Jump to content

Коли с десен волан - мнения


jovko

Recommended Posts

Като видя "баровците " с десен волан ,как се шушумигосват при всяка една маневра , и как не знаят къде се намират , ми идва да го свалим от колата .

Еми тука повечето които са против са силно притеснени че " тънкача " с десния волан е агресивен тип, и си кара както му е кеф и не зачита никой и нищо.

Ти пък си им набрал че се "шушумигосват" .. явно оправия няма ;)

Аз ще ви кажа от какво иде ваща логика да сте против:

1-во и най-важно е Хорското менение ! : какво ще си помислят хората като ме видат в кола с десен волан ? че съм мишка и немога си купя същата с ляв ;) ТЪПО !

Мен ми е през Ку*а кво сми мислят хората, същото си мислят и кога съм с другата ми кола с лява дирекция, че на всичкото от горе е и по-скъпа.

2-ро Няма да намеря лесно "балък" на който да я продам преди да си купя следващата такава ? ;) ама дали е така ? времето ще покаже, но понеже за повечето 5-10 хил. са колосална сума която немогат да рискуват в такава несигурна инвестиция, та я по-одбре е да си траят и да викат против дясната дирекция. Момчета, аз самия бях във вашия "отбор " .. не се изкайзвайте категорично !

Ми лощо няма, аз моята съм я взел за 6, след 3 години ще я продам за 4 хил. и пак си купя с дясна дирекция.

Парата диктува пазара, това е истината, мой да ти се иска да караш чистак нова,а като няма леф, или пеша или квот можеш.

Сложете си ръка на сърцето и кажете че тези 2 причини не са корените на анти дясното в МПС-то ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 310
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

И аз това казах по-горе... Трагедията е, че хората по се притесняват за хорското мнение от това дали са опасни на пътя. Подкрепям че това е още една предпоставка за катастрофа в комплект с малоумния шофьор. Ама хората повече ги боли кво ще кажат другите за колата кат я спра пред кафето... Там е проблема...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямало да стане тема ;) яко мазало стана ;););)

Технотест и да се минава все е тази с някой лев напред и си ти човека . . .

Регистрацията да се забрани !!!!

Кой регистрира вече ?! Всеки си кара! Ок ,но колата е с английски талон ,в който пише Иван Иванов ,а не Джон от Лондон ,плащаме си винетката ,данъка ,ГО и сте чао . . .

Преглед вече се минава ,спокойно!

Да се забрани движението !!!

Да ,ама не по тази логика ако решим да отидем в Англия или Кипър трябва да си оставяме колите на границата и после с такси! Колко англичани живеят в Бг !?

Кола с десен волан няма да си купя никога ,но джип за лов с удоволствие бих си взел. . . . . , за 7-8К патрол 2000год. при цена 17-20К с нормална дирекция дреме ми в гората дали съм отляво или отдясно така или иначе там движение няма . . .

а ако те тресне некое говедо заради волана
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а за фаровете трябва да е задължителна смяната, до тогава аз ще си карам така ;) до сега никой не ми е светкал значи няма проблеми.

NO COMMENT

п.п. е такива коментари ясно показват какви хора ги карат тези коли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а ако те тресне некое говедо заради волана

Гледам сега няма говеда и катастрофите са спрели . . ,несериозно звучи . . .Вярно ,че има предпоставка повече ,но задкормилното устройство е по-важно в случая без значение от коя страна е . . ..

По-добре е да апелирате за по-високи поименни застраховки в зависимост от опита на водача(като в Германия) ,по-голям контрол върху издаването на водителски права и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.................

