Jump to content

ремонт маслена помпа


Roni

Recommended Posts

някой свалял ли е маслената помпа на Б4 АБК мотора? Интересува ме:

1. Необходимо ли е да се демонтира магарето (пр. мост) или мога да сваля картера без да го отвивам?

2. Като махна картера- маслената помпа е хваната към блока отдолу с два (или три) дълги болта- отвивам ти и изваждам помпата (отцепва се директно от вторичния вал) или е необходимо да се демонтира ангренажа, колелото на тоя вторичен вал, да се изсдърпа целия вал извън блока и прочие...

3. При обратния монтаж наложително ли е да се спазят изискванията за усилие с което да се стягат болтовете на масл. помпа

Благодарско за отг.

иначе ядовете са ми ниско налягане и май помпата ми е аут

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точиш маслото,овърташ болтовете на магарето и то пада надолу носачите го държат развиваш катрера

има една конзола към скоростната кутия и тя се сваля преди това,развиваш маслената помпа и я вадиш

По ангренажа не се пипа нищо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...после оста на новата масл помпа се намушва в мястото на старата и тя си се зацепва самичка за вторичния вал- така ли?

тая конзола я знам, за която пишеш.

Кажи нещо за усилията за стягане- има ли сми да търся дино-ключ?

колко парета е една втора употереба масл помпа за моята каляска- имаш ли идея?

Единствено ме притесняват болтовете на магарето- да не скъсам някой, че тогава си е е**** м****!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да оста се намушква директно

За стягането няма проблем стягаш на ръка

Втора употреба цената незнам кой колкото му трябват толкова иска :flipoff: :flipoff: но мисля че около100лв е нормално

Нови помпи може и да има близки до тази цена но не те съветвам да слагаш такава - само оригинална а тя е скъпа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой свалял ли е маслената помпа на Б4 АБК мотора? Интересува ме:

1. Необходимо ли е да се демонтира магарето (пр. мост) или мога да сваля картера без да го отвивам?

2. Като махна картера- маслената помпа е хваната към блока отдолу с два (или три) дълги болта- отвивам ти и изваждам помпата (отцепва се директно от вторичния вал) или е необходимо да се демонтира ангренажа, колелото на тоя вторичен вал, да се изсдърпа целия вал извън блока и прочие...

3. При обратния монтаж наложително ли е да се спазят изискванията за усилие с което да се стягат болтовете на масл. помпа

Благодарско за отг.

иначе ядовете са ми ниско налягане и май помпата ми е аут

Може да не е умряла. /помпата де/ :birthday:

На мой приятел преди време не му правеше достатъчно налягане и проблема се оказа,че е

замърсена - най вече редукционния клапан и по-малко цедката.

А иначе както казва и Венко - само оригинал.....обаче цената е :birthday:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...