Jump to content

Knock sensor на 1.8Т АЕВ


didoya

Recommended Posts

Здравейте,

Днес реших малко да потествам колата на VAG-COM и ми даде, че имам записана следната грешка:

16716 - Knock Sensor 2 (G66): Signal too Low

P0332 - 35-10 - - - Intermittent

После пуснах да логна стойностите за всички цилиндри от knock сензорите и ми даде на 4-ти цилиндър missfires registered.

Това за пропуски в запалването го изключвам като възможно, защото съм с 4 чисто нови оригинални бобини, чисто нов оригинален комутарор, чисто нови свещи Денсо Иридиум - дефакто чисто нова запалителна система.

Та как се проверява този сензор дали е изправен и възможно ли е заради него да ми насича ускорението при междинна газ ако той дава грешни данни?

Тъкмо се бях засилил да си купувам дебитомер, че със този на HellFire не ми правеше проблем, ама явно ще изчакам още малко.

Моят днес го тествах - на празен ход дава 2.26г/с, при ускорение в големите обороти - 162 г/с стига (колата е с чип).

Та ако някой ако може да удари рамо и да каже как да тествам тоя knock сензор ще съм му благодарен!

Поздрави!:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам но аз когато тествах новия си дебитомер при рязко подаване на газ отиде до 330 така 4е това 162 може да е малко

Ами в инструкциите на ВАГ-КОМ така го дават теста на дебитомера.

Ама мен ме интересуваше въпроса относно knock сензора....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яяя кажи от къде се тества точно дебитомера :runningdog:

http://www.ross-tech.com/vag-com/tour/m-blocks.html

Group 002, последната стойност.

Ама айде да караме по темата за knock сензора ми:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

Темата е бая ръждива, но я да видим ще стане ли нещо.

 

VCDS-Lite Version: Release 1.2
Saturday, 31 August 2013, 13:47:28:0
Control Module Part Number: 8D0 907 557 
  Component and/or Version: 1,8l R4/5VT MOTR HS D05
           Software Coding: 04001
            Work Shop Code: WSC 00000
                      VCID: EDADCAB7B489
1 Fault Found:
16716 -  Knock Sensor 2 (G66): Signal too Low
        P0332 - 35-10 -   - - Intermittent
 

 

Те тва почна да се тормози, трия я и не изкача отново като запаля колата, но като се покара известно време изскача пак. Давайте майстор да я оправя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да я оправиш - просто като за начало напръскай куплунзите на детонационните датчици с контактен спрей и ако продължава да се появява направо ги сменяй един по един - мисля, че са 2 броя, но може и да бъркам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ги видиш, завити са отстрани на блока - нямам снимка за съжаление, но можеш да ги видиш в ЕТКА.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така намерих го в темата, ама ХОРА това е навряно на м**ка си в *утката, дайте акъл или по скоро дайте майстор, че това ми изглежда невъзможно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почни с почистване на куплунзите с контактен спрей първо - на лесно място са. Вече ако не няма подобрение ще трябва да се свалят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...