Jump to content

Проблем с компа


Recommended Posts

This file does not have a program associated with it for perfoming action.Create an association in the Folder Options control panel

...появява се на компа на хлапетата ми като искат да отворят файл или програма. Уж нищо не били пипали...но не мога да разбера какво е и как да го оправя.

F1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ако не е Виста си режа главата.Някой приложения не са съвместими все още.При мен също се е появявало,не помня при какви случаи,но не съм го виждал скоро.Ако не бъркам можеш да го оправиш като на файла който искаш да отвориш кликнеш с десен бутон.Open with,и от изкачащото меню си избираш с какво да го отвориш в зависимост от файла и го задаваш като default за да не го повтаряш всеки път.

Редактирано от longrunner
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ако не е Виста си режа главата.Някой приложения не са съвместими все още.При мен също се е появявало,не помня при какви случаи,но не съм го виждал скоро.Ако не бъркам можеш да го оправиш като на файла който искаш да отвориш кликнеш с десен бутон.Open with,и от изкачащото меню си избираш с какво да го отвориш в зависимост от файла и го задаваш като default за да не го повтаряш всеки път.

не е виста...най нормално ХР. по начина който ми казваш отвяраме...но е досадно. не нормално и търся причината

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или някой е дезинсталирал програмата която е отваряла такива файлове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или някой е дезинсталирал програмата която е отваряла такива файлове.

децата твърдят че нищо не са пипали :rolleyes:

...какво да направя или отиват нещата към преинстал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де. Колегата ти е казал как да го оправиш. Ако искаш повече инструкции дай повече подробности. Например на какви файлове (разширения) го дава това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето стъпка по стъпка решението:

1.Отваряш Windows Explorer

2.Намираш файла, който не ти се отваря. Важно е да знаеш неговото разширение - т.е. след името на файла какво пише. За да разбереш това, ако не виждаш нищо освен името на файла правиш следното:

Tools->Folder Options->горе в средата на View->намираш чек-бокса на Hide extension for known file types и АКО има отметка Я МАХАШ и даваш ОК! като направиш това ще виждаш разширенията на файловете - например до сега си виждал Document, а сега ще виждаш Document.doc

3.Вече виждаш разширението на файла, който не се отваря и е ред на оправянето на проблема.

Tools->Folder Options->горе дясно File Types (отчитай, че ще ти отнеме време и ще трябва да почакаш)->намираш разширението, което ти трябва (например DOC)->оттам долу имаш текст Open with и имаш бутон да посочиш с коя програма да отвори типа файл. Там търсиш името на програмата, с която да отвориш - например Microsoft Word, посочваш я, даваш отметка на Always use the selected program to open this kind of file->даваш ОК два пъти и си готов!

4.Още по лесния начин е даваш десен бутон на файла->Open with->търсиш името на програмата, с която да отвориш - например Microsoft Word, посочваш я, даваш отметка на Always use the selected program to open this kind of file->даваш ОК два пъти и си готов!

Аре пък пиши какво е станало

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3.Вече виждаш разширението на файла, който не се отваря и е ред на оправянето на проблема.

Tools->Folder Options->горе дясно File Types (отчитай, че ще ти отнеме време и ще трябва да почакаш)->намираш разширението, което ти трябва (например DOC)->оттам долу имаш текст Open with и имаш бутон да посочиш с коя програма да отвори типа файл. Там търсиш името на програмата, с която да отвориш - например Microsoft Word, посочваш я, даваш отметка на Always use the selected program to open this kind of file->даваш ОК два пъти и си готов!

снощи след дълги писаници по скайп с Мечока(Гризли), ровене из нета и проби по гореописаният начин реших проблема...сърдечно благодаря на всички отзовали се :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...