Jump to content

Въпрос относно разхода на А4 1.9TDI автоматик


pino

Recommended Posts

Здравейте колеги нямам представа дали това е точното място за тази тема ако не моля да ме извините имам горепосоченото ауди ходих на всякъкви диагностики и колата си е о.к. но ме притеснява разхода с друг приятел разговарях неговото е 2.5TDI харчи по малко от моето а то харчи в софия 11литра/100км.

извънградско 7.5/8литра/100км.

и съответно съотношението извънградско и градско около 8.5/9литра/100км.

та моляя за помощ ако някой е компетентен мен не ми се свиди горивото а просто искам да знам дали имам читава кола

предварително благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги нямам представа дали това е точното място за тази тема ако не моля да ме извините имам горепосоченото ауди ходих на всякъкви диагностики и колата си е о.к. но ме притеснява разхода с друг приятел разговарях неговото е 2.5TDI харчи по малко от моето а то харчи в софия 11литра/100км.

извънградско 7.5/8литра/100км.

и съответно съотношението извънградско и градско около 8.5/9литра/100км.

та моляя за помощ ако някой е компетентен мен не ми се свиди горивото а просто искам да знам дали имам читава кола

предварително благодаря

Според мен разхода е с около 2-3 литра нагоре. Ако допуснем, че автоматика качва малко - бих казал с около 2л. повече от нормалното.

Бих очаквал:

На грдаско - 7-9 /100

На извънградско - 5-6/100

Със сигурност разхода не е наред.

Най-добре я закарай на диагностика - възможно е да се окаже някоя дреболия .. или пък нещо по-сериозно.

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен разхода е с около 2-3 литра нагоре. Ако допуснем, че автоматика качва малко - бих казал с около 2л. повече от нормалното.

Бих очаквал:

На грдаско - 7-9 /100

На извънградско - 5-6/100

Със сигурност разхода не е наред.

Най-добре я закарай на диагностика - възможно е да се окаже някоя дреболия .. или пък нещо по-сериозно.

:hilezh:

моля предложи някой при когото да отида за диагностика и който би ми помогнал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен разхода е с около 2-3 литра нагоре. Ако допуснем, че автоматика качва малко - бих казал с около 2л. повече от нормалното.

Бих очаквал:

На грдаско - 7-9 /100

На извънградско - 5-6/100

Със сигурност разхода не е наред.

Най-добре я закарай на диагностика - възможно е да се окаже някоя дреболия .. или пък нещо по-сериозно.

:hilezh:

Здравей, само за информация,аз карам същия мотор, само че с ръчни скорости. Разход заСофия 8/100, извън града 140-160 по магистрала и 90-120 по другите пътища 5.5-6/100, като цяло не гледам да пестя, карам си както ми е кеф.

Редактирано от franchesko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, само за информация,аз карам същия мотор, само че с ръчни скорости. Разход заСофия 8/100, извън града 140-160 по магистрала и 90-120 по другите пътища 5.5-6/100, като цяло не гледам да пестя, карам си както ми е кеф.

с това какво искаш да кажеш че в моя случай с автомата е добре разхода???????????????????????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с това какво искаш да кажеш че в моя случай с автомата е добре разхода???????????????????????

Моето е същото -автомат но 110 к.с. и в София ( ако това може да се нарече градско) под 9.5 не мога да сваля. Извън града при натискане (160-180) не ми е надхвърляло 6.3л/100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето е същото -автомат но 110 к.с. и в София ( ако това може да се нарече градско) под 9.5 не мога да сваля. Извън града при натискане (160-180) не ми е надхвърляло 6.3л/100.

много благодаря значи съм си за майстор давайте идеи от къде може да е проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето е същото -автомат но 110 к.с. и в София ( ако това може да се нарече градско) под 9.5 не мога да сваля. Извън града при натискане (160-180) не ми е надхвърляло 6.3л/100.

И аз смятам , че истината е тук някъде. И при мен е така с 2.5TDI мултитроник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето е същото -автомат но 110 к.с. и в София ( ако това може да се нарече градско) под 9.5 не мога да сваля. Извън града при натискане (160-180) не ми е надхвърляло 6.3л/100.

Вероятно идва малко по-високо при теб заради автомата.

Между другото - от както започнах да сипвам а Еко вместо ОМВ - разхода ми падна с 0.5 - 0.8 литра :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...