Jump to content

Биене на волана


tanoto

Recommended Posts

Здравеите колеги.В момента не живеиа в бг и се надиавам тука да получа бг савети 4е тука маисторите са толкова глупави 4е си ниамате и на идеа.колата ми е АУДИ б4 2.0 бензин АБК и я имам от около 5 години и за парви пат имам проблем с вибриране на волана, проблема ми е следниа,от около половин година имам проблем с вибриране на волана при скорос от нат 80км наи добре се осеща от 80км до 120км.наи интересното според мене е 4е когато настапа педала на гаста до доло и колата почне да набира скорост вибрирането исчезва и волана става стегнат бес вибрации.4 пати правиа баланс на гумите и 4 пати на различни места и проверка на прастените на джантите които оплатниават джантата с главината и 1 пат правих стенд на предница.2 пати смениам дисковете с наклатки оригинални и 2 пати ги порачвах в магазини на ауди смениах и лагерите на главината,селенови втулки на носачите сащо и кормилните штанги от хидравликата до гумите,понатегнах и болта на хидравликата да пообере луфта ако има такав и проблема си остава.утре мисла да смениа и биалетките от които ме самниава да са проблема но се пак ще ги смениа .вече ниамам идеи от какво може да се полочава вибрирането на волата такаче ще бада благодарен на всеки савет които дадете/Благодариа предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой поглеждал ли ти е задните гуми дали са балансирани, дали не са им криви джантите и дали тампоните на задния мост не са се разбили?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой поглеждал ли ти е задните гуми дали са балансирани, дали не са им криви джантите и дали тампоните на задния мост не са се разбили?

ами баланса го правих и на 4етирите гуми а и оделно 2 пати вартиах гимите предните от зад и задните ги монтирах от пред разлика ниамаше

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами баланса го правих и на 4етирите гуми а и оделно 2 пати вартиах гимите предните от зад и задните ги монтирах от пред разлика ниамаше

А тампоните на моста?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тампоните на моста?

ами тиах авгост ми ги прегледажа в бг и ми казаха че са си ок сега несамиги преглеждали

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами тиах авгост ми ги прегледажа в бг и ми казаха че са си ок сега несамиги преглеждали

Човек, в България читавите майстори са "РЯДКОСТ" !!! Провери поне трима - четирима, ако нямаш понятие от коли и сондирай мнение, пък после ще говорим пак. Щом ти вибрира волана в движение, без спирачка, значи се получава биене, което не може да НЕ МОЖЕ да не се локализира. :unsure:

Аз залагам или на тампони на задния мост, на щангите на рейката или на криви джанти или гуми.

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, в България читавите майстори са "РЯДКОСТ" !!! Провери поне трима - четирима, ако нямаш понятие от коли и сондирай мнение, пък после ще говорим пак. Щом ти вибрира волана в движение, без спирачка, значи се получава биене, което не може да НЕ МОЖЕ да не се локализира. :unsure:

Аз залагам или на тампони на задния мост, на щангите на рейката или на криви джанти или гуми.

сагласен съм че читавите маистори са риаткост но поне когато имам проблем се опитват да го решат а тука в ит като видиат че колата ми е 92г неискат да се занимава.благодариати за мнението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

петрич

Нормално да не могат да ти решат проблема.

Обърни се към колега от региона. Например в Благоевград. Пиши ЛС на Vilik например.

В Италия не са ли кадър майсторите?

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално да не могат да ти решат проблема.

Обърни се към колега от региона. Например в Благоевград. Пиши ЛС на Vilik например.

В Италия не са ли кадър майсторите?

аз съм в италия и се опитвам да иа пооправиа за авгост за отпоската 4е са доста 1700км а за маисторите тука в италия пак ти казвам като видиат кола 92 г неискат да се занимават тука 80 процента от колите са на по 2 или 3 години а фсеки знае 4е в тиах е парата като им закарам 17годишна секи пат ти казва ела другата седмица и така ходи 2 месеца и решиж сам да иа оправиа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Викай неволята, тогава колега.

