Jump to content

Проблем: Разход А4 1,8Тq или OMV лъжа?!


COLDMAN

Recommended Posts

7' date='9 извънградско

10 и нещо или 11 и нещо беше градско[/quote']

Тези заводски данни са без климатик. Ако имаш климатик-2л отгоре, ако е климатронник-0.7л отгоре.

?????????????????????????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а защо я караш в юнитрейд??????????????????2

опитай друг сервиз

тогава виж кво стаа

Току що се завръщам от юнитрейд и резултатите засега са следните:

1. 4 часа висене

2. 50 лв

3. Уж дебитомера бил зацапан и го били изчистили? ->възможен фактор, но въпреки всичко има едно прекъсване което аз съм убеден, че е или от някоя бобина или от свещ, но .....нищо!

И явно трябва някъде на друго място да ходим за да я лекуват, но къде? В крайна сметка не съм милионер за да ми се правят сумати хора на диагностици и аз и пари да им давам за това :zustimm::gut:

Deliveryman ако я докарам при вас можеш ли да ми съдействаш наистина да разберем от какво е проблема, или пък някакъв друг сервиз да търся :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що се завръщам от юнитрейд и резултатите засега са следните:

1. 4 часа висене

2. 50 лв

3. Уж дебитомера бил зацапан и го били изчистили? ->възможен фактор' date=' но въпреки всичко има едно прекъсване което аз съм убеден, че е или от някоя бобина или от свещ, но .....нищо!

:roll:[/quote']

Аз доколкото знам точно в Юнитейд им е забранено да отварят дебитомера.Казват че тази част е капсолована и ако е повредена направо се заменя с нова. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А4 1.8т куатро харчи не по малко от 15 на 100 на градско...при средно настъпване.То се вижда и от моментния разход - всяко потегляне е поне 45 на сто.Потегляне с ръчка около 80 на 100.Смятайте сами...и не си губете времето по майстори.Тази кола просто си харчи :zustimm: и върви :gut:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

И аз изпаднах в размисъл в/у разхода. Моята няма "куатро", но до момента я засичам да харчи 11-12 градско, като карам като пенсионер (много рядко я докарвам за изключва ЕЦУ). А на диагностика не даде никакви грешки или отклонения по датчици и т.н.

Ако я видя под 10, с разликата ще черпя по бира, ако ми кажете, къде да ида и други Умни глави да я видят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@COLDMAN

моята съм я засичал - градско ми дава 11-12, което е напълно в нормите и съм доволен, за извънградско ми дава около 8, което пак е в нормите. стремя се да сменям предавките м/у 3-4к оборота. но разход 16/100 при теб ми се вижда множко.

@RossN

няма как да я видиш градско под 10, значи за 1.8 а4 ако не се лъжа

без турбо

- градско 11,8 на 100

- извънгр 7,9 на 100

с турбо

- градско 10,9 - 11,0

- извънгр пак около 8

куатрото качва малко. климатроника вдига с около 1 на 100.

п.п забележете, че турбо варианта има по-малък градски разход. това е по книжка.

Редактирано от Dako
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...