Jump to content

Сваляне на задна броня-Как


pe6obmv

Recommended Posts

Някой може ли да ми каже как се сваля задната броня на Аванта на С4. Утре ще ми донесат теглича,а аз гледах,гледах и не мога да разбера как да сваля бронята.Някой правил ли е тази операция с теглича?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам е направено пак толкова малоумно, колкото и на седана :hilezh:

Под постелката в багажника имаш по 2 болта, намират се на нивото на двата края на капака.

После от двете страни теглиш зверски, докато откопчаеш бронята от щипките, които някой зъл инженерен гений е сложил вместо нормалните канали.

След това равномерно издърпваш бронята от двата края.

Слагането е по обратния ред, препоръчвам ти да сложиш кърпа на ръбовете на бронята и да блъскаш здраво, защото иначе щипките нямат закопчаване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А има ли опасност от счупване на въпросните щипки?

Изглеждат солидни, но нямам идея защо са ги сложили вместо канал и по 2 винта в подкалниците.

При мен сваляхме бронята 2 пъти и не се счупиха, но определено повече нямам желание да се заемам с това :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така.......днес си сложих теглича без никакви проблеми.

След като се развият четирите болта от двете страни,следва махане на щипките от двете страни.А те се махат,след като се натисне отгоре бронята,се откопчава горната щипка,а после долната излиза с леко надигане нагоре.След това процедурата се повтаря и от другата стран.Изобщо няма нужда от силно натискане или дърпане.Бронята си излиза много лесно и после по обратния ред се слага.

Все пак благодаря на колегите,които се отзоваха и най-вече на колегата Meku6ko 6 , който ми го обясни много точно <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така.......днес си сложих теглича без никакви проблеми.

След като се развият четирите болта от двете страни,следва махане на щипките от двете страни.А те се махат,след като се натисне отгоре бронята,се откопчава горната щипка,а после долната излиза с леко надигане нагоре.След това процедурата се повтаря и от другата стран.Изобщо няма нужда от силно натискане или дърпане.Бронята си излиза много лесно и после по обратния ред се слага.

Все пак благодаря на колегите,които се отзоваха и най-вече на колегата Meku6ko 6 , който ми го обясни много точно :stupid:

Колегата ти е обяснил при АУДИ 100 как се демонтира бронята, при A6 е по лесно :bia:

Редактирано от more
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата ти е обяснил при АУДИ 100 как се демонтира бронята, при A6 е по лесно :stupid:

А6 от 94г. не е ли същото купе като Ауди 100? Поне на теглича,който ми донесоха пишеше Ауди 100 С4 и си пасна идеално

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А6 от 94г. не е ли същото купе като Ауди 100? Поне на теглича,който ми донесоха пишеше Ауди 100 С4 и си пасна идеално

Същото е, само че броните са малко по- различни и явно са осъзнали малоумното захващане :bia:

Важното е, че си се справил лесно и не си псувал като каруцар като мен :birthday:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обясних как се сваля на А6 С4 авант първият път когато свалих такава броня преди незнам си колко години и аз псувах и теглих като каруцар но се свързах с нужните компетентни хора и те ми разясниха подробно как става. Та от тогава като ги погледна тия брони и се свалят сами :unsure: всичко е въпрос на рутина а и не можах да повярвам че "германецо" ще е направил такава тъпотия та за това и търсих правилния способ поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Малко да ъпнем темата за такива като мене, които макар описанието за болтовете в багажника нещо не могат да ги открият. В случая говорим за A6 C4 Avant.

Гледам под стелката ама няма болтове. А като проектирам мислено гайките им, които се виждат под колата ми се струва че идват някъде вътре в страничните джобове на багажника, ама и там не ги намирам...

Някой ще може ли да даде по-конкретната им локация?

Благодаря много!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво де, болтовете ги открихме.

Ако някой като мен ги затърси, при авант-а се намират под страничните кори, които обособяват ръбовете, на които стъпва "хармониката". Развиват се по 3 винтчета и се свалят тези кори.

Друго ми е малко мътно обаче сега, а именно едни планки, с дължина почти колкото роговете на теглича, които така и не мога да им намеря място (на планките).

Тия планки имат и по едно ухо и били лява и дясна, ама нито мога да ги вкарам в роговете на колата, нито никъде и малко съм в шах.

Ако някой има идея да пише...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...