменят блока за управление.

Благодаря на хората, които се опитаха да ми помогнат! Ще пиша за финалния резултат след посещението на ''чичо доктор'' другата седмица.

Човек, имам точно същия проблем и много бих се радвал, ако напишеш как го си решил твоя.

Имай предвид, че минах през всякакви съвети и най-честия беше да продавам колата...

В момента нямам парно, нямам климатик, нито духалка само заради този преден панел.

Намерих един сервиз, в който имаха компютъра на Диавиа (онова над жабката). Смениха го и ефекта беше точно същия, затова предполагам, че е от предния панел.

Благодаря предварително и на другите хора, ако се опитат да помогнат със съвет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Искам да изровя темата от архивите понеже имам малък, но дразнещ проблем с моя италиански климатроник Диавиа. Той се състои в това, че не ми светят бутоните на панела, самият екран свети и всичко работи и всички бутони функционират коректно. Имам 2бр. от крайните модули с бутоните и екранчето и при двата се явява този проблем. Днес имах повечко свободно време и резервния климатроник го вързах към едно трафче подадох му 12В и си светва отново екрана, но не и подсветките на бутоните, подавах му де що има кабели за да светнат, неше и неще, когато подам на самата крушчица си светва, проверил съм всичките, всички са изправни. Преди имах някакви схеми които съм затрил и сега немога да намеря почети нищо по въпроса, ако може някой да помогне.

Четейки тази тема видях, че май трябва да се подаде 12В към някакъв жълт кабел към компа на климатроника, така ли е и ако е така, защо не е направено при самата инсталация на климатроника, на всички ли е така, тоест на никой не му светят фабрично подсветките, на кой пин на коя от 2-те букси трябва да се намира този кабел? Всякакви идеи със схеми, снимки и идеи как да светна бутоните са ми в голяма помощ <_<

ПС: Намерих схемите ама съм много неориентиран, ако има някой технически грамотен и може да ми каже какво да направя, http://rapidlibrary.com/files/diavia-klima-diagram-pdf_ulyezcfntifwon.html на италиански са :D

Редактирано от LUDsAUDI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...