ти верно си дървена глава. знаеш ли колко ми пука с ква кола си? не ме интересува, ако ще и с макларън да си. когато обаче твоята кола почне да ми вади очите нощно време или ми тества спирачната система изникваики зад някои тир почваш да предизвикваш интереса ми. това за пазара и колите ми звучи като купих си 20 годишните ми гуми имат 4 мм протектор щоту са ефтини. СЛОЖЕТЕ СИ РЪКА НА СЪРЦЕТО И СИ ПРИЗНАИТЕ ЧЕ ОСНОВНАТА ПРИЧИНА ДА КАРАТЕ КОЛИ С ДЕСЕН ВОЛАН Е САМО ДА СПЕСТИТЕ НЯКОИ ЛЕВ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КАкто казах напред имам двама приятели, които си се прибраха от Англия с колите и всички в България ревнаха в един глас: "Уооохх мари майко ся кат минеш през центъра все едно си на зелен кон" грубо казано.... Заваляха и вече логичните доводи за безопасността и неудобството и т.н. които подкрепям напълно. Но проблемът беше, че истинските причини да не караш такава кола в бг се изтъкнаха след седмица чак.... Първичния шок беше кво ще кажат хората... Катастрофално е! Потретям.... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве докато не се научим че на пешеходна пътека и на червено се СПИРА, но не само да го знаем а да го правим, няма да има оправия, и винаги проблема ще е в конете, десния волан, джипа с ролбарите и т.н.

Как колега ще си го обясниш тресването от говедото заради волана ? .. ми да се оправя, ако няма гражданска си бере ядовете, кво го мислиш, ти гражданска нали ще имаш ? направи си и каско, то не пише че не плащат ако те е одарил некой с дясна дирекция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NO COMMENTп.п. е такива коментари ясно показват какви хора ги карат тези коли
не можа да се сдръжиш да не коментираш ;):unsure::lol::unsure::lol:
ти верно си дървена глава. знаеш ли колко ми пука с ква кола си? не ме интересува, ако ще и с макларън да си. когато обаче твоята кола почне да ми вади очите нощно време или ми тества спирачната система изникваики зад някои тир почваш да предизвикваш интереса ми. това за пазара и колите ми звучи като купих си 20 годишните ми гуми имат 4 мм протектор щоту са ефтини. СЛОЖЕТЕ СИ РЪКА НА СЪРЦЕТО И СИ ПРИЗНАИТЕ ЧЕ ОСНОВНАТА ПРИЧИНА ДА КАРАТЕ КОЛИ С ДЕСЕН ВОЛАН Е САМО ДА СПЕСТИТЕ НЯКОИ ЛЕВ!
е не са парите :hilezh: прости ми е кеф да съм отдясно :wall:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти верно си дървена глава. знаеш ли колко ми пука с ква кола си? не ме интересува, ако ще и с макларън да си. когато обаче твоята кола почне да ми вади очите нощно време или ми тества спирачната система изникваики зад някои тир почваш да предизвикваш интереса ми. това за пазара и колите ми звучи като купих си 20 годишните ми гуми имат 4 мм протектор щоту са ефтини. СЛОЖЕТЕ СИ РЪКА НА СЪРЦЕТО И СИ ПРИЗНАИТЕ ЧЕ ОСНОВНАТА ПРИЧИНА ДА КАРАТЕ КОЛИ С ДЕСЕН ВОЛАН Е САМО ДА СПЕСТИТЕ НЯКОИ ЛЕВ!

Еми никога несъм отричал че ЛЕФА също е основна причина, но това че карам с дясна не ме прави автоматично нарушител, както се опитвате да го изкарате.

А тинейждъра с китайския ксенон по ли те кефи кат ти вади очите ? щото аз мойте фарове съм ги коригирал, пък на оня неможеш му каза нищо !

+ това примера с 2000 годишните гуми никак не е на място, защото хората си купуват ПО-НОВИ коли с дясна, а не по-стари и по-ефтини както правиш ти например, но с лява дирекция, че да си по-малко опасен на пътя.

