Jump to content

нещо последно време прави номера на газ


Recommended Posts

Колата е б3 1.8s, карбуратор. На газ-бензин си въри добре, пали лесно, но от ония ден почна да ми прави проблеми на газ.

като настъпа педала на газта докрай , си ускорява нормално до 2400 оборота. после изведнъж заглъхва като ли че няма газ и навежда муцуна , и чак при 3000 оборота изведнъж придърпва и се изтрелва, но над 3400 почва да прехълцва все едно натискам и пускам педала. Така до 4200 и са оправя нагоре. много е гадно , защото като искам да изпреверя ми прави проблеми. Изпарителя съм го сменял преди 2000км. бутилката е пълна, колата е загряла на 90градуса. Изключвам като проблем свещи , кабели и сичко по тоците , тъй като на бензин не го прави. От какво може да е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е б3 1.8s, карбуратор. На газ-бензин си въри добре, пали лесно, но от ония ден почна да ми прави проблеми на газ.

като настъпа педала на газта докрай , си ускорява нормално до 2400 оборота. после изведнъж заглъхва като ли че няма газ и навежда муцуна , и чак при 3000 оборота изведнъж придърпва и се изтрелва, но над 3400 почва да прехълцва все едно натискам и пускам педала. Така до 4200 и са оправя нагоре. много е гадно , защото като искам да изпреверя ми прави проблеми. Изпарителя съм го сменял преди 2000км. бутилката е пълна, колата е загряла на 90градуса. Изключвам като проблем свещи , кабели и сичко по тоците , тъй като на бензин не го прави. От какво може да е ?

не искам да се правя на голям разбирател, но мисля , че сместта ти е бедна,не ти достига горивото влиза повече въздух отколкото пропан-бутан,това не е желателно.трябва да ти се увеличи малко повече притока на газ или изчакай и мненията на другите колеги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж да не ти се е запушило филтърчето на газта, то се намира в една кутийка метална преди изпарителя и струва 5 - 6 лева

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тая кутийка не е ли вътре в клапата. Ква е процедурата ако някой може да ми обесни по свалянето , засега разбрах че трябва да се затвори крана на газовата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...
Няма филтър , такъв бил клапана :hilezh:

Най-вероятно е БРЦ Ривър и в него наистина няма филтър - има цедка :bia:

Редактирано от The_Machine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...