Jump to content

въпрос за двигателно означение??


st.pi4

Recommended Posts

как да разбера какъв точно е двигателя ми ????

ауди А6 (C5 B4) 2.4 V6 30 ,121 KW-165kc, 01 .1998, GUATTRO!!!

във всички източници до които успях да се добера ми дават абсолютно различна информациа за кодовото озвачение на двигателя :AGA,AHA, ALF,AFC, APS/APZ/ARJ/ARN/AMC , AGA/AJG/ALF/AML и какви ли не още комбинации от буквички ...... в крайна сметка аз така и не знам какъв е кода на двигателя ми??

или каде да погледна по двигателя предполагам трябва да пише все някаде, ама то от капаци нещо може ли да се види...??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в големия талон ти пише код на двигател,пише го също в нишата на резевната гума,би трябвало да имаш една лепенка с разни буквено-цифрени комбинации,това са ти данните на автомобила,ВИН,трансмисия и заводски екстри и изпълнение.Там е и кода на двигателя ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как да разбера какъв точно е двигателя ми ????

ауди А6 (C5 B4) 2.4 V6 30 ,121 KW-165kc, 01 .1998, GUATTRO!!!

във всички източници до които успях да се добера ми дават абсолютно различна информациа за кодовото озвачение на двигателя :AGA,AHA, ALF,AFC, APS/APZ/ARJ/ARN/AMC , AGA/AJG/ALF/AML и какви ли не още комбинации от буквички ...... в крайна сметка аз така и не знам какъв е кода на двигателя ми??

или каде да погледна по двигателя предполагам трябва да пише все някаде, ама то от капаци нещо може ли да се види...??

На стенда ми излизат два възможни - AGA и ALF . Това са двата двигателя, правени за тази дата-01.1998 :hilezh: . Погледни си големия талон :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На стенда ми излизат два възможни - AGA и ALF . Това са двата двигателя, правени за тази дата-01.1998 :) . Погледни си големия талон ;)
;) мерси ,само дето нямам такав "голям" талон... а на талоните които имам никаде не пише код на двигателя....на всички търсачки ми излиза ,че е 2.8L, а бсъщност е 2.4... :)
в големия талон ти пише код на двигател,пише го също в нишата на резевната гума,би трябвало да имаш една лепенка с разни буквено-цифрени комбинации,това са ти данните на автомобила,ВИН,трансмисия и заводски екстри и изпълнение.Там е и кода на двигателя ти.
;) мерси за нифото утре ще погледна!!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh: мерси ,само дето нямам такав "голям" талон... а на талоните които имам никаде не пише код на двигателя....на всички търсачки ми излиза ,че е 2.8L, а бсъщност е 2.4... :):D мерси за нифото утре ще погледна!!

"голям талон" шофьорите обикновено наричат ЧАСТ I-ва от свидетелството за регистрация на МПС-то,а ЧАСТ II-ра ти е малкият (също жълтеникав като Големия) талонец ,който обикновено любезния катаджия ти иска с думите-"личните и ДОКУМЕНТИТЕ НА КОЛАТА(въпросният талонец) ако обичате"(като добавката "ако обичате",или "моля" не е задължителна).

Та в този голям талон има една точка (Р.5),която съдържа (цитирам) "номер на двигателя/engine number",който обикновено е три главни латински букви(така желания КОД НА ДВИГАТЕЛЯ!!!),последвани от шест цифри.

Отговорът се крие във вашите шкафове и папки!

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

From: ХАГА

там може би нямат бг екстрите - голям и малък талон :hilezh:

тия документи май бяха типови за ЕС, хагарите не са ли в съюза бе?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тия документи май бяха типови за ЕС, хагарите не са ли в съюза бе?

ммм може би си прав.

гледам че и датския талон се дели на 2 части.

само дето е проста хартийка :)

ако не бъркам обаче, в западно европейските талони не пише само номера на двигателя.

пише номер на шасито (рамата) като двигателят е част от този номер.

абе колегата да търси номер почващ с WAUZZ (или нещо такова беше)....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ти се занимава да се завираш по багажник или под капака напиши ми VIN кода (рамата) и ще ти кажа с кой мотор си.

P.S. В Европа двигателя си го водят за резервна част, за това не го вписват.

Редактирано от bobby
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
"голям талон" шофьорите обикновено наричат ЧАСТ I-ва от свидетелството за регистрация на МПС-то,а ЧАСТ II-ра ти е малкият (също жълтеникав като Големия) талонец ,който обикновено любезния катаджия ти иска с думите-"личните и ДОКУМЕНТИТЕ НА КОЛАТА(въпросният талонец) ако обичате"(като добавката "ако обичате",или "моля" не е задължителна).

Та в този голям талон има една точка (Р.5),която съдържа (цитирам) "номер на двигателя/engine number",който обикновено е три главни латински букви(така желания КОД НА ДВИГАТЕЛЯ!!!),последвани от шест цифри.

Отговорът се крие във вашите шкафове и папки!

всъщност,както колегата спомена в Хага(както и междувпрочем в цяла Холандия)нямаме "екстрите" така добре познатитени от обновените ни "ЕВРОПЕЙСКИ" документи(чисто поредно рекетиране от страна на милата ни управа) голям и малък талон!!!

тук са не 1 ,не 2 , цели 3 части като в никоя от тях не е посочен "така желания код на двигателя" има ВИН код(номер на шаси) ,но не и каквото ми трябва...

да не забравя да благодаря :hilezh::unsure::wall::hilezh: за подробните обяснения каде се намира номера в БГ документите , но както вече казах такива нямам.. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....... :respekt::hilezh::hilezh::lol: ............. :puke:

ОК,нямаше нужда от ЧАК такива емоции,дай си VIN-а и ще ти кажем кода на двигателя и още няколко други нещица.

оп,извинявам се,вече е предложено:

Ако не ти се занимава да се завираш по багажник или под капака напиши ми VIN кода (рамата) и ще ти кажа с кой мотор си.
Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...