Jump to content

Имам проблем с колата,моля помогнете


rrrado

Recommended Posts

Здравейте колеги! Отскоро съм собственик на много красива кола Audi A4 1.9 TDi 131 к.с. 2002г.Като цяло съм адски доволен от колата...държание...возия.... разход и т.н,но отскоро ми прави впечатление нещо което не намирам за нормално.Та проблема ми е следнят...когато карам колата и влезне в 2000 оборота ,турбото се включва и колата започва да ускорява доста бързо,но това ускорение трае до 3000-3100 оборота и изведнъж все едно има някъв ограничител който спира турбината и тя спира да работи..колата леко забива муцуна и продължава да набира,но доста по бавно все едно турбото не действа вече....и когато включиш следващата предавка и оборотите се върнат на 2000 отново се включва и почва да набира.Аз мисля че би трябвало това турбо да работи поне до 4000-4500 оборота.....Закарах я на серзив момчетата гледаха....казаха че турбото е добре и т.н,предложиха ми да "избуша" катализатора защото според тях той е причината,но ме притеснява факта че ако го "избуша" ламбда сондада(може и да не се пише така) ще отчете грешка,защотото нали тя е след катализатора?Предложиха ми и да отида на "продухване" на турбината с некви машини...и какво ли още не.Обръщам се към вас с молбата, ако не с идея,то поне да ми препоръчате някой хубав сервиз или хора от форума който си разбират от работата,защотот от 4-ма майстори чух четири различни предположения и ако трябва да слушам всеки от тях и да сменям всичко което ми казват те ,ще ударя фалит...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди и избуши катализатора без притеснения и след това ако отново ти влиза колата в авариен режим пиши и ще измислим нещо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако отчете грешка какъв е варианта?Нов катализатор?Казаха ми че може и да е нещо при вакума на турбото ,но като стиснеш големият маркуч за турбината и дадеш газ той се издуха супер много все едно ще се пръсне...Явно ще трябва да я карам на диагностика в някой специализиран сервиз за турбо.:steinigung:

Редактирано от rrrado
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако отчете грешка какъв е варианта?Нов катализатор?Казаха ми че може и да е нещо при вакума на турбото ,но като стиснеш големият маркуч за турбината и дадеш газ той се издуха супер много все едно ще се пръсне...Явно ще трябва да я карам на диагностика в някой специализиран сервиз за турбо.:steinigung:

Няма да ти запише грешка, а това е първото нещо което ще трябва да направиш за решаване на проблема...

А после може и до мен да се разходиш или при някой друг форумен майстор, а не да се луташ по лъскавите сервизи и да те лъжат само...

Но все пак колата си е твоя и ти решаваш какво да направиш...

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днес закарах колата в сервиза на Жоро(от суходол,с малката подробност че сервиза му вече се намира на бул.Цар Борис 3,до МО) и проблема ми беше разрешен веднага.Оказа се че дебитомера е работил на 50% от възможностите.Срещу 241 лева за дебитомер и само 15 лева за труд колата ми направо ще полети...:hilezh: Никога не съм вярвал че тази кола може да върви така,много съм щастлив,че проблема ми е решен:hilezh:Сега не мога да и се нарадвам ,ESP-то не спира да мига,защото гумите постоянно превъртат като я настъпиш:unsure::rotcol::box::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да ти запише грешка, а това е първото нещо което ще трябва да направиш за решаване на проблема...

А после може и до мен да се разходиш или при някой друг форумен майстор, а не да се луташ по лъскавите сервизи и да те лъжат само...

Но все пак колата си е твоя и ти решаваш какво да направиш...

Успех

"Колегата", това са твои думи: "Извинявам се на всички нормални хора, и се заричам, дори и да видя някой да примира, и да знам, че само аз мога да му помогна, с дистанционен съвет да си оправи колицата, НЯМА да го направя...", спазвай си моля те обещанията.

Редактирано от Zinoto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Колегата", това са твои думи: "Извинявам се на всички нормални хора, и се заричам, дори и да видя някой да примира, и да знам, че само аз мога да му помогна, с дистанционен съвет да си оправи колицата, НЯМА да го направя...", спазвай си моля те обещанията.

