Jump to content

Коя навигация да избера?


Recommended Posts

Та това е дилемата. Бях решил, че като дойде времето да купувам навигация ще си взема Гармин, но прочетох малко мнения и особено след едно на колегата Wizi останах с впечатлението ,че Мио е по-добре от Гармин.Бих обобщил основните критерии, по които някой колега може да ми бъде полезен с информация по следния начин:

1.Спътници-от няколко места се оплакаха,че Гармина губи спътници за по 10-12 мин, а Миото било с нова платформа от 2008 ,която нямала тези проблеми.ВЯРНО ЛИ Е?

2.Карта на Бг-картата на Събин за Гармина правила грешки,но пък същата, но с някаква преработка на Геотрейд била ОК.За Миото нямам никаква инфо за Бг картата и всякакви мнения ще са ми от полза. КОЙ АПАРАТ ЩЕ МИ ВЪРШИ ПО-ДОБРА РАБОТА В БГ?

3.Качване на карти- гармина се продава с 2 год безплатен ъпдейт,но след това като цяло качването на карти не е от най-безпроблемните неща.За Миото май е по лесно да си качваш карти, но не мога да го потвърдя.ЛЕСНО ЛИ СЕ КАЧВАТ ЪПДЕЙТНАТИ КАРТИ НА МИОТО- ИНТЕРЕСУВА МЕ ЦЕНТРАЛНА ЕВРОПА И ГЪРЦИЯ ПО СПЕЦИАЛНО.

Това са основните въпроси, по които търся инфо,но ще съм благодарен на всяко мнение свързано с избора ми!

П.с.Ако някой колега ползва друг вид навигация (в рамките на 400-500 лв.)и е доволен от нея нека да сподели!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам GARMIN 250W от 6 месеца.

Досега никога не ми се е случвало да изгубя спътникова връзка.

Напълно е възможно хора купили си GPS от някъде си и ползващи кракнати версии на картата понякога да имат такъв проблем.

Вярно е, има 2 годишен абонамент за ъпдейти, които излизат през около 3 месеца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Спътници-от няколко места се оплакаха,че Гармина губи спътници за по 10-12 мин, а Миото било с нова платформа от 2008 ,която нямала тези проблеми.ВЯРНО ЛИ Е?

чел съм че приемниците на Гармин са едни от най-добрите, проучвания не съм правил

2.Карта на Бг-картата на Събин за Гармина правила грешки,но пък същата, но с някаква преработка на Геотрейд била ОК.За Миото нямам никаква инфо за Бг картата и всякакви мнения ще са ми от полза. КОЙ АПАРАТ ЩЕ МИ ВЪРШИ ПО-ДОБРА РАБОТА В БГ?

за България няма по подробна карта от на Гармин.

3.Качване на карти- гармина се продава с 2 год безплатен ъпдейт,но след това като цяло качването на карти не е от най-безпроблемните неща.За Миото май е по лесно да си качваш карти, но не мога да го потвърдя.ЛЕСНО ЛИ СЕ КАЧВАТ ЪПДЕЙТНАТИ КАРТИ НА МИОТО- ИНТЕРЕСУВА МЕ ЦЕНТРАЛНА ЕВРОПА И ГЪРЦИЯ ПО СПЕЦИАЛНО.

Качването е супер лесно - дори и на кракнати карти.

Редактирано от rexxxxx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж, нещата за мен принципно седят по следният начин: навигация дори без дисплей, а само с гласова ориентация би свършила работа. Принципно която и от двете да избереш - няма да се минеш. За мен главното предимство на Гармин-а е, че е ултра-хипер лесен за работа! Можеш да го дадеш на баба ти и след 2мин работа ще спре да те пита "Онази опция как се пускаше?". Мио-то е за по-напреднали. Има неща, които трябва да си играеш за да си го нагласиш за да ти харесва. Но разбира се му се свиква и престава да ти прави впечатление тези неща. Картите му се инсталират супер сложно: просто се копират в една папка MAPS и това е всичко!!! Без значение дали е карта за България, Франция или обща карта на главните пътища в Европа. Картата на Гърция и България е слаба. Не е направена като хората, което е главният проблем. Всяка начертана улица за него е възможност да се мине - не е направена ясно разделение дали това всъщност е малка улица или сукак. Може да се опита да те прекара през невиждани места :hilezh: Не знам за Гармина как седят нещата, това бе от личните ми впечатления за Мио-то.

Друго?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10x за мненията.Явно ще си дръпна Гармина щом си е за новобранки като мене,само се шашках ,че един колега разказваше как в дефилето за Своге не можело да открие спътници 15 мин, а другия си продаваше Нувито 660 и мн се беше разочаровал.Я да го цитирам:

"Докато си купя нувито всички съвети бяха за него после се започна ...ами то... незнам си какво томтом е по стабилен и ай-го е по добър ама ти другият път няма да сгрешуш и ще вземеш нещо хубаво !!! аз не съм си и мислел че нещо което струва 700-800 лв ще е по лошо от нещо което е без пари ама нейсе !!! както и да е вече е късно за мен но всички вие които оставате не пипайте ГАРМИН !!!! като спин е хване ли те мъртвец си!!! който иска да му разкажа повече нека се обади."

