Jump to content

Разлика в шума на мотора при ниски температури


stef_nikolaev

Recommended Posts

Привет,

Забелязвам, че когато са по-ниски температурите (вчера на 5 градуса например) от двигателя ми се чува лек шум - глухо стържене, подобно на шума от разбит лагер, чува се само при отпускане на газта и преминаване на оборотите от 2000 оборота надолу, на празен ход. След няколко минути като позагрее леко двигателя се оправя. Докато карам колата не се чува, само при подаване и отпускане на газ на празен ход. Когато е топло времето не се чува !

Дали според вас е нормално това, може би като запаля и още не се е раздвижило маслото, изкарах една зима с този лек шум и не се е увеличил ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята на студено е също доста шумна...като прибавим и вибрации в пластмасите, докато загрее...доста и се дразня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята почти не шуми относно салон, само от жабката малко, но тук говорим за двигателя, все пак ако има някой лагер тръгнал и мога да предотвратя сериозен ремонт в бъдеще би било добре. Освен това питам хората с опит какво най-често може да предизвиква този шум и дали е по двигателя или по периферия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята почти не шуми относно салон, само от жабката малко, но тук говорим за двигателя, все пак ако има някой лагер тръгнал и мога да предотвратя сериозен ремонт в бъдеще би било добре. Освен това питам хората с опит какво най-често може да предизвиква този шум и дали е по двигателя или по периферия.

С какво масло си?

Не се смейте ама откакто сложих Castrol Edge Sport 0W40 - студена си звучи толкова тихо и спокойно, също като на загрял мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какво масло си?

Не се смейте ама откакто сложих Castrol Edge Sport 0W40 - студена си звучи толкова тихо и спокойно, също като на загрял мотор.

Маслото ми е "Тотал" (10W40), ако правилно го пиша, някакво евтино... По принцип има логика и от маслото да е, понеже при ниски температури има по-нисък вискозитет, но чак пък толкова ?

Скоро му идва реда за смяна, може да пробвам с Кастрол. :rotcol:

Ще разровя и форума за добавки, от онези които образуват уж тънък филм и частите седят винаги добре смазани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото ми е "Тотал" (10W40), ако правилно го пиша, някакво евтино... По принцип има логика и от маслото да е, понеже при ниски температури има по-нисък вискозитет, но чак пък толкова ?

Скоро му идва реда за смяна, може да пробвам с Кастрол. :hilezh:

Ще разровя и форума за добавки, от онези които образуват уж тънък филм и частите седят винаги добре смазани.

10W40 - тва ми звучи като полусинтетика.

Ако е така - бегай бързо го изливай и слагай качествена пълна синтетика....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

Забелязвам, че когато са по-ниски температурите (вчера на 5 градуса например) от двигателя ми се чува лек шум - глухо стържене, подобно на шума от разбит лагер, чува се само при отпускане на газта и преминаване на оборотите от 2000 оборота надолу, на празен ход. След няколко минути като позагрее леко двигателя се оправя. Докато карам колата не се чува, само при подаване и отпускане на газ на празен ход. Когато е топло времето не се чува !

Дали според вас е нормално това, може би като запаля и още не се е раздвижило маслото, изкарах една зима с този лек шум и не се е увеличил ?

Имах сходен проблем при пасата ми , шума идваше от генератора. Смених лагерите, четки и колекторните пръстени и шума го няма :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е тоя шум, дето си го мисля идва някъде отзад на двигателя. И при мен го има тва нещо. Някой беше споменал нещо за няква верига, но не знам вече за кво става дума...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този мотор е за 0W40 пълна синтетика ако не се лъжа , аз дори си сложив ОW30 ( не помня марката) по препоръка на Мишо, тъй като каза , че има съмнения за качеството на внасяния в Бг Кастрол :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...