Jump to content

А3 - Наводни ми се мокета


sonq831

Recommended Posts

ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧКИ!Проблема ми е следния!преди няколко дни когато отворих колата получих голяма изненеда ,на пасажерското място имаше буквално локвичка ,колата ми беше оставена под наклон демек наклона беше кам пасажерското място !някои имали идея от какво може да е това и каде да тарся проблема!БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за съветите ,дледах днес под кората на чистачките там кадето е филтара за климатика ,но всичко си е ок дупката си е отпушена за отвеждането на водата по подкалника!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, освен отвора под акумулатора, провери и капака над филтъра на купето. При мен нямаше такъв и се бях наводнил.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имам такъв проблем с а6 2003та година , пълни се в краката на задната седалка зад пасажерското място , няма никъде олято мокро е само долу , казаха ми за някакви тапи отводнителни отдолу смених ги и пак когато вали долу мокета е мокър , някакви идеи от какво може да е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен започна да влиза вода в краката на пасажера след смяна на предно стъкло. Моята А3 няма капак капак над поленовия филтър, а само скоба, която го придържа да не излезе от леглото му. Та проблема беше в това, че пластмасовата кора под чистачките не беше монтирана както трябва и водата от предното стъкло се стичаше директно върху филтъра и от там през вентилацията в краката на пасажера. Тъй като новото стъкло нещо не беше савсем като оригиналното, проблема нямаше как да бъде решен, освен по най-мизерния начин - със силикон. Но гарантирано спря да се наводнява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз мислех че е от там защото и аз нямам капак в/у филтъра на климатика ама и след монтирането на такъв пак се пълни когато вали ходих в порше , почистиха ми някакви дренажи които минавали под мокета (бяха ми свалили жабката) ама днеска след като я измих пак същата работа пак се пълни с вода и е мокър само мокета долу няма олято никъде другаде

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз мислех че е от там защото и аз нямам капак в/у филтъра на климатика ама и след монтирането на такъв пак се пълни когато вали ходих в порше , почистиха ми някакви дренажи които минавали под мокета (бяха ми свалили жабката) ама днеска след като я измих пак същата работа пак се пълни с вода и е мокър само мокета долу няма олято никъде другаде

Гадна работа е това с мокета.Сигурен ли си ,че и под краката ти не е мокро?Аз имах(май все още го имам)същия проблем-мислех си,че водата е само в краката на пасажерското място,но като вдигнах стелката под краката си и там беше мокро.Явно проблема не беше в гумените тапи под купето,а някъде под чистачките.Поизчистих скапана шума около каналчетата вдясно(ляво по посока на движение),изкарах и някакви мизерии от дупката за отводняване под сервото.Вчера изсипах 3литра вода по предното стъкло и се загледах под колата-започна да се оттича,имаше и едно тихо клокочена до предния ляв калник?!-може би от каналчета за оттичане,знам ли?После погледнах под стелката на шофьорското място-пак беше мокро,само дето не бях проверил дали преди да почна да поливам беше изсъхнало...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имах същия проблем с мойто Ауди... оказа се, че точно между предния джам и капака, пластмасата е отворила фуга и когато пусна чистачки или вали дъжд водата влиза през филтъра и моторчето на праното я разнася накъдето му е най-лесно. Та най-лесния начин да се провери тази теория е един човек да седи там където се мокри и да гледа, докато друг човек пуска по джама вода, докато работи парното... поне аз така разбрах, мойто Ауди Б4 пълнеше като лейка в легена пред задната седалка от дясно... дано да съм полезен, иначе всеки ден на мивката (срещу 2 лв) момчетата ми я чистеха с прахосмукачката, а тва е бати шока. Да не говорим когато дойде зимата... бало си е маата. Аз реших проблема като я залепих таа пластмаса със силикон, и когато сменям филтъра лепя наново... може би ще се реши и със нова пластмаса...

колеги кажете ако някой реши да провери....дано да съм прав

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имах същия проблем с мойто Ауди... оказа се, че точно между предния джам и капака, пластмасата е отворила фуга и когато пусна чистачки или вали дъжд водата влиза през филтъра и моторчето на праното я разнася накъдето му е най-лесно. Та най-лесния начин да се провери тази теория е един човек да седи там където се мокри и да гледа, докато друг човек пуска по джама вода, докато работи парното... поне аз така разбрах, мойто Ауди Б4 пълнеше като лейка в легена пред задната седалка от дясно... дано да съм полезен, иначе всеки ден на мивката (срещу 2 лв) момчетата ми я чистеха с прахосмукачката, а тва е бати шока. Да не говорим когато дойде зимата... бало си е маата. Аз реших проблема като я залепих таа пластмаса със силикон, и когато сменям филтъра лепя наново... може би ще се реши и със нова пластмаса...

колеги кажете ако някой реши да провери....дано да съм прав

При мен май не е от филтъра.Проверих го-съвсем сух е.Тези дни времето беше топло и като гледам е поизсъхнал мокета.Ще взема пак да изсипя малко вода,пък да видим.Вчера извадих бая боклуци(шума,клечки)от ляво(по посока на движение),плътно горе,между долния край на стъклото и калника.Мисля си обаче,че има още мизерии...?!

Редактирано от genie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление и аз имам такъв проблем.

Аз съм с А4 1.9 ТДИ 2003 год. При мен пълнеше при водача и зад него. Мокета беше се нагизнал много сериозно. Разкостих колата отвътре, свалих седалки, средна конзола, задна седалка, жабка, и махнах мокета цялостно. Изпрах го и го изсуших у нас. Доста работа падна до пълното разглабяне. Не ми се мисли като тръгна да събирам нещата обратно.

Прегледах обстоино от къде тече и се оказа, че проблема идва от предното стъкло. Поливах го с вода и от горния десен ъгъл на стъклото като застанеш срещу колата пропуска!!!!

Проблема се решаша със смяна стъклото с оригинално, защото само оригиналното стъкло пристигало с уплатнениа по него.

Ако някой го интересува как изглежда такова разглобено Ауди, да заповяда утре на срещата пред НИМ в 17 ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...