Jump to content

помощ за нокия н95


Recommended Posts

Колеги, ако някой има опит с тоя телефон да свирка насам! искам да му подкарам вградения GPS. Пише да се свалия от сайта на нокия мап лоудър-а и картата за н95- и двете ги свалих, обаче нета в къщи ми е доста бавен (огарничен за външини сайтове) и катоси пусна да се инсталира върху ПЦ-то на мап лоудъра нищо не става....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята Нокия навигатора работи като си сваля картите директно от интернет. За тази цел е необходимо да имаш коректни настройки за мобилен интернет. На мен също ми се иска да ми бъдат качени картите в телефона, но не знам как става това!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не си вземете кард рийдър и не бутнете памет картата в него ? След това изтегледте картите от нета и ги запазете на памет картата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм убеден че вградения навигатор ще работи добре с произволно избрани карти. Другите програми за навигиране обаче не се разбират добре с GPS модула на телефона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тази NOKIA работи само със свалени от мобилен интернет карти.Карти не могат да се

записват на телефона или на мемори картата.Просто си сваля в момента и ти показва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, направи следното

1. Даунлоад и инстал на Нокиа Мапс (maps.nokia.com)

2. Пускаш си програмката мапс на телефона поне веднъж

3. Връзваш телефона към ПЦ-то с КАБЕЛ!!!

4. Пускаш мапса на ПЦ-то и си харесваш карти - даунлоадваш и качваш на телефона. Картата на БГ е около 50 МБ ако не се лъжа, може и по-малко да е!

5. Не забравяш, че ГПС сателитите не хващат ако над тебе има таван ;) - т.е. ако не ти показва къде си, излез от вкъщи или си бутни телефона под предното стъкло на колата :stupid:

Ако още не бачка - свиркай :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...