Jump to content

Теч на масло


Recommended Posts

Имам малък теч на масло от симерингата на коляновият вал, от страната на ангренажният ремък. Трябва ли да съм обезпокоен от това или да си карам така. Всъщност не мога да го гледам така и утре ще вкарам любимата в бокса.

Сложен ремонт ли е това, трябва ли да се притеснявам, че могат нещо да объркат. Колко ще ми струва ремонта ако някой го е правил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам малък теч на масло от симерингата на коляновият вал, от страната на ангренажният ремък. Трябва ли да съм обезпокоен от това или да си карам така. Всъщност не мога да го гледам така и утре ще вкарам любимата в бокса.

Сложен ремонт ли е това, трябва ли да се притеснявам, че могат нещо да объркат. Колко ще ми струва ремонта ако някой го е правил.

Ако не тече много, по добре го смени когато сменяш ангренажа, че ремонтът ще ти струва горе долу като за смяна на ангренаж. Процедурата е същата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам малък теч на масло от симерингата на коляновият вал, от страната на ангренажният ремък. Трябва ли да съм обезпокоен от това или да си карам така. Всъщност не мога да го гледам така и утре ще вкарам любимата в бокса.

Сложен ремонт ли е това, трябва ли да се притеснявам, че могат нещо да объркат. Колко ще ми струва ремонта ако някой го е правил.

Ако решиш да изчакаш със смяната, обръщай внимание да не стигне масло до ремъка, защото може да прескочи някой и друг зъб и няма да се зарадваш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам малък теч на масло от симерингата на коляновият вал, от страната на ангренажният ремък. Трябва ли да съм обезпокоен от това или да си карам така. Всъщност не мога да го гледам така и утре ще вкарам любимата в бокса.

Сложен ремонт ли е това, трябва ли да се притеснявам, че могат нещо да объркат. Колко ще ми струва ремонта ако някой го е правил.

Много е важно при смяна на въпросния семеринг да се натегне после болта с определените нютон/метри - самата смяна не е толкова трудоемка но ако ти го пренатегнат - смяна на колянов вал, ако е по-слабо натегнал - ще изпусне щайбата и тогава те чака също нетриятен ремонт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...