Jump to content

Централно на 100 Ц4


ibonev85

Recommended Posts

Здравейте колеги,

от известно време имам един много дразнещ проблем. Централното работи когато си иска.Понякога както стои отворена някоя от вратите изведнъж изгасват или пък светват(ако не е работило) всички плафони.Мислех, че проблема е от някое от копчетата на вратите, но като се замислих май няма връзка между централното и копчетата. Та ако някой има идея какво може да е ...може ли някъде по кабелите да няма контакт.Кофти е,защото с централното ми се заключва и капачката за бензина...добре че тия дни имах повечко и дочаках да му скимне на централното да заработи :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плафоните са свързани с централното - управляват се от помпичката на централното. Намира се под задната седалка до акумулатора от към вратата - ще го видиш, увито е с дунапрен и влизат сума жици и няколко маркучета. Отвори го и му презапой и почисти куплунзите към платката - обикновено помага слушайки препоръките на колегите от форума. Вероятно имаш студена спойка по платката. Като работи нормално ли отключва/заключва? Аз имах подобен проблем на Б4-ката на баща ми, но там не светят плафоните като се отварят вратите, а самото централно си работи. Алармаджиите са откачили кабелите някъде като са свързвали алармата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плафоните са свързани с централното - управляват се от помпичката на централното. Намира се под задната седалка до акумулатора от към вратата - ще го видиш, увито е с дунапрен и влизат сума жици и няколко маркучета. Отвори го и му презапой и почисти куплунзите към платката - обикновено помага слушайки препоръките на колегите от форума. Вероятно имаш студена спойка по платката. Като работи нормално ли отключва/заключва? Аз имах подобен проблем на Б4-ката на баща ми, но там не светят плафоните като се отварят вратите, а самото централно си работи. Алармаджиите са откачили кабелите някъде като са свързвали алармата.

помпичката на централното е в задния десен калник,горе долу зад капачката на резервоара.един път ми се наложи да махам кората и видях,че е там,но не си спомням да имаше платка...ще огледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

помпичката на централното е в задния десен калник,горе долу зад капачката на резервоара.един път ми се наложи да махам кората и видях,че е там,но не си спомням да имаше платка...ще огледам.

Там е мембраната, която отключва вратичката на резервоара. Самата помпа с електрониката е под задната седалка - на мястото където ти писах по-горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там е мембраната, която отключва вратичката на резервоара. Самата помпа с електрониката е под задната седалка - на мястото където ти писах по-горе.

ок,ще огледам,ако успея да подкарам етката и там ще видя :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ви кажа и при мене имаше подобен проблем

струваше ми 40 лв да го оправя при един майстор - смени цялата платка дето контролира централното и сега вече работи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами какво да ви кажа...от както писах за последно централното си работи перфектно :hilezh: та засега мисля да не ровичкам, за да не стане още по-зле :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно - докато не се развали едно нещо не може да се направи :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...