Jump to content

Темпомат за Ауди А6/100 Ц4 2.5 ТДИ ААТ/АЕЛ


TaHkePa

Recommended Posts

Странно, но факт...А6 Ц4 няма подготовка за темпомат. Това обаче съвсем не значи че неможе да се сложи. Инсталацията става лесно, само отнема време. Пускат се кабели от ръчката директно до ЕКУ-то където пък се налага да се сложат пинчета (липсват такива на съотвените гнезда). Колегата Totko55 вече има вързан по този начин темпомат и работи без никакви проблеми. Ако някой има допълнителни въпроси или нещо не му е ясно , може да пита мен или колегата. Ето и темата с подробно обяснение + снимки

http://www.audifans.net/modules.php?name=F...pic&t=24182

Надявам се да съм бил полезен :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Сега да изкажа моята идея от цялото проучване ЪП на темата защото пусна и във раздел техника/електроника но май беше грешка колата е АУДИ А6 2.5 ТДИ ръчни скорости 6 степенна(А6 Ц5)

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=65608&st=0

тук един колега е обяснил доста подробно за цялата операция. Моята идея е такава ако са налични описаните кабели

15. Проверете дали имате кабел на 5-ти пин на черната букса за модула на кормилната колона. Трябва да е в цвят СИН+ЗЕЛЕН. Ако имате пропуснете следващите точки до точка 21. Дано да е така ? това да каже някои които е правил интервенцията на същия автомобил.

21. Монтирайте обратно долната кора на таблото.

моята идея е да си взема мулти функционален волан със всички кабели(от кола донор) да го присадя на моята кола(незнам ще станатли буксите) и след това да се активира екстрата чрез VAG-COM дори да няма функциите за радио .????? имамли кабелите да каже някой КАК МИСЛИТЕ КОЛЕГИ ДА СЕ ГМУРКАМЛИ unsure.gif или да си купя лосче от АУДИ БГ>или ЕS

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЪП ХАИДЕ КОЛЕГИ НЯМАЛИ някои които да е правил тази присадка ??? :hilezh: малко инфо да скачам ли в джаза или да си карам на лостче и от каде да го купя :hilezh::blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЪП ХАИДЕ КОЛЕГИ НЯМАЛИ някои които да е правил тази присадка ??? :lol: малко инфо да скачам ли в джаза или да си карам на лостче и от каде да го купя :hallo: :hallo:

И АЗ МНОГО ИСКАМ ДА ПОСТАВЯ ПОДОБНА МАНИИКА :respekt::flehan::flehan::hilezh::hilezh::hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами станахме двама аз поне съм твърдо решен на тази оперция и ще държа темата .Имаедин колега който продава обаче по празниците липсва така ,че понеделник

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=65608&st=0

ето разгледаи тук колега за инфо

Редактирано от babuka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аами аз вече приключвам със събирането на информация по горе съм посналинк от една стара тема на колега исках и от него малко инфо на уви явно го няма по празниците ето и ника на колегата имаобяви и2та форума АУДИ иWV кажи все пак какъв е кораба ако мога да помогна на драго сърце :D :D :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аами аз вече приключвам със събирането на информация по горе съм посналинк от една стара тема на колега исках и от него малко инфо на уви явно го няма по празниците ето и ника на колегата имаобяви и2та форума АУДИ иWV кажи все пак какъв е кораба ако мога да помогна на драго сърце :bia: :bia: :bia:

A6 C4 ABC-мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При теб темпомата не може да тръгне само с лостче и ВАГ-КОМ. Трябва ти един вакум, и малко маркучета и жици. Спас монтира от 2.8 на неговото АВС, така че може да даде по- точно инфо :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При теб темпомата не може да тръгне само с лостче и ВАГ-КОМ. Трябва ти един вакум, и малко маркучета и жици. Спас монтира от 2.8 на неговото АВС, така че може да даде по- точно инфо :bia:

Да такае колега fastv6 както казва колегата и Иво Динков или един вид твоита газ е със жило а не електрическа малко по сложен е монтажа но не невъзможен УСПЕХ

Редактирано от babuka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги мисля ,че си намерих лосче със темпомата МНОГО МОЛЯ НЯКОИ ДА МИ КАЖЕ серийният номер на лосчето ако е закупил такова оригинално СПЕШНО МОЛЯ ;):gut:;) ДА НЕГО ИЗПУСНА А6 2.5 ТДИ 2000г (Ц5)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Странно, но факт...А6 Ц4 няма подготовка за темпомат. Това обаче съвсем не значи че неможе да се сложи. Инсталацията става лесно, само отнема време. Пускат се кабели от ръчката директно до ЕКУ-то където пък се налага да се сложат пинчета (липсват такива на съотвените гнезда). Колегата Totko55 вече има вързан по този начин темпомат и работи без никакви проблеми. Ако някой има допълнителни въпроси или нещо не му е ясно , може да пита мен или колегата. Ето и темата с подробно обяснение + снимки

http://www.audifans.net/modules.php?name=F...pic&t=24182

Надявам се да съм бил полезен :angry:

Колега..тази тема дето си дал е много добра .. само не разбрах как се слагат тия пинчета на ECU-то защото при мен липсват 2 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...