Jump to content

Някой знае ли?


Vankataaa

Recommended Posts

днес открих че задния спирачен цилиндър е протекъл и мокри челюстите затова явно не спира както преди колата... каква марка цилиндър ще ме посаветвате да си купя и ако някои знае колко струва? има ли смисъл да сменям гумичките или по добре да си взема нов....спира4ките са ми барабани с челюсти, до колко мм могат да се използват задните челюсти защото имам спомен че като нови бяха 5 мм а сега са 2 мм може ли още да карат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези гумички(маншончета) за които говориш или поне за които аз симисля, че говориш няма смисъл да ги сменяш, те предпазват само от замърсяване на буталцата на цилиндърчето и да ги смениш само тях няма да си решиш проблема. Сменяй цялото цилиндърче, предполагам че цената му не е висока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес открих че задния спирачен цилиндър е протекъл и мокри челюстите затова явно не спира както преди колата... каква марка цилиндър ще ме посаветвате да си купя и ако някои знае колко струва? има ли смисъл да сменям гумичките или по добре да си взема нов....спира4ките са ми барабани с челюсти, до колко мм могат да се използват задните челюсти защото имам спомен че като нови бяха 5 мм а сега са 2 мм може ли още да карат?

Колега цената на въпроса е около 15лв.Сменял съм ги преди 2 г. и засега няма проблеми.Нямаше други освен

на МЕТЕЛИ- италиански.Смяната е елементарно упражнение ,като най-интересния момент може да се окаже

демонтажа на старото цилиндърче /развиване на крепежа и холендърната гайка/.

Ако ти е 2мм. феродото ,отдавна е за смяна ,но по важно е да е износено равномерно по цялата дъга на челюстите.

Ако не е така това означава износени над допустимото барабани.

Има цилиндърчета с различен вътр. диаметър ,така че първо се убеди какви са твоите. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за съветите! смених го цилиндърчето 17лв Bendix , не знам що за стока е, не сам търсил, от първия магазин го купих, то ще си покаже :gut:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...