Jump to content

теч на масло


george135

Recommended Posts

Колеги преди 2дена смених масло и сега датчика до масления филтър е омаслен.Не знам дали е от него или тече от филтъра.За какво е този датчик?Да го сменям ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги преди 2дена смених масло и сега датчика до масления филтър е омаслен.Не знам дали е от него или тече от филтъра.За какво е този датчик?Да го сменям ли?

Ти не смени ли и филтъра с маслото ? Какъв е мотора, какво масло си сложил? Все пак не гледаме на боб :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти не смени ли и филтъра с маслото ? Какъв е мотора, какво масло си сложил? Все пак не гледаме на боб :hilezh:

Смених маслото и филтъра.Маслото е Valvoline 10w40,а филтъра е Filtron.Колата е ауди80,1.8 карбуратор-12.1989г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да е хлабав филтьра,може при смяната да е омазан ,датчика е за налягането на маслото не е скьп

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е рядко според мен няма да тече,по скоро ако не е хлабав филтьра може да пуска от капсоловката на датчика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е рядко според мен няма да тече,по скоро ако не е хлабав филтьра може да пуска от капсоловката на датчика
може да е хлабав филтьра,може при смяната да е омазан ,датчика е за налягането на маслото не е скьп

post-12424-1202653301_thumb.jpg

post-12424-1202653831_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятелю,

Ти сам ли си смени маслото?

Ако не си гледал добре процедурата по смяната му то този майстор е олял всияко като ти е свалял стария филтър.

Почисти сега добре и гледай дали ще протече.

НЕ БЪРЗАЙ С ДАТЧИКА!

:) УСПЕХ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги преди 2дена смених масло и сега датчика до масления филтър е омаслен.Не знам дали е от него или тече от филтъра.За какво е този датчик?Да го сменям ли?

По добре не пипай нищо.

Приятелю,

Ти сам ли си смени маслото?

Ако не си гледал добре процедурата по смяната му то този майстор е олял всияко като ти е свалял стария филтър.

Почисти сега добре и гледай дали ще протече.

НЕ БЪРЗАЙ С ДАТЧИКА!

:hilezh: УСПЕХ

Тука колегата е прав.

При сваляне на стария филтър всичко се олива.

Чувал съм за един метод ,но не съм го пробвал - срязва се леко под ъгъл през средата двулитрова ПВЦ

бутилка и се държи под масления филтър ,който при развиването му пада вътре и така не се разлива

масло наоколо.

Ако някой е правил нещо подобно ,може да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги преди 2дена смених масло и сега датчика до масления филтър е омаслен.Не знам дали е от него или тече от филтъра.За какво е този датчик?Да го сменям ли?

колега смени датчика за всеки случаи

не е скъп 10лв

но пораженията ако избие са големи

и ето обяснение

от старост пласмасата почва да изпуска - омазнява леко по леко докато един ден като си караш доста бързо или при добър късмет в някое задръстване пласмасата просто неиздъжа вече на налягането и се откъсва а през отвора изтича цялото ти масло

този вариант съм го чувал от няколко места и като моят датчик го направи го подмених веднага

за 10 лв по добре да ме е мирна главата

успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...