Jump to content

Заслужава ли си да направя една диагностика в Супер Дизел


Ronaldinhoo

Recommended Posts

Значи имам А4 1.9 TDI, като го взех беше пушка, но защото му свикнах ли или защото преди това карах 306 1.9 D сега ми се вижда по тромаво. Преди 2 седмици му смених маслото,маслен,горивен и въздушен филтър. Преди да ги сменя като чели колата изведнъж почна да върви много след смяната продължи да върви, мина 1 седмица и сега пак е тромава. Чудя се дали да не отида то Супер дизел и да и направят една диагностика и ако има грешки да ги изчистят. Или да отида при Мишо??? Споделете моля ви.

Редактирано от Ronaldinhoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ни едното ни дургото.Просто си и свикнал вече. При всички го има този "синдром". И на двете места ще ти разковат портмонето и ще ти кажат нищо и няма. Ако не си забелязал някаква промяна в работата на мотора - шум или прекъсване или тропане или трудно палене и т.н. не си губи времето да обикаляш сервизите.

Редактирано от audi90
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ни едното ни дургото.Просто си и свикнал вече. При всички го има този "синдром". И на двете места ще ти разковат портмонето и ще ти кажат нищо и няма. Ако не си забелязал някаква промяна в работата на мотора - шум или прекъсване или тропане или трудно палене и т.н. не си губи времето да обикаляш сервизите.

Странно, аз моята я карам вече 23000км и все така добре си върви. Даже на моменти ме плаши как върви за конете си. Така че може наистна да има някакъв проблем... Аз лично препоръчвам (както и други колеги) да се засече колата на ускорение от 0-100, ако е близо до заводските данни, значи всичко е ОК, в противен случай - сервиз...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз вече ходих и направих диагностика в Супер дизел. Взеха ми 40 лв, ама несъжалявам, защото един от сервиза дойде върза лаптопа за компютъра направих ме едно кръгче и е супер сега. Каза, че колата е перфектна работи много добре нямам грижи, само че откри 2 грешки едната беше в дебитомера, а другата в имобилайзер и ги изчисти. Единствения недостатък е че в някъкъв датчик на турбината е засмукало масло и малко я спъва. Иначе пича каза, че няма какво да се направи нито те могат нито аз, това може да се оправи от самосебеси но може след 5000 км може и след 20 000 км, затова няма смисал да се ровичка по колата. Ако колата стане много тромава след време ще се наложи да сменя турбината, ако има кинти :hilezh:. Но в момента колата много въри :hilezh:. Направо откача :hilezh: .

Аз май сам си прецаках турбината, защото като я взех май месец и смених маслото със Statoil TDI 10w40, ама защо съм се заблудил че е било Maxxsus незнам и в гаража имаше такова и аз от него долях, а то било за бензинови и дезелови автомобили, но не е специализирано за TDI. И сигурно за това е смукнало масло този датчик. Момчето от супер дизел каза, ча някой масла отделят повече пари от други и затова ме посъветва да не слагам никъкви френски масла на Audi-то. Statoil- ла било хубаво масло

Редактирано от Ronaldinhoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая седмица върви предната не вървеше, от едно и също място ли сипваш горивото ?

Ами аз сипвам на 2-ве ОМВ-та м/у Горубляне и Панчарево и в Студентски град. Вие доволни ли сте от ОМВ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега моя съвет е МИШО,

човека просто знае какво се случва то не е само да закачиш един лаптоп и да бълваш на USERA, незнайни за него термини с идеята да му прибереш кинтите набързо...

Специално за МИШО - RESPECT!!!

Човека ми спести много пари и ми реши проблема съвсем грамотно, много съм доволен, мисля че имаме голям късмет с него щото работи с нашата фирма и нищо друго.

По повод супер дизел един приятел отиде закачиха му лаптопа, мръднаха му центровката, и същото обяснение, повече нищо не може да се направи=незнаят кво да се направи...., ама кво друго да ти кажат?!

По повод тв аче ти си въобразяваш, по добре да дадеш някой лев и да си споко отколкото ако ти е запецнал някой клапан да й пръснеш турбото и после да си папаш тъшаците.

Весел ден от мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...