Jump to content

Проблем с прозорец


sainter

Recommended Posts

Здравейте колеги . Нов съм тук във форума , тъй като преди 2 дни взех едно купе :flipoff:

Въпроса ми е , понеже забелязах че прозореца на шофьорската врата ми е малко хлътнал от едната страна , и остава малко луфт когато го затворя до край , предполагам че като вали дъжд ще влиза вода през тази фуга , къде могат да ми го оправят . Някой ако знае майстор който може да ми помогне да каже , ще съм му много благодарен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега за новата придобивка! Със здраве да си я караш и безаварийно!

При всички случай ще се наложи да отвориш вратата, което става така:

vilik, Sep 29 2008, 21:03

Е, не е точно шофьорската, ама повечето неща са същите.

Не съм много сигурен как може да се оправи, но на ум ми идва възможността, че рамката около стъклото (държи се на няколко винта във вратата може да е повдигната леко нагоре и настрани и това да отваря луфт. Друго може да е проблем с механизма, който затваря стъклото.

Не се сещам нищо друго като причина и немога да препоръчам никого, за съжаление. :rotcol:

Дано някой от колегите помогне!

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при първа възможност ще я снимам и ще постна снимката да видите за какво става въпрос . Иначе прозореца е хлътнал надолу от към страната на страничното огледало ... може би с 1 сантиметър е пропаднал ... Аз си мисля дали няма да стане , ако отворя вратата и на релсата която повдига прозореца да се сложи някаква подложка която да компенсира този 1 сантиметър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при първа възможност ще я снимам и ще постна снимката да видите за какво става въпрос . Иначе прозореца е хлътнал надолу от към страната на страничното огледало ... може би с 1 сантиметър е пропаднал ... Аз си мисля дали няма да стане , ако отворя вратата и на релсата която повдига прозореца да се сложи някаква подложка която да компенсира този 1 сантиметър

Като свалиш кората, ще видиш, че самата рамка си има реглажни винтове. Не подлагай нищо, ще оправиш проблема като разгледаш какви са ги надробили предишните собственици зад кората. Ако искаш помощ, снимай какво е дереджето, разбира се ако има нещо обезпокояващо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

погледни вратата ти успоредна ли е на калника и дали стърчи навън,имам предвид луфта между калник и врата.Евентуално чрез регулиране на пантите може да се оправи проблема,защото вратата може да е увиснала,но в случая ще трябва да се регулира и фиксатора на вратата,той мисля,че се регулира с гаечен ключ/звезда 17

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега проблемът ти се оправя много лесно :bia: Аз имах същият тъй,като купих колата ми "леко" челно ударена.Значи първо трябва добре да регулираш вратата(аз си играх с един приятел тенекеджия 2-3 часа)докато вратата не застана както аз исках без луфтове и да се затваря без никакво усилие.После махаш кората(тя е лесна дръжката ти се държи на 3 винта с глави 4 шестограм,махаш я и отдолу лъсват 2 винта за кръстата отверка,махаш и тях,след което внимателно повдигаш нагоре кората и я вадиш да излезе от водачите.)След това стъклото ти се държи на рамка,която е на 4 болта 13-ки.Отвиваш ги и започваш да го регуираш малко по-малко,докато постигнеш ефектът,който желаеш.

Успех с начинанието :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...