Jump to content

A3, неработещи ел.стъкла


ralenekov

Recommended Posts

  • Отговори 113
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да ти кажа чесно аз в реглажа не съм се задълбочавал много.

Следвах упътванята от тука, напаснах си клиновете и болтовете точно по маркировката.

Сложих на ролките на въжетата някаква синя на цвят смазка, такава ми даде

момчето дето ми услужи с инструмента и ми тури една ръка.

Въобще не го бях пробвал преди да го затворя отвсякъде, но резултатът беше впечатляващ.

Може би на мен ми се струва че се сваля и вдига бавно ,незнам.

Левият ми джам също е бавен дори и на работещ мотор.

Темата е супер, просто трябва да се следват инструкциите и всичко си става ток.

Според мен най важното обаче ,наистина е маркировката и сваления джам.

Левият прозорец 100 процента съм сигурен ,че вече няма да ми представлява трудност.

И при мен след като смених водачите ми се струва, че прозореца се вдига по бавно. Предполагам трябва време да се разработят. При мене водачите не бяха съвсем идентични със старите, и трябваше да изрязвам едни пъпчици. Аз не свалих предварително прозореца до долу и малко тегаво беше така да ги сменя :icon_sad: За а6ц5 става дума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само да потвърдя, че на А3 има възможност да се сменят водачите без да се разглобява цялата рамка. Може да се пробвате и вие преди да разглабяте всичко.

Тази неделя го направих за около час...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен е сашият проблем сваляго до долу без пробелем ама качването е зор качваго до някъде и спира и го сваля на долу.кажете ми в пловдив от къде мога да си гу купя тези водачи или при мен е нешо друго.зашотото ми казаха че може да е от машинката и въжетата въжетата да били преплетени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕ са ти преплетени въжтата със сигурност, това си име болежката на аудитата, водачите.

Обади се в Юнитрейд и да ти ги изпратят по куриер, плати си чрез запис.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, а как да намеря кой е каталожния номер на повдигачите на А4 96 . и номера на Юнитреид ако може, че в Пловдив я няма тази фирма :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен след като смених водачите ми се струва, че прозореца се вдига по бавно. Предполагам трябва време да се разработят. При мене водачите не бяха съвсем идентични със старите, и трябваше да изрязвам едни пъпчици. Аз не свалих предварително прозореца до долу и малко тегаво беше така да ги сменя :hilezh: За а6ц5 става дума.

Момчета браво за тази тема! На мен вчера ми се появи този проблем с шофьорското стъкло. aud1 кажи как става без да се разглобява цялата кора?

Сега, проблемът е, че съм жена и трябва да ми се обясни стъпка по стъпка какво да правя(без възможност за объркване) хахаха нали знаете....ЖЕНИ.

Сега доколкото разбрах по някакъв каталожен номер (кой е той)? трябва да отида и да си купя тези водачи. И после или на майстор (къде?) или сама (ужасссс!!!)...или на някоя сбирка идвам и ми помагате (yessssss!!!)

Още 1 проблем имам, но не знам дали не е нормално през зимата. Имам Ауди А3, което през лятото загрява да 90 градуса и после си охлажда. Но сега дро и с часове да карам колата загрява само до 70 градуса и после се връща стрелката надолу и в колата е топло, но не както трябва да бъде. Дали трябва да се сменя термостата или така е нормално за зимата?

Редактирано от Sunnynon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета браво за тази тема! На мен вчера ми се появи този проблем с шофьорското стъкло. aud1 кажи как става без да се разглобява цялата кора?

Сега, проблемът е, че съм жена и трябва да ми се обясни стъпка по стъпка какво да правя(без възможност за объркване) хахаха нали знаете....ЖЕНИ.

Сега доколкото разбрах по някакъв каталожен номер (кой е той)? трябва да отида и да си купя тези водачи. И после или на майстор (къде?) или сама (ужасссс!!!)...или на някоя сбирка идвам и ми помагате (yessssss!!!)

