Jump to content

Проблем със спира4ките


4oki85

Recommended Posts

Колата спира само с предните колела задните не ебават и абс -а не ба4ка -кво му стана така и не разбрах ма 6те се претрепя някаде :flipoff: ръ4ната ба4ка така 4е не са маи цилиндар4етата не знам даите някакъв съвет :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АБС-а има копче за изключване от таблото,което ти естествено знаеш и контролна лампа за изключен АБС.Ако имаш замърсен датчик пак може да не работи.А ръчната няма нищо общо с цилиндърчетата.Тя се задейства с жило.Така,че можеш да провериш дали цилиндърчетата не са клеясали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой за кантарче замисли ли се. Колега колата когато не ти е натоварена е нормално да не ти "блокират" задните колела и да не включва АБС-а Кантарчето играе роля на разпределител на налягането за спирачните апарати. Като е натоварена колата то отпуска по-голямо налягане на спирачните апарати и тогава е по възможно да блокират колелата. Пробвай да хвърлиш някоя друга торба цимент от зад и да изцепиш спирачка и виж тогава какъв ще е резултатът.

АБС-а има копче за изключване от таблото,което ти естествено знаеш и контролна лампа за изключен АБС.Ако имаш замърсен датчик пак може да не работи.А ръчната няма нищо общо с цилиндърчетата.Тя се задейства с жило.Така,че можеш да провериш дали цилиндърчетата не са клеясали.

Не всички имат. Мойта имаше ( 90 купе) но съм виждал доста такива които нямат такова копче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не го знам това коп4е за абс-а -ако може някои да каже каде да гледам за него..... :flipoff:))

колега по старите Б4 имат такова копче на панела с другите бутони за халогени.подгряване на задно тъкло.фарове за мъгла и т.н.там трябва да стой и бутона за АБС.Ако не е там значи нямаш .по новите години нямат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може някой бушон да е изгорял, или ако са ти правили нещо по предницата да не са ги сложили както трябва датчиците

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз по4вам да се съмнявам в сервото нещо педала е по-твърд като 4е ли.... на предните също нямам абс . като спирам се усеща напрежение в педала -когато спирам се едно има бутилка под него - натисна ли го по настоятелно педала зацепват гумите и поднася :hilezh:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз по4вам да се съмнявам в сервото нещо педала е по-твърд като 4е ли.... на предните също нямам абс . като спирам се усеща напрежение в педала -когато спирам се едно има бутилка под него - натисна ли го по настоятелно педала зацепват гумите и поднася :steinigung:)

Би трябвало ако има някакъв проблем с датчик или управляващ блок да светне лампата на АБС-а Все пак провери предпазителите като гледам по схемата е предпазител 12

19507557.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оказа се 4е към задните колела воб6те не е идвала те4ност :hilezh: та имам въпрос- може ли от едно от 2 те релета на абс-а да ебава разпределителя (не знам как му се казва на 4удото към което идва спира4ната те4ност от помпата ) и тои да не дава да минава те4ност през цилиндъра които е за задните колела?????? сега съм го снадил и съм го пропуснал въпросния цилиндър и имам спира4на те4ност в задните колела обезвъзду6их и имам 4ук спира4ки но така не баца абс-а :hilezh:)) Има 2 релета в кутията на абс-а едно бяло и едно 4ерно -бялото цъка като е на контакт ма задното не -- и се съмнявам 4е не6то тва се ебава...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този "разпределител" е кантарчето, което пуска повече спирачна течност към задните , когато колата е по-натоварена. Много възможно, да е запекло и затова да е правило мизерии. Имай предвид, че когато го байпаснеш предните и задните спирачки ще получават еднакво усилие (а, при празна кола трябва да спират първо предните и по-малко задните) или казано по друг начин зимата ще ти поднася повече задницата.

Що се отнася до АБС-а, един колега от форума препоръча ето този сервиз:

015714958-big.jpg

Редактирано от Marcus Aurelius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...