Jump to content

Проблем с 1Z симптоми на развален дебитомер


dulev

Recommended Posts

Майсторът ми каза че може да имам развален дебитомер какви са му симптомите заде не ме прецакат и да си го сменя за тоз дет духа

някои ако знае каква грешка дава дебитомера (номер)

МЕРСИ предварително!!!!!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дебитомерите са скъпи!

Имаш ли диагностична апаратура -> VAG-COM

00553 - Mass Air Flow Sensor (G70)

31-10 - Open or Short to Ground - Intermittent

това е при мен, мери теглото на въздуха в g/s (грам за секунда)

Гледай и числата (в случая 31-10), понеже може да имаш прекъснат кабел, което си я рядкост, но е възможно

Има и "Air flow meter" той може и да е с друг номер и код!

Ако сам чрез форума решиш да си го правиш ще спестиш 20-30лв, най добре в някой доказан сервиз при някой от колегите :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кажи какви са ти симптомите.дебитомера не е задължително да изпише грешка за да е прецакан

грешни данни които ги засича сериозна диагностика

идеята е че пцто на колата засича само не работещи датчици и сериозни грешки

може и да плачеш за добра диагностика и регулиране

на един колега които си взе ситроен дизел се му се струваше че пали трудно и се чудеше що е проблема

отиде в супер дизел и лек реглаж и проблем нема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колегта. Аз си купих такъв дебитомер за моята (след като " тъпите диагностици",в сериозен уж сервиз бяха убедени на 100% че дебитомера е фира.) но се оказа че на старият му нямаше нищо и го сложих отново, та ако си купуваш мога да ти продам моят за 255 лв. каран е 50 км. (от Русе до Бяла).

Моят проблем съм го описъл в отделна тема , ако имаш някакви въпроси може да питаш на ЛС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

симптомите са следните:

на големите скорости 3та 4та и 5та забива като стигне около 3000 оборота

повишен разход на гориво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

симптомите са следните:

на големите скорости 3та 4та и 5та забива като стигне около 3000 оборота

повишен разход на гориво

Имах подобен проблем,само че забиваше на всяка предавка,а и гореше мн.малко,оказа се комютър. Между другото и мен ми бяха набедили дебитомера,ходих в VW доставиха ми нов,но нищо,поставиха ми стария и по живо по здраво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е дебитомер.ако клапана н75 ти работи,имаш проблем с гумените съединения по управлението на турбото или датчика за налягана,който е в компа.ако имаш път насам до половин час ти е решен проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

симптомите са следните:

на големите скорости 3та 4та и 5та забива като стигне около 3000 оборота

повишен разход на гориво

Aз имам подобен проблем, около 3000 оборота колата придърпва, като я изрежа малко повече и се оправят нещата и след известно време пак се появява но разхода ми е нормален.Били споделил на какво се е дължало, след като го оправиш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах тоя проблем със същия мотор, а понеже съм с автоматик кутия се усещаше по-лошо придърпването. Оказа се дебитормер, в София качествено може да се премери в Супер Дизел на Околовръстното, южната дъга, до Царско село.

От проучванията ми за цена на дебитомер за този мотор най-евтин е в Порше.бг, колкото и странно да звучи :flipoff: 253лв, иначе като марка е Pierburg, а цените при тази марка са много лоши... В Порше дават и 2 год. гаранция

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май засякохме проблема с колегата IFIDIK в Варна

имаше наистина проблемс маркучите на вакума смениги и сякаш се управи но

имам и един датчик на койт му е развалена скобата на буксата и явно при раздрусване и се измъква или губи връзка защото

в началоте пееше колата из града но после пак се появи проблемът

БЛАГОГДАРЯ НА КОЛЕГАТА ЗА ОКАЗАНАА ПОМОЩ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

Колеги аскам да попитам, моят проблем е че мени оборотите,няма тяга, форсира се едно мудно и в ниските хич я няма незнам от какво може да е . ако има някои които знае ще съм му много благодарен. :)

На диагностика ходих всичко е ОК. някой казват може да е от дебитомера но несум сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да ми кажете што е тоа дебитомер бидејќи не разбирам Бугарски се некои зборови не знам што значат

Благодарам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...
На ‎30‎.‎3‎.‎2013‎ г. at 4:17, maglata75 написа:

Пиши в google дебитомер снимки и ще предобиеш представа

Чета темата защото и аз имам проблем с дебитомера-ауди а4 1.9 тди.Закачена на VAG-COM показва една стойност в порядъка 480-500 независимо от положението на педала за газ.Колата си върви много добре въпреки това. Така съм я карал от както съм я купил 9-10 години, но сега реших да видя на къкво се дължи.Тукашните майстори се тръшкаха ,че 100% причината е в дебитомера.

Мой познат от Варна който се занимава с подобна дейност сподели, че може да имам скъсан кабел.

За да проверите дали дебитомера работи можете да измерите :

1 имате ли 12 волта на едно от перата на куплунга

2. имали 5 волта освен 12-десетте

3. ако ги имате на извод 6 на дебитомера в зависимост от газта трябва да измерите от 1.5 до 4.3 волта

Ако имате това напрежение от т.3 дебитомера ви е изправен както се оказа моя.

Имам скъсан кабел между извод 6 на дебитомера и перо 13 на куплунга на ECU -то коъто трябва да пусна отново

Надявам се , че ще комогна на някого.

На ‎30‎.‎3‎.‎2013‎ г. at 4:17, maglata75 написа:

Пиши в google дебитомер снимки и ще предобиеш представа

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...