Редактирано от 99ufo99
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много им е болно на колегите че колите от англия се продават доста повече отколкото с ляв в момента.... досега някой чул ли е за катастрофа с десен волан.....? а с ляв??? с кои се размазват повече с ляв или с десен волан???? плус тва това дето го говорите да забранят вноса или регистрацията няма да стане защото В ЦЕЛИЯ СВЯТ Е РАЗРЕШЕНО а ако си мислите че България е лидер в нещо или водеща старана....Аз повече няма да пиша в темата защото намирам за гупаво да спорим за нещо за което всеки е предубеден...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахахахахах ,нема такъв кеф .Ако знаете с какъв маитап ви чета мненията .И разбирам колко сте малоумни .Еми караите си колите с десна дирекция (като сте убедени ,че въобще не е подходяща) просто искате да продадете някоя друга кола на някое 18 годишно заблудено лапе .Тези работи ,на него ще ги разправяте ,но не на нас ,и после като се удари момчета ,на вас ще ви тежи на съвестта .Я ми кажете ве "пичове" с десен волан ,как изпреварвате ве ?????Ако въобще някога изпреварвате , или създавате километрични опашки зад вас .АХХАХАХ нема такъв смех като вас .Или първо изнасяте колата да видите ,може ли да се изпреварва ,ако имате късмет голям ,никои не ви отнесе и послед яко заг ...малеееееее.Както казах по -рано ,колите с десен волан требва да се забранят .

, но с лява дирекция, че да си по-малко опасен на пътя.
абсолютно и 100 процентово ,ДА
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми никога несъм отричал че ЛЕФА също е основна причина, но това че карам с дясна не ме прави автоматично нарушител, както се опитвате да го изкарате.

не си нарушител, но риска да станеш убиец се увеличава и това заради някакви си 1,2,3,4,5,6 х.лв разбирм да караш някои уникален ролс или джаг, а то....

А тинейждъра с китайския ксенон по ли те кефи кат ти вади очите ? щото аз мойте фарове съм ги коригирал, пък на оня неможеш му каза нищо !

не ме кефи, но не разбирам каква е връзката? не ме кефи и глада в Африка и световната криза, но това няма да промени факта че каране на кола с десен волан в бг е рисково и опасно занимание.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахахахахах ,нема такъв кеф .Ако знаете с какъв маитап ви чета мненията .И разбирам колко сте малоумни .Еми караите си колите с десна дирекция (като сте убедени ,че въобще не е подходяща) просто искате да продадете някоя друга кола на някое 18 годишно заблудено лапе .Тези работи ,на него ще ги разправяте ,но не на нас ,и после като се удари момчета ,на вас ще ви тежи на съвестта .Я ми кажете ве "пичове" с десен волан ,как изпреварвате ве ?????Ако въобще някога изпреварвате , или създавате километрични опашки зад вас .АХХАХАХ нема такъв смех като вас .Или първо изнасяте колата да видите ,може ли да се изпреварва ,ако имате късмет голям ,никои не ви отнесе и послед яко заг ...малеееееее.Както казах по -рано ,колите с десен волан требва да се забранят .абсолютно и 100 процентово ,ДА

Колега, лично ти предлагам, ей тука пред целия форум, ела до Габрово някой ден, ще пием по бира, но преди това ще се поразходим със смотаната ми кошница с десен волан, ще покараш ФРЕЕЕ... и после пак ще си поговорим !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам сега няма говеда и катастрофите са спрели . . ,несериозно звучи . . .Вярно ,че има предпоставка повече ,но задкормилното устройство е по-важно в случая без значение от коя страна е . . ..

По-добре е да апелирате за по-високи поименни застраховки в зависимост от опита на водача(като в Германия) ,по-голям контрол върху издаването на водителски права и т.н.

да апелирате аз несъм против просто не ги харесвам тия коли нито искам забрани нито по сериозни застраховки и данъци просто не ме кефи
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не си нарушител, но риска да станеш убиец се увеличава и това заради някакви си 1,2,3,4,5,6 х.лв разбирм да караш някои уникален ролс или джаг, а то....

не ме кефи, но не разбирам каква е връзката? не ме кефи и глада в Африка и световната криза, но това няма да промени факта че каране на кола с десен волан в бг е рисково и опасно занимание.

та от товите думи излиза че ако си Убиец ама с Ролсройс или Джагуар е допустимо ?

