Jump to content

Парктроник


stef_nikolaev

Recommended Posts

Привет,

Имам парктроник на а3-ката (само заден), мисля че е фабричен, но още като я купувах сензора най-вдясно беше сребърен, а останалите са черни. От известно време парктроника взе да блокира, понякога работи нормално, понякога пищи непрекъснато. Ходих на сервиз, от там ми казаха че 3-те датчика дават 1 ms, а четвъртия - 4 ms и е за смяна - 150 лв за нов. Дали според вас може да се настройват тези сензори ? Аз ще обиколя магазините, ако имате идея къде може да има, за да не вися по задръствания излишно ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай че не е много по темата ама коя година ти е колата,каде са поставени датчиците и сигурен ли си че са фабрични?Питам защото в петък имам час за слагане на парктроник и искам да ми сложат датчиците на фабричните им места,а незнам кои са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай че не е много по темата ама коя година ти е колата,каде са поставени датчиците и сигурен ли си че са фабрични?Питам защото в петък имам час за слагане на парктроник и искам да ми сложат датчиците на фабричните им места,а незнам кои са.

Колата е 1998г. а3 AGU, мисля че са фабрични защото в ЕТКА ми излизат точно на този модел, монтирани са в черната лента под бронята, на нея има отвори със специални щипки.

Защо обаче единия е по-различен от другите на цвят и какво е правил предишния собственик... незнам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

можеш ли да ни изпратиш снимки, да ги видим къде са тези фабрични датчици, на твоя практроник ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наистина може и да е фабричен,защото тъкмо прочетох и видях на една снимка че фабричния се поставя вна черната пластмаса,която е под бронята

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако ти е боядисан сензора и ако има повече боя по него ще ти прави така . Аз имах този проблем като ми пръскаха колата . Реших го като почистих сензорите от боята .

бяха се залепили и отчитаха грешно .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Колега ако ти е боядисан сензора и ако има повече боя по него ще ти прави така . Аз имах този проблем като ми пръскаха колата . Реших го като почистих сензорите от боята . бяха се залепили и отчитаха грешно .
Мерси dymbo, но не е в това проблема, четвъртия датчик, който при тестовете дава ненормални стойности е изжулен от всякаква боя, т.е. до метала, дори другите 3 са боядисани в черно. Което ме кара да се замисля щом е изжулен, значи от преди си е правил проблеми и някой го е базикал. Явно ще търся нов... Въпроса ми беше има ли начин да се настройва, защото той си работи, но е с променени параметри ? И къде евентуално в Сф да търся ... :stupid

Снимки ще ви пратя по-късно, че сега вали, но ви казвам в черната лента под бронята са.

Редактирано от stef_nikolaev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а колега,да те попитам,имаш ли дисплей някаде на фабричния парктроник или е само звукова сигнализация?

Само звукова сигнализация е, с VAG-тестовата програма може да се регулира или сменя тона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

датчика не подлежи на настройване.единственния вариянт е смяна.датчика не подлежи на настройване.единственния вариянт е смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

прати някоя друга сника за да го видим този парктроник

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...