Това нещо не го разбрах за кой беше насочено? :box::rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това нещо не го разбрах за кой беше насочено? :box::rotcol:

За този, който ти каза да си махнеш катализатора и после да отидеш при него. Добре, че не го послуша. Не всички са умни като тебе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Колегата", това са твои думи: "Извинявам се на всички нормални хора, и се заричам, дори и да видя някой да примира, и да знам, че само аз мога да му помогна, с дистанционен съвет да си оправи колицата, НЯМА да го направя...", спазвай си моля те обещанията.

Абе, КЛЕС МАЛОУМЕН, ти забелязваш ли че съм му дал съвет на 29.10.2008г., а изказването ми с обещанието ми е от 03.11.2008г.

Може ли да си спазвам обещанието, 6 дни преди да съм го направил???

Ти си същият не благодарен КЛЕС като Сашко бе...

Не искам да се разправям и минавам на: '' Убий простака с малчание''

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, КЛЕС МАЛОУМЕН, ти забелязваш ли че съм му дал съвет на 29.10.2008г., а изказването ми с обещанието ми е от 03.11.2008г.

Може ли да си спазвам обещанието, 6 дни преди да съм го направил???

Ти си същият не благодарен КЛЕС като Сашко бе...

Не искам да се разправям и минавам на: '' Убий простака с малчание''

Стига сте се карали за глупости,нали за това сме се събрали тука за да си помагаме един на друг,кой с каквото може,а не да се караме :rolleyes::) !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, КЛЕС МАЛОУМЕН, ти забелязваш ли че съм му дал съвет на 29.10.2008г., а изказването ми с обещанието ми е от 03.11.2008г.

Може ли да си спазвам обещанието, 6 дни преди да съм го направил???

Ти си същият не благодарен КЛЕС като Сашко бе...

Не искам да се разправям и минавам на: '' Убий простака с малчание''

Преведи ако обичаш думата КЛЕС, защото не разбирам диалекта на селата около Михайловград. Мисля, че ти си малоумния защото аз не употребявам обидни думи спрямо теб и как да съм ти благодарен като така и не се опита да разбереш какъв ми е бил проблема навремето и щях да си загубя времето и нервите да дойда и да си правиш експерименти с колата ми. А обещанието не ти е от сега, а от месеци повтаряш, че ще спреш да бръщолевиш по форумите. Опитвам се да предпазя колегите от поредната ти грешна диагноза, щом и симптомите на развален дебитомер не можеш да хванеш без ВАГ-КОМ. Имай предвид, че не си в центъра на България и повечето от колегите ще похарчат повече пари за път да дойдат да им ЧУПИШ колите, отколкото ще им вземе и скъп сервиз там където живеят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Колеги днес закарах колата в сервиза на Жоро(от суходол,с малката подробност че сервиза му вече се намира на бул.Цар Борис 3,до МО) и проблема ми беше разрешен веднага.Оказа се че дебитомера е работил на 50% от възможностите.Срещу 241 лева за дебитомер и само 15 лева за труд колата ми направо ще полети...:bia: Никога не съм вярвал че тази кола може да върви така,много съм щастлив,че проблема ми е решен:hilezh:Сега не мога да и се нарадвам ,ESP-то не спира да мига,защото гумите постоянно превъртат като я настъпиш:flehan::):rolleyes:B)

Браво ... радвай се сега на пъргавина!!! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днес закарах колата в сервиза на Жоро(от суходол,с малката подробност че сервиза му вече се намира на бул.Цар Борис 3,до МО) и проблема ми беше разрешен веднага.Оказа се че дебитомера е работил на 50% от възможностите.Срещу 241 лева за дебитомер и само 15 лева за труд колата ми направо ще полети...;) Никога не съм вярвал че тази кола може да върви така,много съм щастлив,че проблема ми е решен;)Сега не мога да и се нарадвам ,ESP-то не спира да мига,защото гумите постоянно превъртат като я настъпиш;) ;) :respekt:;)

Дай малко подробности къде е точно..........поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...