Jump to content

Отново за трудното палене


bvieri

Recommended Posts

Здравейте пичове. Имам един въпрос относно паленето. Значи проблемът е такъв- колата ми (Ауди А4 1.8, 125к.с.АДР) независимо от това дали е студен двигателят или не на моменти като е запаля и веднага гасне. Пак казвам че това не ми се случва постоянно а през няколко време. Случвало ми се е и на студен и на топъл двигател. Днес като отварях капака и погледнах че жилото на автоматичния смукач ми е доста хлабаво (то има пластинка за натягане), дали може да е от това или да търся другаде проблема. Благодаря предварително на всеки който си направи труда да драсне някой ред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не ти стой светната лампичката на имобилайзера - на таблото, до километража - жълта лампичка с ключе ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, честно да ти кажа съм отскоро собственик на Аудито и дори не знам дали има имобилайзер. Той заводски ли е или може да е слаган допълнително? Иначе като дам на контакт и ми свети една жълта лампичка, мисля беше с количка, на оборотомера. Ако има имобилайзер, как мога да го изключа да го няма. Сега е с някаква тъпа аларма Bosh и се чудя дали тя не прави някакъв проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имах същия проблем.След почистване и адаптация на дроселовата клапа всичко се оправи.Оборотите на празен ход случва ли се да играят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами оборотите ми са нормални, въртят се към 800-900. Само докато загрее малко се колебаят като че ли, но мисля че е нормално.Иначе как стоят нещата с тази дроселова клапа, сменя ли се или се почиства само, и мога ли сам да си го направя или да е закарам някъде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо изчакай всички лампи да загаснат по таблото, след което изчакай още малко дали не ти премигва омобилайзера. Това значи, че той те базика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Днес като отварях капака и погледнах че жилото на автоматичния смукач ми е доста хлабаво (то има пластинка за натягане), дали може да е от това или да търся другаде проблема.....

Няма жило на автоматичен смукач поне при мен. Да не си гледал жилото от пеадала за газта. То си е хлабаво леко, не го бъзикай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, благодаря на всички за помощта. Проблемът ми ще се окаже най-вероятно от този вграден имобилайзер. Съвсем скоро разбрах че го има въобще, понеже съм от месец и половина собственик на колата пък и нямам много време да е поразгледам по подробно кое къде е, дори още не знам къде се намират бушоните , което си е малко срамничко май :) Искам също да попитам, дали огледалата ми имат някакъв подгрев, който се вкл. автоматично, колата ми е А4,1.8.95г.

Още един път благодаря на всички и весело посрещане на новата година! Живи и здрави, пък другото се нарежда!

Редактирано от bvieri
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това можеш по Вин-а да си го провериш.

От тук .

Обаче трябва да си снимаш или да си до това листче. При мен се намира в багажника, като махна това покривало дето е над резервната. Пада се отдясно. Успех :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...