Почни от тампоните на задния мост.

И не търси неизправността в дисковете, щом ти бие волана и в момент, когато не си натиснал спирачките.

Това може да се дължи и на джантите. Вдигни си гумите във въздуха, завърти ги и поне ги огледай за аксиален луфт ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вибриране на волана се получава,

при спиране-криви дискове, разбит накрайник

небалансирани гуми, ако си с лети джанти и няма втулки, гумата може да бяга от центъра и пак да бие, слагаш втулки

разбити селенови втулки на носачите

разбити накрайници, погледни и вътрешните тези откъм рейката по рядко е но се случва и те да се разбият

и аз минах по този път, всичко изброено беше ок, накрая се оказа изпуснал преден амортисьор, смених го и всичко се успа :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а каретата как са

ami misla 4e 1 van6no e zaminalo vazmojno li e da e ot nego 6toto sam go vzel samo triabva da go smena

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вибриране на волана се получава,

при спиране-криви дискове, разбит накрайник

небалансирани гуми, ако си с лети джанти и няма втулки, гумата може да бяга от центъра и пак да бие, слагаш втулки

разбити селенови втулки на носачите

разбити накрайници, погледни и вътрешните тези откъм рейката по рядко е но се случва и те да се разбият

и аз минах по този път, всичко изброено беше ок, накрая се оказа изпуснал преден амортисьор, смених го и всичко се успа :steinigung:

здравеи колега дисковете 2 пати ги смениам накраиниците са здрави пробвани са и ми казаха ми ча са ок а и никакво 4укане ниама баланс на гумите правих,фтулки джантите имат и влизат платно на главината,селеновите фтулки са сменени преди 1 седмица,а тези кам реиката 1 беше разбита но иа смених и правих стент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а каретата как са

:rolleyes:

ami misla 4e 1 van6no e zaminalo vazmojno li e da e ot nego 6toto sam go vzel samo triabva da go smena

Колега щом си сигурен ,че всичко друго ти е здраво обърни внимание на каретата . Ако поразлистиш

форума ще видиш доста писано за тях . Борбата с подобни вибрации е много трудна ,защото дисбаланса

се предизвиква от въртящи се компоненти ,а те са доста в една кола . Освен това при ускорение и по

инерция действат различни сили на двигателния мост , затова по инерция може да тресе а при даване

на газ не , или обратно.

Късмет с талянските майстори . ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
:hallo:

Колега щом си сигурен ,че всичко друго ти е здраво обърни внимание на каретата . Ако поразлистиш

форума ще видиш доста писано за тях . Борбата с подобни вибрации е много трудна ,защото дисбаланса

се предизвиква от въртящи се компоненти ,а те са доста в една кола . Освен това при ускорение и по

инерция действат различни сили на двигателния мост , затова по инерция може да тресе а при даване

на газ не , или обратно.

Късмет с талянските майстори . :rolleyes:

зрдавеи колега благодариа ти за мнението.карето сам го купил и днес ще отида да тарсиа сервис за смяна.веднага след смениат ще драсна резолтата.Благодариа отново

Редактирано от tanoto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От чисто любопитство към спорта - как разбито каре ще доведе до това тресене? Не се заяждам, наистина ми е любопитно, човек никога не е късно да се научи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тръгнах да чета, за да разбера, ама след първите 2 реда се отказах. сори колега. просто с такъв правопис - аз лично нищо не разбирам и не мисля да си кривя душата, за да те разбера.

сорка още веднъж!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
тръгнах да чета, за да разбера, ама след първите 2 реда се отказах. сори колега. просто с такъв правопис - аз лично нищо не разбирам и не мисля да си кривя душата, за да те разбера.

сорка още веднъж!

колега извинявам се за правописа.просто имам проблем и исках да получа няколко съвета,но обещавам да проверя как се закрива тема и ще я закрия ако мога.

Редактирано от tanoto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си изправих джантата,беше на яйце,изчезна всякакво биене и тресене.

Виж си джантата при майстор,мойта изглеждаше перфектно здрава,НО......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...