Jump to content

Фабрична аларма - проверка


diansan

Recommended Posts

Някой има ли идея как се проверява дали работи фбричната аларма. След като заключа колата с дистанционното мигачите премигват веднъж и започва да мига един червен светодиод в средата на отворите за обдухване на предното стъкло. Това достатъчно ли е, че работи алармата. В книжката никъде не е описано как се проверява алармата, а само как се задейства. Казаха ми да отворя стъклото на вратата, да задействам алармата и да я отворя отвътре с ръчката, но след като задействам алармата отвътре не може да се отвори нито една врата. Така, че давайте други идеи. Колата е Ауди А3 2006 г. 1.6 бензин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли идея как се проверява дали работи фбричната аларма. След като заключа колата с дистанционното мигачите премигват веднъж и започва да мига един червен светодиод в средата на отворите за обдухване на предното стъкло. Това достатъчно ли е, че работи алармата. В книжката никъде не е описано как се проверява алармата, а само как се задейства. Казаха ми да отворя стъклото на вратата, да задействам алармата и да я отворя отвътре с ръчката, но след като задействам алармата отвътре не може да се отвори нито една врата. Така, че давайте други идеи. Колата е Ауди А3 2006 г. 1.6 бензин.

Колега, пробвай като пуснеш алармата да риташ по гумите. Трябва да се задейства от шоковия датчик. След като си с аларма, трябва да имаш и такъв датчик. :blackey:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, пробвай като пуснеш алармата да риташ по гумите. Трябва да се задейства от шоковия датчик. След като си с аларма, трябва да имаш и такъв датчик. :blackey:

и тка става можеш просто като заключиш колата с алармата тоест с дистанционото задеистваш централното да отключиш с ключа и отвориш врата алармата трябва да се задеиства :blackey:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и тка става можеш просто като заключиш колата с алармата тоест с дистанционото задеистваш централното да отключиш с ключа и отвориш врата алармата трябва да се задеиства

В книжката пише, че ако отключиш колата с оригиналния ключ алармата не се задейства. Мисля да опитам следното: да намеря къде е бутона на вратата, който дава информация на централното за затворена врата, да го натисна и да задействам алармата и след 30 секунди да го пусна и тогава да видим дали ще свирне алармата, но това ще стане утре на светло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-накрая се справих със задачата. Задействах алармата с дистанционното. Отворих шофьорската врата с ключа и изчаках 15 сек. без да слагам ключа в контакта и алармата се включи. След това влязох в колата и пак задейстах алармата с дистанционното и друпнах ръчката за предния капак и алармата пак се включи. Така, че всичко е наред с алармата и се успокоих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
заключи се в колата изчакай малко и по4ни да мърдаш-тря да се вклю4и. поне мойта е така.

И на моита е така,това е от обемните датчичи.Даже ако оставя прозореца отворен и почене да духа вятър пак се включва :respekt: Иначе мисля,че Б5 нямаха шок датчик,но не съм сигурен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...