Редактирано от 99ufo99
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак ще повторя, както в другата тема. ЛЯтото ми се наложи да покарам 2 седмици в бг. Проблемът с изпреварването се драматизира ужасно. И аз съм против идеята, обаче не мока да си изкривя душата и да кажа че е гадно и неудобно да се кара така. Проблем има само и единствено ако си много близко зад тир или автобус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много им е болно на колегите че колите от англия се продават доста повече отколкото с ляв в момента....

глупости. справка твоята, която чак ника си смени само и смао да се продаде /не казвам нищо лошо за автомобила/.

тва това дето го говорите да забранят вноса или регистрацията няма да стане защото В ЦЕЛИЯ СВЯТ Е РАЗРЕШЕНО а ако си мислите че България е лидер в нещо или водеща старана....

основния принцип на ЕУ е - "свободно предвижване на хора и стоки в границите му". България като част от това общество е длъжна да спазва този принцип, но нищо не пречи ГО на такъв "рисков" автомобил да е 10 кратно по голяма и тогава да видиш как пазара на обратни коли ще се стопи като сняг август месец. Пак казвам не може само парите да са определящи, защото човешкия живот е безценен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак ще повторя, както в другата тема. ЛЯтото ми се наложи да покарам 2 седмици в бг. Проблемът с изпреварването се драматизира ужасно. И аз съм против идеята, обаче не мока да си изкривя душата и да кажа че е гадно и неудобно да се кара така. Проблем има само и единствено ако си много близко зад тир или автобус.

Еми точно затова колега начина на изпреварване е мааалко по-различен и смея да кажа доста по-безопасен, едно че неможеш да разчиташ на внезапна маневра, 2ро че ти трябва малко повече растояние да подходиш за изпреварване. Е ако не си с акъла си, има и такива, може да се показваш целия из зад камиона, но едва ли човек който е трезвен, не е дрогиран, и има малко мозък в главата ще предприеме подобна маневра ! просто е повече от рисковано, и това на практика много трудно се получава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

та от товите думи излиза че ако си Убиец ама с Ролсройс или Джагуар е допустимо ?

ролс или джаг дадох за пример като уникален модел коли произведени самос дясна дирекция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

глупости. справка твоята, която чак ника си смени само и смао да се продаде /не казвам нищо лошо за автомобила/.

основния принцип на ЕУ е - "свободно предвижване на хора и стоки в границите му". България като част от това общество е длъжна да спазва този принцип, но нищо не пречи ГО на такъв "рисков" автомобил да е 10 кратно по голяма и тогава да видиш как пазара на обратни коли ще се стопи като сняг август месец. Пак казвам не може само парите да са определящи, защото човешкия живот е безценен.

е добре, мойта ГО да е 10х голяма, а келеша който има 5 акта и е виновен за кой знае колко ПТП-та да му е МАХ х2 .. така по-спокоен ли ще бъдеш ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...........

пропускането възможноста за изпреварване на позволено място е предпоставка за създаване на колони и изнервяне останалите водачи. ето още един минус на ефтините хубави автомобили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ролс или джаг дадох за пример като уникален модел коли произведени самос дясна дирекция.

Но съгласи се че в закона пише МПС.. а няма точно упоменати модели и марки ! какво значи уникално ? щом се движи с/у тебе все ти е тая предполагам дали те е лепнал Уникален автомобил или дръгел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, лично ти предлагам, ей тука пред целия форум, ела до Габрово някой ден, ще пием по бира, но преди това ще се поразходим със смотаната ми кошница с десен волан, ще покараш ФРЕЕЕ... и после пак ще си поговорим !

Благодаря за уникалната възможност да покарам фрее . много си щедър .

Но малко с и сбъркал ,това предложение можеш да го отправиш на некои заблуден 18 годишен .

А не на мен ,човек ,с пробег от 500 000 км ,няма начин да ме убедиш ,човече ,

Десен волан е опасно нещо , само тъпак не може да го разбере .

Или некои ,които иска да си продаде колите .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...