Jump to content

Проблем с А4 1.8т


svilcho

Recommended Posts

Здравейте колеги.Вчера си карах колата и всичко си беше добре,но днес като я запалих,се тресеше адски много.И на ниски и на високи обороти.Ужас.Покарах я малко да загрее,но проблема не се оправи.Мирише странно,няма правилно изгаряне ли какво незнам.Като се прибрахотворих капака и видях,че турбината беше доста зачервена,без да съм я настъпвал колата,а то и не можеше.Като давам газ,само бучи и се наема съвсем бавно.Някой ако може да помогне с някой съвет,ще съм много благодарен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Вчера си карах колата и всичко си беше добре,но днес като я запалих,се тресеше адски много.И на ниски и на високи обороти.Ужас.Покарах я малко да загрее,но проблема не се оправи.Мирише странно,няма правилно изгаряне ли какво незнам.Като се прибрахотворих капака и видях,че турбината беше доста зачервена,без да съм я настъпвал колата,а то и не можеше.Като давам газ,само бучи и се наема съвсем бавно.Някой ако може да помогне с някой съвет,ще съм много благодарен

Аз бих заложил на бобина. :blink:

Запали си колата и започни да откачваш кабелите на бобините един по един. Ако при някоя двг-то не започне още по-зле да тресе, Начи тази е. :)

п.п. Кво значи " се наема съвсем бавно " :rotcol:

п.п.1 И само да ти прошепна, ако наистина се окаже бобина, не карай колата така. Това не е мечтата на турбо моторите. :hilezh:

Редактирано от audi A3 1.8T
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета.Утре съм на сервиз мамка му.А с това,че не се наема имам в предвид,че давам газ,но колата няма никакъв ряз

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам ти 1во диагностика, защото такова нещо трябва да излезе, а ако "майсторите" не уцелят проблема може да те вътрят доста парички :rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Вчера си карах колата и всичко си беше добре,но днес като я запалих,се тресеше адски много.И на ниски и на високи обороти.Ужас.Покарах я малко да загрее,но проблема не се оправи.Мирише странно,няма правилно изгаряне ли какво незнам.Като се прибрахотворих капака и видях,че турбината беше доста зачервена,без да съм я настъпвал колата,а то и не можеше.Като давам газ,само бучи и се наема съвсем бавно.Някой ако може да помогне с някой съвет,ще съм много благодарен

Почти 100% комутатора ти е проблема !!!

Ако искаш пиши едно лично да минеш до вкащи да сложим моя да видиш че всичко ще е ОК !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
колега как установи че е кумотатора,даде грешка в ЕКУ-то или.......

аз съм със същия проблем,но при мен се поиавява от време на време !!! може и цяла седмица да не го прави,но може и цял ден да "трепери" не ми чете никакви кодове на VAG-а !!! държал съм колата да работи и половин час и мак нищо не излиза като грешка.... :hilezh: .на едната бобина като извадя кабела,никаква промяна,което показва,че проблема е там,но мисля да я сменя с някоя от друг цилиндър,за да съм сигурен че е от бобината а не от нещо друго. моля ако някой е разбрал от къде е проблема да каже,ще съм много благодарен..... :hilezh: Виждам че последния "пост" по темата е от декември 2008,но наистина ми е необходимо решение !

Благодаря предварително !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, не е от бобината и не е от свеща ! Както и да разменям бобини и свещи ,все на едно и също място си остава проблема !!!.....Някой да каже ако знае,къде точно отиват кабелите от бобините и къде точно по двигателя се намира следващата електроника в която влизат.

Редактирано от mulderfbi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за КОМУТАТОР.Аз също се понаправих на майстор и почнах свещи сменях,бубините въртях.А то излезе едното краче на комутатора и си карах една седмица на три цилиндъра и ръгах в бездънния резервоар бензин и т.н.

Редактирано от bojo&viki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A комутатора на тез коли къде се намира точно? :rolleyes:

Отзад на кутията на въздушния филтър (при А3) при А4 стои горе на кутията на въздуния филтър ,маха се един дифузор и се намира под него !!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаааа, под едно капаче се намира, сложен е точно над кутията на филтъра.

благодаря колеги,в събота я разкоствам и ще теставам,после ще кажа :bia::):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако се окаже КОМУТАТОРА,намира ли се и каква пара е...?

Благодаря !

намира се бош около 300лв ,алтернативна марка 200/250лв ,втора ръка 100 тина лева :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...