Jump to content

Коли с десен волан - мнения


jovko

Recommended Posts

Колега mitsubishi galant ти от къде си ? Ако си Софиянец много ли се гордееш с произхода си ? и защо си мислищ че Габровци са селяни ?

Гледам че е почти 04 ч. и не ми се захваща тепърва да ти обяснявам за историята на гр.Габрово, когато тука е имало промишленост и фабрики, ТИ от където и да си, сте пасяли козите най-вероятно.

Явно не си вършиш добре работата, щом като от 5 часа пишеш у форума :hilezh: или ти е толкова лесна работата или си безотговорен към нея :hilezh: не се ядосвай, ама и в провинцията има хора и между селяните.

Мен пък нищо не може да ме накара да ида в най-голямото село, тука си искам.. у провинцията, да си тънкажа с дясната дирекция и да ми е драго :)

Редактирано от 99ufo99
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 310
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

От мое мнение тръгна лафа с пържолите, ама в друга тема. :hilezh:

На въпроса: абсолютно съм против дясната дирекция. Подкрепям евентуална забрана, за постоянна регистрация на подобни автомобили в БГ, с двете ръце :hilezh: Един приятел си взе наскоро А6 С5 с десен волан... като знам, че сигурно с нея ще пътуваме до морето лятото :) , отсега се притеснявам, как ще изтрая през целия път. :) ... Тия англичаните ква беля ни направиха :) ... абе що са се наопаки деба, не си сменят парите, колите им с десни волани... страшна работа... тц...тц....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алекс, не те знам какво работиш и до колко,

...

ДЕСНИЯТ ВОЛАН не управлява колата - човека зад него е важен.

Колега, поста ти искрено ме разсмя :hilezh: Ти някакъв разбирач-ясновидец и виден remote-психолог ще дойдеш...

Проблемите са няколко. Първо, незная защо реши, че не съм пробвал. Пробвал съм и още как. И то - от джип, та до Нисан Скайлайн. И НЕ СТАВА за каране в БГ.

Незнам от какво толкова се обиди, но не влизай в ролята на ущипаната девица, моля те. Не мисля, че в поста си съм казал нещо, което ти самия не си по-напред. За комплексите и моята жена/приятелка - не ги мисли тях, добре са си, повярвай ми.

Не е важно какво си мислиш, че "даваш" на пътя ТИ, а каква е реалността. Техниката с десен волан при ляво движение си има лимити, въпреки твоите намерения. Остави другите да говорят за теб, там е истината, друже.

:hilezh:

П.С. За опасностите - нали знаеш, пътят към ада е покрит с добри намерения. Никой не е тръгнал да се самоубива нарочно, сиреч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми кво им е на Англичаните ? държат си хората на тяхното си, Швейцарците и те са будали сигурно, че си държат франка ?

Тва EU дет са гласиме да се интегрираме в него, тамааан ще се понамъдраме.. и то ше вземе да се разпадне.. и после кво ше прайм с ЛевъТ.. пак ще има спекули и тотално поскъпване на всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми кво им е на Англичаните ? държат си хората на тяхното си, Швейцарците и те са будали сигурно, че си държат франка ?

Колегата, у Габрово не знаете ли защо Швейцария си държи франка и не приема Еврото, бре :) Сигурно щото имат драми с влизането в ЕвроСъюза... :) Мани... :hilezh: Къде забърка страните (не) членки на ЕвроСъюза, къде Британския паунд...

Ама и темата търпи научно нощно раздвижване :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, поста ти искрено ме разсмя :hilezh: Ти някакъв разбирач-ясновидец и виден remote-психолог ще дойдеш...

Проблемите са няколко. Първо, незная защо реши, че не съм пробвал. Пробвал съм и още как. И то - от джип, та до Нисан Скайлайн. И НЕ СТАВА за каране в БГ.

Незнам от какво толкова се обиди, но не влизай в ролята на ущипаната девица, моля те. Не мисля, че в поста си съм казал нещо, което ти самия не си по-напред. За комплексите и моята жена/приятелка - не ги мисли тях, добре са си, повярвай ми.

Не е важно какво си мислиш, че "даваш" на пътя ТИ, а каква е реалността. Техниката с десен волан при ляво движение си има лимити, въпреки твоите намерения. Остави другите да говорят за теб, там е истината, друже.

