Jump to content

Чистене на турбина


BeOnEdge

Recommended Posts

а какви стойности се гонят, ето една снимка от показанията на 11 канал на моята кола, след старателно чистене на турбината. Добре ли е или трябва да се дооправя? Да вметна колата не беше загряла когато правих снимката. Имам и друг въпрос, когато е закачена на компа и вляза в двигателя ми показва Labels:028-906-021-AHU.LBL това какво означава? Че двигателя ми е AHU ли, защото по документ е АФН?

Редактирано от sweetlioo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ясно ми е, но има някаква разлика на празни обороти от порядъка на 30 мбара, и се чудех нормално ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На празен ход нищо не се вижда.. и тия 30-40 мбар-а разлика са нищо

Направи лог в движение и после огледай стойностите при пълно натоварване на 3 или 4-та скорост

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, а какви стойности би трябвало да ми даде? И с каква разлика е допустимо и в плюс или минус е тази разлика? Преди да изчистя турбината исканите стойности от ЕКУ бяха някъде към 1948 мбар а достигнатите варираха, като предимно бяха в диапазона от към 1600/1750 мбар, сега времето не ми позволява да се правя на състезател, пък и в Благоевград нямаме голям избор на дълги и пусти прави отсечки, така че при първа възможност ще направя един лог, и ще го пусна и тук за компетентно мнение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Колеги, според Вас възможно ли е лопатките на турбината на А4 1.9 ТДИ с АФН мотор да са блокирали, при положение, че 'актуатора' се движи свободно при подаване на вакуум? Грешката записана в компа е "Налягане в смукателния колектор: разлики при регулиране", а симптомите са, че на високите предавки губи мощност и на 130 км/ч забива. Колата не пуши и от време на време се държи нормално(ще изкопа асфалта :hilezh: )

Мерси предварително

Здравейте,аз имам същия проблем и ако знае как да го отстраня ще съм много благодарен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Aко някой се нуждае от кадърен майстор във Варна за монтаж-демонтаж на турбини,ремонт и др. да пише лично.В Унитех наистина дерат кожи,искаха ми 160лв. за монтаж-демонтаж????А човека ми зе 50 лв.!!!

Колега това звучи супер !

Къде е това място и колко ти струваше всичко с почистването ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...