"гармин колега е тъпа навигация знае само една дума -ПРЕИЗЧЕСЛЯВАНЕ-т.е. не може да се оправя с нищо. загубих се от велинград за пловдив през стамболйски и не мога да се оправя та попитах хората и готово. взимай том -том илии ай -го. снощи се прибрах от гърция и там пълен провал и днес отивам за том том 930 го. така е с технологиите много красиви и тъпи."

Ще приема ,че понякога и това се случва ,и каквато и навигация да взема ще има такива момементи, и то не един и два.А относно картата на Бг, тази която се води OFRM Bulgaria V4.60 не отчитала забранените улици, а OFRM Geotrade 4.60ML ,OFRM Geotrade 4.60LAT ,OFRM Geotrade 4.60CYR разполагат и с тази функция.Та ще гледам само Бг картата да е "правилната", а за Европа би трябвало да си е доста добра.

П.с.Още един път благодаря на колегите за съветите,че се бях омотал в избора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Мио Р360.Това е PDA със GPS.GPS е добър дори като вляза в сграда ми се случвало да не губи сигнал.По важно е обаче каква карта имаш.На България покритието с GPS карти е около 30 %.Така че каквато и карта да си вземеш няма да имаш добри резултати.Миото ми го дадоха с вградена EasyMap.Програмата е зле както и като софтуер така и като покритие на България.Смених я с IGO My way 2006 Plus.Програмата е с много добър софтуер,но Картата ме отчая с непълноти и грешки.За мен и алгоритмите за търсене на маршрут са слаби.

Да използвам темата на колегата и да попитам има ли някой по читава карта.Но да е сигурен в това защото аз с моите професионални изкривявания сигурно пак ще и намеря грешки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От няколко месеца съм със Nuvi 200 със карта на Гоетрейд 4.60,по старо като модел но ефикасно.

От горе споменатите проблеми,досега не ми се е случил ниту един,ниту да губи спътници ниту каквото и да е друго.

Кадето и да е трябвало да ходя,винаги съм пристигал безпроблемно на желания адрес!-Това е за мен най-важното!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

още един глас за Гармин ...аз съм с 660 вече 8 мес. и да ти кажа досега съм нямал никви проблеми ..нито ми е губила спътници ..нито ме е вкарвала в забранени улици ...само хубави неща за Гармин :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Страшна мода е дошла,направо се чудя как се оправям още без навигация ужас направо в тази безкрайно голяма наша държава не си е работа да тръгнеш занякъде без нави. :) Наистина ми е интересно необходимо ли е това чудо ,в смисъл някой сериозно опирал ли е до него като единствено спасение и има ли то почва у нас или всичко е просто заради кефа да свети едно дисплейче на таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От вчера съм с Garmin nüvi® 255W (да ми е жива и здрава приятелката :lol: ) , все още съм в етап разучаване.

При мен не беше толкова належаща придобивка колкото да знам че я имам (страшен вещоман съм).

В София ме прекарва през яко трафиците и само бърбори че преизчислява маршрута :lol: .

Иначе като джаджа е интересна и има някой друга екстра, хубавото е че хваща много бързо спътниците.

Надявам се да ми е от ползва в последствие извън страната и в градове където не съм бил.

П.П я кажете как да намеря тоя 25 цифрен код за да си пратя мейла на Гармин за да си активирам дву годишната безплатна актуализация.

Нямам кабел за ПЦ и зарядно за ток, имам само зареждачка за кола.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами честита придобивка колега,със здраве да си я ползваш!

За серийния номер:купуваш си кабел с USB и го връзваш към компютъра.

Оттам вече влизаш в устройството и там по спомени имаше един текстови файл с въпросния номер.

Актуализациите излизат през 3 месеца - в момента актуалната е версия 4.60!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моето фото е с малка букса и не става :hilezh: .

Ами,мисля че ще стане щото кабела от едната страна трябва да е с голяма букса за компа,а от другата с малка за Гармина (фотото) :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко,но ще трябва да си купиш тогава,защото ако е само за номера на картата и ID на апарата аз ще ти услужа,но ъпдейтите ти ги пращат на пощата горе-долу през 3 месеца и всеки път ще ти трябва кабела за да ги "сваляш" на Гармина.

П.с. До края на месеца трябва да "излезе" 4.70.

Редактирано от BATETO 77
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааа,добре си се насочил.От там за 2-3 дни се научих да си качвам всякакви карти на Гарминчето.Даже имах проблем с мапсорса и 2 дни си блъсках главата в стената и взех та се допитах до тях и веднага ми дадоха линк към отговора на въпроса.Та там има какво да се научи за навигациите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...