:hilezh:

П.С. За опасностите - нали знаеш, пътят към ада е покрит с добри намерения. Никой не е тръгнал да се самоубива нарочно, сиреч.

Не може да делиш хората на София=iq>0 и гората iq<0, нали?

защо не коментираш как се кара в София, че всеки гледа да изработи другият??????????????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jovko,

ама и ти четеш постовете като Дявола - Евангелието. По-нагоре (на предишната страница) дори няколко пъти уточних, че не деля и не робувам на териториални деления, а визирам манталитет. Черно на бяло е написано още в първия ми пост. Ама к'во да се прави... Това как се кара в София - няма какво да го коментираме.

Редактирано от =Alex=
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега алекс, някъде по напред в темата има линк към уикипедия за инфомиране къде как карат и къде е забранено регистрирането на коли с обратен волан. на английски е но съм сигурен че на тебе няма да ти е проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До тука стигнахме със заключението, че най-голямата опасност на пътя е шофер от провинцията, с тънкажна кола с десен волан, движещ по Софийските улици и булеварди ! :hilezh:

Направо на всеки вход на столицата караулките да проверяват местоположението на водача, и ако е десняк-гаден-тънкаж, директно да не се допуска да влиза у Софето :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега алекс, някъде по напред в темата има линк към уикипедия за инфомиране къде как карат и къде е забранено регистрирането на коли с обратен волан. на английски е но съм сигурен че на тебе няма да ти е проблем.

Колега, проблем ми е и още как. Аз друго освен Български (с шопски акцент) не мога да чета :hilezh: За това и се набутвам като първия балък за нови коли от БГ, щото не мога да им чета обявите на Англичаните, та да си взема тънка от ЛондУн.

Няма какво да ми даваш линкове към Уикипидия - с дясна дирекция карат в страните с ляво движение - Япония, Англия, Юар и т.н. Какво доказателство видя толкова в това?!

Редактирано от =Alex=
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не съм търсил доказателство за нищо. Статията е интересна и образователна. не е лошо да се прочете, поне не е излишно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено темата поставя рекорди, с оглед преглеждания - коментари, за по-малко от 24часа от публикуването й.

С изключение на 2-3 подръжници (със самочувствие, надявам се и с доста добри шофьорски умения), всички колеги се обединяват против. Дори и да не е забранено, даже да е лесно толкова, колкото казвате е, разума казва НЕ. Защото никой не иска, когато кара да му минават тръпки по гърба, да избива студена пот по челото, и да му се потят ръцете, докато стиска волана. Аз като помисля само и се стягам инстинктивно. Не винаги "целта оправдава средствата". Това е огромен компромис и аз, за себе си не бих направил никога :hilezh:

Редактирано от Orelsky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами щом така го виждаш като компромис :hilezh: твое си е решението, аз не го виждам като компромис.

Пробвах, видях че не е нечовешко, и си купих. Повече от доволен съм, това ми е 2ра кола в семейството и невиждам смисъл да давам 2ти повече пари за същата, след като на мен не ми пречи да я карам, а се старая и да не преча на другите по пътя. Това е простата истина, който може и не му е криво, нека си кара, който не може или неиска да се научи, си купува с лява дирекция.

Ако някой измисли такъв закон,че да се забрани регистрацията и управлението на такива МПС-та , едва ли катастрофите ще намалеят драстично, просто човечетата в подобни спорове, върли привърженици на лявата дирекция, ще ликуват и ще злорадстват че "тънкажите" са се набутали.. и от това ще се почувстват по-добре и по-успели !

Ето това е единственната сила която движи подобен род спорове, защо еди кой си трябва да е "по-тарикат" и да кара по-нова кола, пък аз да си дрънкам 15 годишната бангия.

Еми лошо няма, явно някой трабва постоянно да е зле, че на Вуте да му е добре !

Редактирано от 99ufo99
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

евала колега за темата хората нможаха да спът заради теб вкара доста хора в размисли голяма интрига стана браво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Не е нужно да е глупав човек,за да говори глупости.

Ако това ще те накара да се чувстваш щастлив и преуспял-дай,ще поддържаме заблудата ти,че говорим така,обзети от черна завист,че не сме дооценили далаверата.

