Jump to content

Хидравличната рейка...


Liudmil Peshev

Recommended Posts

Та вчера най-безславно ми умря рейката... На Оборище правех десен завой към Васил Друмев - и Джако отказа да завие! Естествено наполовината стърчах на Оборище! Вдигам капака - смърди на хидравлично масло... мамата си...под колата кап-кап-кап на кратки интервали. Волана не се мърда да го... Добре, че сервиза ми е на 100 метра от там... Закарах я и след като я вдигнах на канала... ЧЕСТИТО! Хидравлична рейка! Цена за нова 800 кинта! Втора ръка - кавтото изпросиш оттук оттам! Да не казвам каква просия му ударих по познати магазини! При италианецо за 2.6, куатро рейка НИЦ! На две места по 650 кинта. Ако е толкоз викам им ще си купя нова бе! Най-накрая намерих... Цената е без коментар, пък и е с гаранция... И така сега пъ въпроса: пичове колко е хидравличната течност на мойта многострадална АУДИ-овева. 2.6 куатро, 1998 година? Втори въпрос - какъв цвят е оригиналната течност да не ме ментосват, че едни викат червена други зелена... И цена ако имате идея..., че и тук варират от 27 до 50 лева на литър...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За АВС двигател видях скоро рейка в атоморгата на Борис ІІІ след околомръсното. За кви пари ще даде не знам - малко скъпчия си пада. Хидравличната течност е зелена, G002 или G004 в Еуратек е 19-20 лв, а в Ем-Комплект 33 е 22 лв. Системата побира около литър.

Редактирано от JohnP
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В подписа ти пише Ауди 80, а колата 1998 - тоест каква е??? Напълно те разбирам какво ти е, но уточни. Нова за 800 лв от Порше БГ не вервам. Явно е някакъв рециклаж.

Масло си купи от Еуратек - Шкода, а колко като се поуспокоиш и дойдеш на себе си (много е гадно, лично съм го изпитвал нееднократно да закъсаш насред улицата) потърси. Писано е във форума.

И още нещо: Рейката ти окачена ли е и на едно амортисьорче - ако да и закъсаш свиркай. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vtora raka reika ne bih kupil nikoga ako ne se e shupila moita de. ako proteche za 120 kinta se reciklira i 1 godina garancia ti davat imash i kam 120-130 leva montaj demontaj za 250 si karash tvoita reika bez iadove

ти явно си от софия щото на мен ми я рециклираха за 60лв и ми я свалиха/качиха за 50...ама по пловдивски цени....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@KOKO 100 C4 - Адаш, толкова си е цената, но като върнеш старата - информацията ми е директно от Демир, няма да ме лъже човекът. Обикновено при замяна спада доста, понякога и с 50% - миналата седмоица примерно смених по този начин дебитомер за ~250 лв., при същата цена в евро, ако е без замяна :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така:

1.Новата рейка (второ ръка "нова") ми дойде на 180 кинта с 1 година гаранция.

2.Хидравлична течност - 850 грама, цена за литър 27 лева G004

3.При демонтаж монтажа - два нови шарнира (екстрата е че ми ги дадоха нови като бонус към рейката, често нови неразопаковани!)

4.От старат рейка ми остана един смемян преди 1200 километра шарнир <_<

5.Труд - монтаж, демонтаж, обезвъздушаване - 120 кинта.

6.Старата ми рейка беше с амортисьор, новата е без, за сега разлики във возия или нещо друго не усещам... Малко ми седи леко по-тромава ама то може би е щото не съм я карал 3 дни и още не мога да и се нарадвам!

И сега ми остана да мина на един реглаж предница....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...