Jump to content

За всички с Б4 Авант!!!.говорители на задните врати


Recommended Posts

Здравейте колеги,след дълго умуване реших и аз да си ъпгрейдвам музиката в колата. За начало си смених CDто с Pioneer DEH-4000UB който е с доста добри параметри http://www.electron.bg/product_info.php?cP..._id=3157.Отпред на таблото съм с едни Тъндърки 4" който след слагането на новото CDи ме изненадаха с звука който изкараха,затова реших да не ги сменям .При обикалянето по магазините за CDи и говорители в Денси ми харесаха едни елипси Hertz ECХ 690 http://aval-bg.com/ Мястото което е предназначено за горители на задната врата е ниско долу в ляво което се пада точно срещу задната седалка и там освен една 13ка. нищто повече не може да влезе,като и качеството на звука ще е доста съмнително.След обстоен преглед на вратата и доста умуване решихме да сложим едни елипси-Hertz ECХ 690 на горния ляв край.Като отидохме в Денси да вземем говорителите поисках да ги чуя отново , И! ''попаднахме на човек" който се беше влюбил в Pioneer DEH-4000UB ,следващтия 1час имаше демонстрация на CD и говорители,и на края на демострацията момчето каза ''чуй и тези елипси'' едни Hyundai който извадиха същия звук като хертца,на скромната цена от 39 български лева,момчето каза ''досега на когото съм ги предложил си ги е купил'' така и стана.А сега по трудното-

1.Пуснахме кабели до задните врати

2.Изрязахме по шаблон дупки в корите

3.Пробихме дупки 3мм.за видиите в корите

4.Наложихме корите и отбелязахме мястото за магнита

5.После отрязахме с прободен трион ламарината

6. Пробихме дупки 3мм.за видиите в ламарината ,която се оказа Алумин

7.Изрязахме от ПДЧ 2 гривни който сложихме между говорителя и кората на вратата за да не пречи магнита за сваляне на стъклото

8.Захващане на говорителите с 5мм. видии дълги 80мм. за да хванат и ламарината

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еееееее,не е гот така.Защо спря до тук,давай кадро,че и мен ме тресе тая музика в задните врати. :multi:

и аз живо следя темата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей супер се е получило! поздравления за ентусиазма! звука сигурно е много добре а? и басче сигурно си има..

ама при блъскането на вратите не те ли притеснява че нещо може да стане ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тонколоните вадят удивително добър звук /за цената си/ :hilezh: .А от CDто идва и мнго добрия бас.Като имаш пред вид че вратите не са изолирани кото на Inkozi ;) A относно блъскането на вратите:точно за това съм аложил дълги видйи за да хванат за ламарината и да стане по здраво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смятам че ако ги сложиш в малко по голям обем... както се слагат на задната кора ще ти изкарат дори и още по добър звук :hilezh:

Определено елипсите са си за кора отвад.Те са изчислени за по голям обем и оттам си вадят плътния бас. И тази идея елипси на вратите - прекалено екзотична е и на мен не ми харесва но вкусове всякакви има. Аз ако бях на теб бих сложил кръгли по малки колони долу на вратата където им е и мястото на повечето фабрияни такива. Не знам обаче дали се събират там и дали нящо няма да им прече - стъкло или нещо друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смятам че ако ги сложиш в малко по голям обем... както се слагат на задната кора ще ти изкарат дори и още по добър звук

Ако забелязваш аз съм с Б4 Авант демек нямам задна кора .

Определено елипсите са си за кора отвад.Те са изчислени за по голям обем и оттам си вадят плътния бас. И тази идея елипси на вратите - прекалено екзотична е и на мен не ми харесва но вкусове всякакви има. Аз ако бях на теб бих сложил кръгли по малки колони долу на вратата където им е и мястото на повечето фабрияни такива. Не знам обаче дали се събират там и дали нящо няма да им прече - стъкло или нещо друго

Отказах се от варианта с кръгли говорители защото идват точно срещу седалката и ме съмняваше звукът с какво качество ще е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...