Jump to content

Проблем със предните ел.стъкла


Danchob4

Recommended Posts

Проблем със предните ел.стъкла на моменти работят когато си искат. Има ли някой идея какво става .

Доста колеги твърдят че е от релето което се намирало под кормилото има ли някакав номер това реле

Колата е AUDI 80 1.6i 101к номера на мотора ADA seria !

От каде мога да си закупя такова реле ако знаете че се продават и орентировачна цена ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, и аз го имах този проблем.

Доста е изписано по тази тема.

Аз лично обиколих доста майстори и получих много и различни отговори . Никой не спомена нищо за ново реле но всичките казваха, че за 60 до 80 лв ще оправят проблема. Най-накрая аз сам си го оправих. Разбирам от електроника, нямах време да се занимавам но се наложи.

Свалих релето отворих го ( вътре има платка с електроника и две реленца) проверих спойките и се оказа че спойката на едното от релетата е спукана. Презапоих го и ООООО НЕБЕСА вече нямам проблеми. Всичко стана без нито един грешен лев.

Пробвай и ти!!! :bia::);)

Първо изчети какво се е писало във форума (ползвай търсачката)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Имах го същия проблем и го оправих чрез смяна на релето :) . Номерът на релето е 4А0 959 257, а отгоре на корпуса е изписано 363. На моето след като го отворих, на едната от двете бобинки вътре и бяха потъмнели проводниците и май не ставаше за отремонтиране. Намерих си реле втора употреба от emsi_audi :bia: и отново съм в джаза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

Аз съм с В3 и моето е под волана. Сваля се кората и то се вижда. стои на една шина заедно с едно по-малко реле. Държат го две пластмасови ушички. Буташ ги настрани да излезат от зъбчетата и издърпваш релето.

Това е при В3, нека някой колега с В4 да каже дали и при него е така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото колегаКолега знаеш ли някой в Пловдив да се занимава с такива релета за майстор става въпрос или да се продават някаде ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с ремонтирането .... Не се занимавай с глупости.

Намери си от някъде втора ръка, че кви цифри ми наредиха в Авто +.

Ако се навиеш на втора ръка имай предвид, че ще е на години като твоето и вероятността да се сблъскаш отново с този проблем е близка реалност.

Ако го свалиш мога да го прегледам и ако мога ще ти помогна (ако дефекта е в спойките)

:bia::hilezh::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности колега но ново от къде може да се купи в Пловдив знаеш ли някой магазин кадето мога да го намеря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега може преблема да е в самите копчета за управление

превири тях, аз имах подобен проблем,почистих ги и всичко е ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, релето е 286 ако е Сименс и е вляво под волана на В3.

На В4 може да е 287 и не знам къде е, вероятно пак там.

Сваляш го и с дебела лупа гледаш кои спойки са се разкъртили, презапояваш смело и пак си с ел. джамове.

Наскоро как ме хвана един порой по свалени прозорци (всичките)...

Каква мъка ми беше докато седях потъвайки в наскоро закупената красавица...

След това майстори...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

Наскоро как ме хвана един порой по свалени прозорци (всичките)...

Каква мъка ми беше докато седях потъвайки в наскоро закупената красавица...

След това майстори...

Моето пък "лепнеше" като я напече малко слънцето ;) . Явно е гласена за някъде за по скандинавските страни, но пък са забравили Quattro да и окичят :lol: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги много съм благодарен за информацията реших проблема -свалих релето се намира точно под кормилото на B4 и е Simens във него има две малки бобини на едната бобина свърляше лека искра-презапоих и двете крачета и сега работят перфектно и двете стъкла !

Някой ако има такав проблем може да разбере от къде идва прекъсването Сваля пластмасовия капак на релето монтира го без капак и натиска копчетата и гледа каде хвърля искра -презапоява и пак е със стъкла .Някой ако се интересува направил съм и снимка има разлика в релетата на B3 и B4 не са еднакви ! :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...