Jump to content

Грешки от VAG-COM


rexxxxx

Recommended Posts

Трябва да се настрои газовата. Не е нормално да се появяват каквито и да е грешки породени от горивото при газов инжекцион.

Ти караш ли на газ или само предполагаш на теория?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато изтрия грешката колата върви по добре за известно време след това започва да набира по мудно и на по високи обороти сякаш се мъчи и бучи повече от колкото върви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти караш ли на газ или само предполагаш на теория?

Карам на газ и съм имал такава грешка. И след настройка повече не се е появила. Това, че не е нормално да има каквито и да е грешки по компа заради газта е е основно изискване за ГИ особено за новите.

Малко теория: Бензиновия компютър има възможност според показанията на ламбда сондата да се самоадаптира и да запаметява инжекторни времена в рамките на +-25% от заводски програмираните, но над 10% вече не му хараесват. Това го има и за празен ход и за обороти. Газовия компютър определя времената на газовите инжектори умножавайки тези на бензиновите по определен коефициент. Грешката според мен идва неправилни коефициенти на газовия инжекцион и по-точно бедни смеси на празен ход. Ако коефициента е прекалено малък сместа ще стане бедна, ще се намеси бензиновия комп който според показанията на ламбдата ще се опита да коригира това задавайки по големи инжекторни времена на бензиновите инжектори и следователно и на газовите. Но ако стойностите за корекция станат прекалено големи се записва грешката. Ако сместа е много бедна и не може да се коригира ще запише грешка и за бедна смес от ламбда сондата.

Решението е просто - намираш газаджия който наистина знае как се настройва ГИ а не от тия дето само пускат автоматична настройка и работата се оправя.

Ако грешката се появява и на бензин тогава вече нещата са други.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега, дано се оправи само с настройка на газовата утре сутринта си записах час при газаджийте който слагаха газовата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колата пак не върви майстора които сложи газовата пак провери настроикити и каза че всичко изглежда наред направихме няколко кръгчета със закачен компютър на газовата и всичко уж беше наред но сега колата пак не върви както трябва при подаване на газ е доста мудна и повече бръмчи отколкото върви.Не знам какво да правя утре пак ще проверя дали има натрупани грешки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата пак не върви майстора които сложи газовата пак провери настроикити и каза че всичко изглежда наред направихме няколко кръгчета със закачен компютър на газовата и всичко уж беше наред но сега колата пак не върви както трябва при подаване на газ е доста мудна и повече бръмчи отколкото върви.Не знам какво да правя утре пак ще проверя дали има натрупани грешки.

А на бензин как е? Колега провери си газоразпределението- агренажния ремък. Да не е пресочила зъб. Също така компресията. Възможно е на високите обороти да не затварят клапаните напълно и за това дане върви и да бучи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

:) Здравейте, колеги! Искам да ви питам и аз няколко неща по темата, защото си признавам, че съм некомпетентен. По-добре човек да пита, отколкото да се прави на майстор... ;)

От септември миналата година притежавам Ауди А4 В5 1.8 ADR. Сменил съм всички консумативи както се прави при закупуването на нова кола. В началото нямаше проблеми, но постепенно се появиха такива. Почна да пали по-трудно сутрин, понякога след 2-3 опита, като в последно време ми се струва, че това взе да зачестява. Не всеки път се случва, но е доста неприятно. Освен това имам "плаващи обороти", тоест от нормалните падат надолу, когато е на свободен ход. Преди около два месеца почна да набира малко по-мудно, сякаш не й достига гориво. Няма такава сила както преди в определени моменти. Понякога всичко е наред, но понякога, когато е загряла на нормална работна t и започва да ги прави тези номера, което ме притеснява доста. Купих си бордови компютър от този сайт: http://www.infoboardbg.com/site/bg/ - с него се чистят грешки, но не мога да адаптирам колата, както четох, че се прави по-рано в темата. Може ли някой да ми обясни конкретно и в детайли какво точно означават (на български език, както се казва) съответните грешки, от къде идват и как могат да се оправят. Благодаря ви предварително и всичко хубаво през новата година! :)

Грешките, които ми изписва са тези:

18010/163 - Power Supply (B+) Terminal

17916/35 - Unknown

17972/163 - Unknown

17967/163 - Unknown

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...