Още 1 проблем имам, но не знам дали не е нормално през зимата. Имам Ауди А3, което през лятото загрява да 90 градуса и после си охлажда. Но сега дро и с часове да карам колата загрява само до 70 градуса и после се връща стрелката надолу и в колата е топло, но не както трябва да бъде. Дали трябва да се сменя термостата или така е нормално за зимата?

Aз само на 2рата част от въпроса мога да ти кажа че и при мен докато карам а не докато стоя по светофари стрелката рядко минава 70 градуса. Дори и лятото привечер като поусилиш на магистралата пада до 70... ако като я оставиш се вдигне до 90 и там си стои, значи нямаш проблем със сигурност. Иначе виж доктор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Aз само на 2рата част от въпроса мога да ти кажа че и при мен докато карам а не докато стоя по светофари стрелката рядко минава 70 градуса. Дори и лятото привечер като поусилиш на магистралата пада до 70... ако като я оставиш се вдигне до 90 и там си стои, значи нямаш проблем със сигурност. Иначе виж доктор.

Или датчика не ви работи или и двамата сте за нов термостат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой да се навива за смяна на водачите срещу някакво заплащане ? :schlaumeier:

Идвай на гости, 40лв парчето ще ти го сменят момчетата без да свалят нищо.

"Или датчика не ви работи или и двамата сте за нов термостат!"

Датчика си отчита нормално като стои колата, ... за термостата - ще го проверя, но не съм имал повод да се съмнявам, загрява си нормално...

винаги съм си мислел че е свързано със студения въздух който идва към колата като караш по-бързо или пък зимата както и да караш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

единствено при спускане зимата в планината може да ти падне малко температурата(което пак не е нормално :steinigung:), но при каране по равно един път загрее ли не трябва да мърда. Ако караш така има вероятност да сдухаш мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре отивам да сменям термостат... няма кво да се мисли ... яд ме е, че не го отразих това и ми се стори нормално... тъпо дете кво искаш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

И аз си взех от Юнитрейд Дружба 4 броя за 31,97 <_< Мерси на колега ralenekov, остава тия дни да запретна ръкавки, ако не падне някой сняг де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

И при мен вчера се получи така,че след като смъкнах шоф.стъкло неможах да го затворя,отива до някъде и пада.Колкото и да помагах нестава,че се наложи в тъмницата и студа да махам кората на вратата за да мога да го хвна отдолу.Доколото успях да видя държачите са здрави,може ли проблема да в ролките или ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Държачите не се виждат когато са счупени, защото се отчупва едно мъничко парченце. Виж снимките. :hilezh: Ако проблемът е в ролките или жилата, въобще няма да можеш да го вдигнеш и 5см според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Държачите не се виждат когато са счупени, защото се отчупва едно мъничко парченце. Виж снимките. :blackey: Ако проблемът е в ролките или жилата, въобще няма да можеш да го вдигнеш и 5см според мен.

А като се счупи това парченце от държача на снимката,какво става?

Охлабване на жилото,провисване от едната страна на прозореца или....

Редактирано от joro09
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно провисване на прозореца <_<

Весело посрещане на новата година от мен :flipoff:

Странно защо затварянето е невъзможно без да сваля кората,колкото и да"помагам"с ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се вдига защото стъклото застава по диагонал и запира... имаш лс, отиди при Пешо да ти ги оправи след нова година или пък следвай инструкциите в темата и спести някой лев. Тоя проблем не е голям проблем <_< Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се вдига защото стъклото застава по диагонал и запира... имаш лс, отиди при Пешо да ти ги оправи след нова година или пък следвай инструкциите в темата и спести някой лев. Тоя проблем не е голям проблем :flipoff: Успех

Ходих при Пешо днес,но ми каза че може да го оправи след няколко дни.Взех държача и с един френд следвайки инструкциите на колегата(браво за това) за около час и половина го сменихме,не е сложно,но наистина е необходим"помощник"!

Редактирано от joro09
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти ги едни спестени пари за труд, браво... а позиционира ли всичко правилно след това, да не почне да свири :respekt:

Редактирано от Awaken
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти ги едни спестени пари за труд, браво... а позиционира ли всичко правилно след това, да не почне да свири :hilezh:

Мисля че да,като е карам на магистралата ще си проличи))::

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...