Jump to content

странна миризма


ipv

Recommended Posts

Здравейте, колеги! Абе прави ми впечатление напоследък, че в определени моменти, като загрее, появява се един мирис от колата, който явно влиза и вътре в купето - миризмата е подобна на запечена смола или асфалт. Това се появи преди смяната на маслото, но и сега след като съм сменил масло и филтри, отново. От какво ще е това нещо? Има ли нещо, което може да запича и да предизвиква подобна миризма?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги! Абе прави ми впечатление напоследък, че в определени моменти, като загрее, появява се един мирис от колата, който явно влиза и вътре в купето - миризмата е подобна на запечена смола или асфалт. Това се появи преди смяната на маслото, но и сега след като съм сменил масло и филтри, отново. От какво ще е това нещо? Има ли нещо, което може да запича и да предизвиква подобна миризма?

Люти едно такова,пуши ли нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

ами сякаш не люти, но гадно, като на горяща смола едно мирише. Иначе за пушек не съм забелязъл. Миризмата не идва отзад, откъм ауспуха, а отпред като че ли, откъм двигателя. направо се чудя какво е, не се случва често, но ....

Редактирано от ipv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами сякаш не люти, но гадно, като на горяща смола едно мирише. Иначе за пушек не съм забелязъл. Миризмата не идва отзад, откъм ауспуха, а отпред като че ли, откъм двигателя. направо се чудя какво е, не се случва често, но ....

може да ти е запушен катализатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а как да разбера, че е запушен? Какви са признаците?

според газ анализатор ще помогне,но нека и другите колеги кажат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли да го отличиш от миризма на прегряло феродо?

няма нищо с феродото. Най-близкия аналог на миризмата е тази със смолата или асфалт. Случва се най-вече като карам извънградско..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде около колекторите ти омаслява... Погледни под тях лапата на двигателя и отстрани дали са чисти...

благодаря, Дани за съвета, ще погледна утре...дано да е само от това, че започнах да си мисля за катализатора, но ще видя първо това...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В моята миришеше кофти като ми се спука радиаторче на парното. Обръщал ли си внимание дали ти се омазнява прозореца и дали губи антифриз?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
В моята миришеше кофти като ми се спука радиаторче на парното. Обръщал ли си внимание дали ти се омазнява прозореца и дали губи антифриз?

със сигурност не е от това. Напоследък обаче не наблюдавам тази миризма, не знам защо но като че ли изчезна. а иначе в чудо се видях от какво ще е това нещо. Относно омасляването не мисля, что-то не се вижда да е мръсно около колекторите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...