Jump to content

Проблем с абтомобила ми.


SunShine

Recommended Posts

Са друго изникна, по-пътя на логиката мисля......

Колегите дето са имали проблем са датчика на хол като са въртели да палят и не е искало миришело ли е на бензин?

Опитвам се да локализирам до колкото мога (разбирам) проблема с не паленето .

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 40 минутен разговор с Пешо от Марс :wall: имам яснота по много от въпросите.

Не мирише на бензин или газ по-простата причина че има блокировка на горивото след определен период от време след завъртането на стартера.

Не е комутатор защото той умира от веднъж........

Оказа се че няма проблем да се монтира и делко с вакум, важното е да е затапен вакума просто, и да е здрав датчика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти малко КАРТИНКИ , взети

назаем от братята , да добиеш представа как се отваря делко и какво е туй нещо аджеба - датчик на хол.

Като гледам снимките ,има голяма вероятност твоето делко да е абсолютно същото - 050 905 205АН.

Упомената е цена за плочката с датчика - 1400 руб. , което по мои груби изчисления прави към 56 долара ,

или обърнато в наши пари към 75 - 80 лв. Но тия сметки са малко без кръчмар , така че най добре питай

"на живо" в два,три магазина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря още веднъж за насоките, сега имам следното питане.

Имам възможност да взема делко от ГОЛФ 3 1.8 моно, според вас ще стане ли като карантия?

На мен ми изглежда 1:1 но все пак и вие кажете мнение:

getdata7822146.th.jpg getdata7844349.th.jpg

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съншайн, КИПО ти каза още преди няколко поста какво да правиш и аз съм го правил, взимай някакво делко извади му датчика и го сложи на твойто делко, единственото което трябва да направиш е да им избиеш зъбните колела на осите, датчика е хванат с три болчета за делкото, след това използвай опашка от свредло за шплент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има развитие по-темата с датчика на хол.

Тая вечер взех от Емо друго делко с вакум за пробата свалено от работеща кола.

Монтира го Ради на моята колата запали от раз но е как да го нарека "мудна" е най-точно казано и то само в ниските обороти.

След като го забеляза и Ради решихме да покарам известно време така.

Поне да видя дали ще угасне отново и ако не прави магарии да извадя самия датчик и да го имплантирам на моето делко.

След седмица вероятно ще има продължение в темата и ще кажа какво е станало, засега съм в тестов период и дебнене да угасне :nixweiss:

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има развитие по-темата с проблема ми.

След като вече минах достатъчно голям пробег и съм на 100% сигурен че проблема е датчик на хол реших генерално нещата :) .

Реално като се замислих след покупката на втора ръка част на 18 години от такова естество гаранцията е клоняща към нула.

Както и намирането на същия модел делко като моето се оказа трудна работа.

Искам да благодаря още веднъж на Емо, Ради и Пешо (от Марс) :) :) защото без тях нямаше да мога да се справя сам с проблема......дефакто мъкнене из сервизи и пари на вятъра.

Както и на всички взели участие в темата и дадоха насоки :) .

Заех се малко да измия моето делко и да му направя пълна промяна с новия датчик :)

imgp51975044277.th.jpg

Тук са съставните части след щателно почистване

imgp51934998937.th.jpg

Тук вече монтиран датчика

imgp52065087530.th.jpg

А тук вече в сглобен вид

imgp52154932125.th.jpg

Следва като се върна в София Ради да направи центровката с моето ново(старо) делко а след това да го водя при Емо и да ги напия двамата от благодарност :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво и честито :)

Каква е цената на новия датчик( просто малко съпоставка с написаното от горния ми пост)

:bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно голямо благодаря на Ради :hilezh: , тази вечер монтирахме делкото........ колата е неузнаваема (с правилната центровка).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Колко струва новия датчик на хол ?

Моят проблем е следния карам около 10-12 км. спирам и след малко не иска да запали две маини малко чакане и после опити на бензин и на газ и пали и после 3-4 дни няма проблем. Вчера както си карах и изведнъж на един завои угасна на скорост и пак същото, но при тези случай винаги бях сам днес качих един авер та да видим като го направи дали хвърля ток на свещите и навъртяхме 30км. и нищо. Дайте съвет . Мотора е NE карбуратор 91г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...