Jump to content

Мнение за цена на ремонт


Recommended Posts

Хелоу Аудисти,

С 2 думи каква е историята на смяната на задния мост на а3-ката ми:

Тъй като имах изкривяване на задния мост (1.5 градуса изкривена дясна гума надясно) и реших да го оправям.

Намерих от обява човек, който продава такъв мост и се разбрахме да го сложат първо и тогава да го плащам (цена - 200лв).

Преди време бях питал хората от Радиал колко би струвала смяната и те казаха 100 лв, затова и закарах колата там.

След 8 часа ми се обадиха - колата е готова, ще ви струва 236 лв, защото:

- сменили тампони, а не могли да извадят онези от стария ми мост - 56 лв за 2-та

- труд за тях - 30 лв

- смяна на мост - 110лв

- реглаж на преден мост и раздвижване на кормилен накрайник - 40 лв

Като краен резултат: предполагах че ще дам 300лв, а дадох 436 !

И още нещо - задните гуми са леко отворени (разкрачени), предполагам е нормално - за стабилност, какво мислите за всичко това ? :hilezh:

P.S.: Стария заден мост (с тампоните) може ли да се ползва за нещо ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса ми е дали според вас са нормални тези цени за ремонт ? Аз уважавам хората от Радиал, просто не знам нормално ли е при положение, че е уговорено 100 лв да се искат 236 ? И дали наистина тези тампони от стария мост не е било възможно да се извадят ?

Мерси предварително :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса ми е дали според вас са нормални тези цени за ремонт ? Аз уважавам хората от Радиал, просто не знам нормално ли е при положение, че е уговорено 100 лв да се искат 236 ? И дали наистина тези тампони от стария мост не е било възможно да се извадят ?

Мерси предварително :bia:

Колега за цени нищо не мога да кажа ,но обикновено когато се избива един тампон ,който

преди това е бил монтиран по метода на запресоване ,то той излиза или на части или смачкан

и деформиран. Напълно нормално е когато се слага нещо втора употреба на което е предвидено

да се монтират тампони ,то да се избият старите и да се монтират нови . Може би тези неща е трябвало

предварително да ти ги кажат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега за цени нищо не мога да кажа ,но обикновено когато се избива един тампон ,който

преди това е бил монтиран по метода на запресоване ,то той излиза или на части или смачкан

и деформиран. Напълно нормално е когато се слага нещо втора употреба на което е предвидено

да се монтират тампони ,то да се избият старите и да се монтират нови . Може би тези неща е трябвало

предварително да ти ги кажат.

Много благодаря за отговора, точно това исках да знам ! Ремонта си струва толкова, просто е трябвало да ме предупредят в началото.

Остава само да разбера (а и на мои приятели им е любопитно) дали е нормално задните гуми да седят леко отворени (разкрачени) с 1,3 градуса ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...