Аз лично тайничко ще се моля,освен с останалите потенциални убийци на пътя-пияните,безпардонните,некадърните,съдбата да ме разминава и с новия модел-"обратните".

Искрено ти желая да не изпиташ на свой гръб колко не си прав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм карал , по стечение на обстоятелствата колата ми беше в сервиз нямаше как да взема някоя от семейните и ми се наложи да пътувам до северна българия по спешност с такава кола включително и през Шипка , колата беше бмв 540 десняк....... по притръпнал не съм слизал никога от колата повече никога ама никога в живота си няма да се кача в скапана кола с десен волан щото живота ми е мил ...... отделно на всяко кръстовище трябва да се покажеш през на ..... да не казвам кво за да видиш кво става , изпреварването ако имаш акъл изобщо не се напъваш да го правиш......при обръщането да караш назаден щях да счупя стъклото ..... единственният плюс на тези бараки е цената която пък не си заслужава като я съпоставиш с живота на тебе и хората в колата , никога не бих си позволил да си водя семейството в такава кола. Просто българина е свикнал да се показва и като не може да си я позволи с нормален волан отива и я взима с десен без да мисли в каква заплаха се превръща..... и тва че били незнам си колко запазени изрядни , лесно се карат , че се свиквало след седмица и т.н. ги заебете тия приказки за някой който не е бил в Англия или не е карал такава кола

Според мене е крайно време да се сложи няква такса безбожна на тия "Десняци" или пък изобщо да не ги регистрират , не смятам да си рискувам живота заради това че паунда е станал нисък и града ми е пълен със самоубийци решили да се гъзареят с кола която не могат да си позволят в "нормално" състояие . Нека да направят поне ГО по-висока заради по големият риск пък да видим колко ще вкарват още такива каруци ..... как е възможно кола с ляв волан само заради акциза ГО да е на тримесечие и за година да плащаш по 2 бона без да застрашаваш никой а тия самоубийци да плащат ГО като нормална кола.

Да не говорим колко е абсурдно да видиш С класа , а8-ца или даже и Кю с десен волан.... тва си е нов шанс за всички дупета с гоуфовете и е36-ците.....

Точно това щях да напиша! Еби му майката от тарикатия! И най-големия проблем в цялата работа са фаровете! Щото никой нема да ги смени! А да ми се говори, че само с реглаж се оправя - смешно е! Тея немат нищо общо с нормалните фарове! Да ги забраняват тея каруци и тва е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... И да ... не съм карал такава кола ... не 10 км ... изобщо не съм карал! Ама карам по пътищата и гледам как хора с такива коли реагират мега неадекватно точно заради колите си(не визирам хората от темата - вие може и да се оправяте - нямам наблюдения)...

Колега, повярвай ми, неадекватните реакции не са в резултат мястото на волана ... а на задволанното устройство ... :(

Всеки от нас е ставал свидетел на глупости по пътя , правени от водачи с "нормални" коли

Определено темата поставя рекорди, с оглед преглеждания - коментари, за по-малко от 24часа от публикуването й.

Има цели 6 стр. :( без да се повдигне въпросът София срещу останалата част от България :)

С изключение на 2-3 подръжници (със самочувствие, надявам се и с доста добри шофьорски умения), всички колеги се обединяват против. Дори и да не е забранено, даже да е лесно толкова, колкото казвате е, разума казва НЕ. ... Това е огромен компромис и аз, за себе си не бих направил никога :bia:

Това е :) ... всеки , взел документ за правоуправление на МПС, трябва да има достатъчно акъл в главата си и да си прецени може или не може да кара кола с дясна дирекция и да направи избор за себе си. А когато водача има достатъчно мозък в главата си и не прави глупости на пътя - и на задната седалка да е волана - пак ще се оправи човека , но когато разума липсва - и на предната решетка да сложат водача - той пак ще е говедо на пътя ... :(

мисля си, че смяната на дирекция не е най-добрия вариант, но смяната на фаровете е задължителна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С модерната колица си мноо вървежен на мегданя у селу. :(

