Jump to content

Питане за парно на B4


mitak_bs

Recommended Posts

Здравейте,днес ми правиха климатика/компресора/ и като си взех колата видях че са ми съединили двата маркуча които отиват към парното с една тръбичка.Климатика сега бачка като луд,а тоя пич ми каза че направил така щото радиаторчето ми изпускало,и понеже като надул останалите вече свободни две траби на парното и отвътре се чувало "съскане" и ако сложил маркучите щяло да протече.Сега като се замислих досега парното си бачкаше идеално и не ми е текло вътре,пък и антифриз изобщо не се е налагало да доливам.Но пък понякога и аз съм чувал свистене за около една две секунди като работи климатика.Та ако може някой да помогне ще съм много благодарен.Дали е радиаторче наистина/щото влизам в голям филм ако е така/ или пък е нещо друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква му е била работата на майстора ти да ти надува старото радиаторче на парното,като си отишъл при него за ремонт на климатик-не ми е ясно?Сега вече след,като го е напомпил под голямо налягане,може и наистина да е протекло.Щом не си забелязъл:намаляване на антифриза,специфична сладникава миризма на изпаряващ се антифриз,запотяване на стъклата при пуснато парно,мазни отлагания по тях и мокър мокет около централната конзола,значи нямаш теч от радиаторчето.Свързвай си го отново и наблюдавай резултата,ако текне,като лейка,бягай при майстора да ти обясни какво точно е творил по колата ти и как ти е преебал здравото радиаторче.А съскащи шумове при пуснат климатик се чуват от рециркулиращата ти клапа. :)И не се шашкай,ако ти се налага смяна на радиаторчето,таман ще си оправиш и клапите.Тоя ремонт си е необходим на нашите стари возила и аз вече съм го правил на моята и на още 4,5 коли на приятели и мога да го извърша със затворени очи в рамките на един ден. :hilezh:

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти.Тоя майстор ми каза че го бил надул с устаи се чудя дали да си варжа пак маркучите и да не би да спре климатика пък,абе де да знам тоя ме хварли в шах,как ще го надуеш с уста и ще чуе свистене

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Връзвай маркучите,няма да прецакаш климатика-двете неща нямат нищо общо.Съмнява ме,обаче какво е вършил майстора ти по парното.Почти никога в сервиз не се заемат да ти оправят някоя повреда,ако не си отишъл и платил за нея,а те случайно са я забелязали.Ще ти надува радиаторчето с уста ей така за кеф,като в работещата водна система има много по-голямо налягане и не си имал теч-луда работа. :hilezh: Според мен те "успива" за реалното състояние на нещата и за простотиите,които е сътворил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така ще направя,утре си възвам маркучите.И аз мисля че едното нямя нищо общо с другото.Само за свистенето се чудих но щом казваш че е от рецииркулиращата клапа съм спокоен.Благодаря ти много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така ще направя,утре си възвам маркучите.И аз мисля че едното нямя нищо общо с другото.Само за свистенето се чудих но щом казваш че е от рецииркулиращата клапа съм спокоен.Благодаря ти много.

колега не е ти спукано радиаторчето тоя смотлю се е презастраховал , за ради клапите да не смесва топъли студен въздух , и да не одиш му мрънка после , и,си мисли ,че ти пасеш трева.А те великите маистори??? ВРЪЗВАЙ И АКО ПРОТЕЧЕ МУ НАБИЙ КАНЧЕТО НА ТОЯ ВЕЛИКИЯ :lol::flehan: УСПЕХ ДАНО НЯМАШ ПРОБЛЕМИ :lol:

Редактирано от babuka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Протече мамицата му.......Вързах го и ми напълни краката с антифриз.Тоя го е спекал нещо и ся ме хварли във филм,хем парно,хем клапи,направо ужас...Сигурно после пак ще трябва да зареждам фреон.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Протече мамицата му.......Вързах го и ми напълни краката с антифриз.Тоя го е спекал нещо и ся ме хварли във филм,хем парно,хем клапи,направо ужас...Сигурно после пак ще трябва да зареждам фреон.....

щом си сигурен,че ти е бачкало безпроблемно топлото преди да го дадеш за ремонта,отивай при тоя тарикат и си му връчвай колата да я прави.Това което описваш е абсурдно направо :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях сигурен ,че мърляча се е осрал нещо при ремонта и затова ти е откачил парното.Ма и ти как си взема колата така без да го накараш да ти закачи радиаторчето?Ти досега виждал ли си "майстор",който ще се занимава с нещо друго,освен това за което си му платил,ей така заради сините ти очи?Парното и клапите ще си ги оправиш без да губиш фреона-има начин.И те съветвам ремонта да си го направиш сам,макар и по-бавно,че не се знае на къв дивак ще попаднеш сега,та после да трябва и табло да сменяш. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...