Jump to content

еmission control system


Васил

Recommended Posts

Здравейте на всички!

Може ли някой да ми обясни каква е причината за светването на оранжевата лампа на таблото?/прилича на двигател,горе в ляво/

В книжката пише-еmission control system.Колата е Ауди А4 дизел 1.9TDI-PD 96kw.

Голям ли е проблема и може ли да се кара така известно време,тъй като в момента нямам време да ходя по сервизи.

Ако е неотложно ходенето на майстор ще съм много благодарен на колегите от Бургас,Несебър и околностите да ми кажат къде мога да отида.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам това означава Check Engine - провери двигателя. :hilezh:

Ако се сещам за същия знам с едно като светкавица вътре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробваи при Краси в Несебар, прави само Мерцедеси, но съм виждал и други коли при него. Ако захване нещо, поне бара както трябва!

Ако незнаеш къде е пиши на лични.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега колега лампите нарочно са с различни цветове. Червения значи да спираш веднага. Жълтия ти казва че имаш проблем, но може да караш няма да те остави колата. Но тази лампа ти казва, че нещо не е наред с работа на мотора. Трябва при първа възможност да отидеш на диагностика. Ако е нещо по сериозно колата ти може да е влязла в сервизен режим, което може да се отрази на разхода и динамиката на мотора. Дано да не е нещо сериозно, че гледам че мотора ти е помпа дюза, а там има доста скъпарски части. Не че в другите коли няма.

Редактирано от vladimirnn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ти препоръчвам да отидеш на диагностика и да видиш за какъв проблем става дума. След като знаеш за какво става дума може да си решиш дали да караш.

Имаше тема за Сервизи в бургас, но не помня къде беше.

Пробвай да звъннеш на :

ВЕСТАУТО - М ООД

Автокомплекс

бул. „Проф. Яким Якимов”

СПЗ, к-с Славейков

8000 Бургас

Сервиз

тел.: 056 874256

Провери каква е цената на диагностика.

Може да пробваш с някой колега от бургас и ваг ком да погледне за какво става дума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за вниманието и отговорите!

Днес изгасна въпросната лампа.

Доколкото съм чувал при бензиновие коли с монтирана газова уредба светва лампата като се задръсти катализатора.

Аз си го обяснявам по-същия начин и тук.2-3 месеца колата я карам само градско,нафтата предполагам не е кой знай колко качествена та си мисля че нещо се е позадръстила.

Днес я понастъпих малко извънградско и като че ли се отпуши?!

Надявам се да не светва повече!

Благодаря още веднъж на ВСИЧКИ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за вниманието и отговорите!

Днес изгасна въпросната лампа.

Доколкото съм чувал при бензиновие коли с монтирана газова уредба светва лампата като се задръсти катализатора.

Аз си го обяснявам по-същия начин и тук.2-3 месеца колата я карам само градско,нафтата предполагам не е кой знай колко качествена та си мисля че нещо се е позадръстила.

Днес я понастъпих малко извънградско и като че ли се отпуши?!

Надявам се да не светва повече!

Благодаря още веднъж на ВСИЧКИ!

Не си го обяснявай, а отиди на диагностика. В общият случай тази лампа светва когато се е позапушил EGR-а и дебитомера се шашка и записва грешка. :hilezh:

Това е сравнително безболезнения вариант и се оправя с почистване.

Но е възможно и да не е това и затова колата се проверява, а не се търсят уклончиви обяснения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...