Jump to content

Помощ....


Mitakaa

Recommended Posts

Колеги днес си пътувачм спокойно към Софияпо магистралата и малко преди Пловдив поглевдам в огледалото за задно виждане и виждам едни пушеци отзад,веднага тръгнах да спирам да видя какво е,а докато спра ми светнаха лампите за подгчване на нафтата и за температурата. Слизам,дигам капака и отдолу излезнаха едни пушеци,едни пари,ужасия направо. Като се махнаха гледам,че едни малко маркучле,идващо от един голям маркуч с антифриз,другия край,на което отива към масления филтър,се е цепнало.Привързах го с изолирблант и тръгнах бавно към някоя бензиностанция,за да налея вода.... Налях вода(нямаше грам,взе поне 3л ). Така с доливане на вода едвам,едвам я докарах до Пловдив,там я закарах пред нас и почнах да я обикалям,налях и вода,за да се охлади и отидох да търся такъв маркуч. Добре,намерих маркуч,смених го но забелязах,че и големия маркуч,който е най-отгоре също е пукнат до радиатора,през това време я бях запалил и като погледнах отзад от ауспуха излиза пара,изфорсирах я малко и направи изключително грозно черно петно, и след това от ауспуха ми падаха черни капчици :) Веднага я загасих погледах маслото и ,ужас, нивото му малко се е повишило и направо капе от щеката,а от картера се чува бълбукане. А мевдувременно ми отказа километража и през цялото време ми светеяе лампата за подгряване на нафтата,дори и на запален мотор. Та ще ходи на сервис 100% и то не на собствен ход,че май може и даа спре нацяло. Ще ми препоръчате ли добър сервис,в който да са нормални цените и да имат как да ми закарат колата до там без да се налага да я придвижвам на собсвен ход, в Пловдив. А тази вода в маслото... дали съм ебал майката на гарнитурата,или има някаква връзка с масления филтър? А и между другото на 2-3 пъти не ми запали,като ми светнаха лампите и врътвах ключа и изгасваша цялото табло,тогава палеше от 3-4 път :hilezh: Колеги,моля помогнете със съвети и препоръки,а ако някой разбира от тези неща от Пловдив и има свободно време,нека да дойде да я погледне,ако не му е проблем. Поздрави :buhu: Все пак случват се и такива неща...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така мисля,но тайно в мен нещо се надява,че има нещо общо между масления филтър и охладителната система и от там е отишла вода

(антифриз) в маслото....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз мисля като колегата "doncheff" в началото на лятото сменях гарнитура ( беше избила ) + щлайфане на главата и има общи признаци като чета какво ти се е случило. и при мен нивото на маслото се беше покачило, а водата - понижила. единият цилиндър беше пълен с вода и въобще на превъртя при завъртане на стартера - резултата беше на платформата и у сервиза...

дано при теб да мине по безболезнено, колега!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ще ми кажете ли все пак това отклонение от охладителната система към масления филтър за какво служи,маслото ли охлажда?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ще ми кажете ли все пак това отклонение от охладителната система към масления филтър за какво служи,маслото ли охлажда?

Нещо такова-топлообменник

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ще ми кажете ли в кой сервис в Пловдив да я оставя за ремонт?

Колега, има един сервиз на Пещерско шосе-там ремонтират всичко и шлайфат! За цени не мога да ти кажа,но доколкото съм чул,хората,които са ходили са доволни.Намира се накрая на кв.Хр.Смирненски..Ако искаш ми се обади-0887250068

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,колата си я откарах в хасковско и днес пръснахме двигателя... Резултата е,че гарнитурата на 2ри цилиндър е изтървала и в него имаше вода... Обаче един познат ми каза,че този мотор 1,9tdi 1Z,много пукал глави и сега се чудя дали не е пукната,та ако може да ми кажете къде в

Хасково или Стара Загора,или другаде из тези околия,мога да занеса главата и да ми я погледнат експертно дали не е пукната,и съответно да ми я шлайфат,ако е здрава. А ако е пукната и се завари,сполучливо ли е,или в тъкъв случай да търся друга?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,колата си я откарах в хасковско и днес пръснахме двигателя... Резултата е,че гарнитурата на 2ри цилиндър е изтървала и в него имаше вода... Обаче един познат ми каза,че този мотор 1,9tdi 1Z,много пукал глави и сега се чудя дали не е пукната,та ако може да ми кажете къде в

Хасково или Стара Загора,или другаде из тези околия,мога да занеса главата и да ми я погледнат експертно дали не е пукната,и съответно да ми я шлайфат,ако е здрава. А ако е пукната и се завари,сполучливо ли е,или в тъкъв случай да търся друга?

Колега кой ти разглоби двигателя-той би трябвало да знае

Питай за Дяката - в Хасково всички го знаят-той се занимава само с глави-проверки,шлайфане,легла,водачи

Ако има нужда от заварка ги носи при Жоро-гаража му е близо до "Минерел"

Ако искаш утре мога да потърся телефонните им номера-имам ги записани някъде в гаража

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,колата си я откарах в хасковско и днес пръснахме двигателя... Резултата е,че гарнитурата на 2ри цилиндър е изтървала и в него имаше вода... Обаче един познат ми каза,че този мотор 1,9tdi 1Z,много пукал глави и сега се чудя дали не е пукната,та ако може да ми кажете къде в

Хасково или Стара Загора,или другаде из тези околия,мога да занеса главата и да ми я погледнат експертно дали не е пукната,и съответно да ми я шлайфат,ако е здрава. А ако е пукната и се завари,сполучливо ли е,или в тъкъв случай да търся друга?

здрасти адаш,Може да се заваря на аргон главата и зависи от маистора може да ти я направи така че да не си личи заварката :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А кажете каква гарнитура да сложа... Кажете ми марка,какво представлява,цена? А също и един друг проблем възникна... като са сваляли подгряващите свещи са скъсали едната в главата,как може да се изкара,да я разбробиваме ли или има и по-хитър начин..?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А кажете каква гарнитура да сложа... Кажете ми марка,какво представлява,цена? А също и един друг проблем възникна... като са сваляли подгряващите свещи са скъсали едната в главата,как може да се изкара,да я разбробиваме ли или има и по-хитър начин..?

Гарнитура "Виктор Реинц" си вземи от Ауто плюс (цена не помня точно) мога да я взема с добра отстъпка,също и още нещо ако ти потрябва за ремонта

Като занесеш главата при Делчо попитай го за свещта дали може да измисли нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...