Не мисля, че си много вървежен. Точно пък у село се спукват да ти се смеят, че караш кола с обратен волан. Двама мои приятели си докараха колите от Англия в България миналата година. Вектра б и вектра ц. И те си ги докараха щото ги карат 2-3 години вече и така и така на връщане трябва някак да си домъкнеш всичкия багаж, събиран това време... Отделно кат си карал колата толкова време с я избил половината щото са дизели а в Англия да сложиш газ после трябва 10г да избиваш.... Отделно като са по двойки и като спестиш и от самолетни билети и екстра плащане за повече багаж и накрая колата ти стъпва на такава цена, че... А те не че и нямат пари, ма ги взеха ей тъй за зор за ман, колкото да си домъкнат багажа с тях. Съответно после другите пък авери в бг яко смях и бъзици.... Кат минели през центъра с такава кола все едно си минавал на зелен кон викаше един.... Тъй че някой хора не биха си взели такава и от престиж. Къв съм аз видиш ли, че да се излагам с кола с десен волан....

А и колкото и неразумно да ви се струва, всеки малко или много мисли за пари. Приятелят ми с вектрата б фейслифт 2001 я взе за 1500 паунда (3500 лв има няма по сегашен курс) преди 2години. Гори му 3-4 паунда на всеки 100км по-малко щото е дизел, а както споменах тук газифициране е абсурдно. За 2 години и нави някъде към 35 000км, което прави 1000-1400 паунда спестени пари само от разликата 3-4 паунда на 100км щото е дизел. Съответно колата на този момент се е избила вече. После си замъкваш всичките багажи в бг барем с приятелката и не даваш пари за автобуси и самолетни билети. И накрая като равносметка съфваш в Бг с кола на 150-160 000 реални км, която не само си е избила цената, ами и си и отгоре както и да го смяташ.... Та каква би била алтернативата? Да се приберете по самолета двамата и да изръсиш 6-7000лв за някой кош дет не си зае км... Веднага си назад, а не вярвам за някой 6-7 000лв да са нищо пари и да не си струва.... Тъй, че те решиха да си ги вземат колкото да ги използват там да се занесът обратно. После и на вторични да я продадеш, и на части да я продадеш все си на сметка...

Редактирано от andre7080
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото за шофирането в София... На времето като бях студент там почнах да разкарвам китайско по домовете с една лада 5ца. Първите 2 седмици се прибирах потен и изтръпнал след работа. докато свикна, че всеки свири за кво ли не се изприщвах всеки път. И то карах в младостите там 90%.... В Англия карам от има няма 2 години и никой не ми се изсвирил веднъж! Не преовеличавам ни най-малко! За има няма 20 000км нямам нито един случай да видя някой да изсвири! А някак си не мисля че София е мястото с най-голям трафик.... Че не е много уреден и станаха твърде много коли, така е. Ама аз съм висял по 6 часа в задръствания, тъй че не само там са много колите.... Просто манталитета на българина е такъв.... Дай да не закъснея за кафето с 4 сек.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грам ме не боли какви мисли са го вълнували тоя пич да се домъкне с тая чудесия от Англия дотука! Но ме вълнуват мисли сериозни като ми светне у очите вечер - направо ми иде да му изпразня един Калашник у черепа болен!

Вие май не схващате, че тука става въпрос най-вече за безопасност на пътя! А с такива курници - нови, ама курници - каква безопасност бе! А че тоя доде се изтутка да изпревари некой камион, на някой по-назад ше му изпушат бушоните - ше тръгне ей така и ше стане дивотията! А става вече много често това! Главно заради охлюви на пътя! А с такава возилка се превръщаш директно в охлюв!

ТРЯБВА ДА СЕ ЗАБРАНИ ДВИЖЕНИЕТО НА ТАКИВА КОЛИ У НАС! МОЖЕ ДА Е КРАЙНО, АМА АМАН ОТ КОМПРОМИСИ, ПРАВЕНИ НЕКОЙ ДА МОЖЕ ДА ИЗКЯРИ ЗА СМЕТКА НА ВСИчКИ ОСТАНАЛИ! :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фаровете са най-малкия проблем и се сменят за никакви пари. Въпросът е на колко хора би им пукало, че пречат и биха ги сменили. Същата работа с ксеноните, ръгай ксенон, голям праз че рефлектора не е за такъв, да свети синьо там..... :(

Вие май не схващате, че тука става въпрос най-вече за безопасност на пътя! А с такива курници - нови, ама курници - каква безопасност бе! А че тоя доде се изтутка да изпревари некой камион, на някой по-назад ше му изпушат бушоните - ше тръгне ей така и ше стане дивотията! А става вече много често това! Главно заради охлюви на пътя! А с такава возилка се превръщаш директно в охлюв!ТРЯБВА ДА СЕ ЗАБРАНИ ДВИЖЕНИЕТО НА ТАКИВА КОЛИ У НАС! МОЖЕ ДА Е КРАЙНО, АМА АМАН ОТ КОМПРОМИСИ, ПРАВЕНИ НЕКОЙ ДА МОЖЕ ДА ИЗКЯРИ ЗА СМЕТКА НА ВСИчКИ ОСТАНАЛИ! :)
Прав си колега, и аз се изнервям някой като кара бавно. Ама минава ли те през ум прави ли сме като се изнервяме? ПРи нашите смешни разтояния в Бг с колко ще закъснееш, като някой толкова ти пречи? Аз съм пробвал 2 пъти маршрута Севлиево-София. Единият път 100-110, другия 130-140 навсякъде където мога. Ма то има и села, рано или късно настигаш някой и средната скорст пада, макар че ти се струва, че караш по-бързо. И накрая кво? 15-20мин разлика? Е струва ли си? Не вярвам някой от нас да закъснява за среща с президента и тез минутки да са фатални. Българинът си мисли че магистралата му е бащиния и само той има ужасно неотложна работа и само то бърза... И аз се нервя, признавам си. И аз съм свирил и светкал с фарове като изпреварвам някой с жигула, ама си признавам че всичките пъти е било от българщина, от моментно настроение, от простотия, квот го наречеш там все ще си прав....
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз така или иначе не бързам - 100 ми е макс скорост! 120 на магистаралата! Тия дето карат с некви светлинни скорости не ги разбирам, но и не им преча - давам си десен мигач и ги пускам! Но при нашите пътища - дупка до дупка и трап до трапа - нерегулираите светлини са направо предумишлено убийство! За ксеноните не ми се говори! Тия от движение трябва да ги спират! Изключвам колите с фабричен ксенон или тези, на които е сложен допълнително такъв, но модела има и фабрично изпълнение с ксенон!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие май не схващате, че тука става въпрос най-вече за безопасност на пътя! А с такива курници - нови, ама курници - каква безопасност бе! А че тоя доде се изтутка да изпревари некой камион, на някой по-назад ше му изпушат бушоните - ше тръгне ей така и ше стане дивотията! А става вече много често това! Главно заради охлюви на пътя! А с такава возилка се превръщаш директно в охлюв!

Жоро, безопасността на пътя зависи най-вече от водачите , има холяди олигофрени с "правилни" коли .

А това с туткането .. в тази роля са и дядките с лади от преди 25-30г. и каките с малолитражките и чичковците с разпадащите се от ръжда и аварии "фносни" коли, дето не са минавали истински ГТП ... ред други ...

... АМА АМАН ОТ КОМПРОМИСИ, ПРАВЕНИ НЕКОЙ ДА МОЖЕ ДА ИЗКЯРИ ЗА СМЕТКА НА ВСИчКИ ОСТАНАЛИ! :(

И какво губим ние , останалите, ако някой кара такава кола съгласно правилата за движение и ако си е оправил фаровете и си кара умно и разумно ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама хората нямат представа, те гледат цената на крушката и си викат яяяя че тънко :( Ама после в тъмното изглеждам кат да си е... колата... ПРеди 3 дена спорих поне 1 час с един приятел, че ако слага ксенон трябва да смени и рефлектора. И не е прост изобщо и въпреки всичко ми отне 1 час докато го накарам да влезе в интернет и да попрочете малко по въпроса.... И пак иде от тънкана. Щото идва съвсем различно да си купиш ксенон и два нови рефлектора.... Всичко идва от там, и ефтините гуми и неизправните коли, и тез с десен волан и комплексарщината по пътищата...Аз не виждам и как това може да е гъзария? Всичките ми познати до един се смеят на тез дет си докараха колите в бг. Без изключение. Вижте кви идеи ви идат кат видите такава кола: или селяк, или скрънза, или идиот, или някой дет няма пари да се обръсне... тъй че как да е гъзария?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...