Jump to content

НЕСПЕЦИФИЧЕН ЗВУК


batiaro

Recommended Posts

Здравейте.

Карам AUDI 80 1.8 SF.От почти 2 г. нямам никакви проблеми с колата,но преди около 6м.,се появи един дразнещ звук.Когато дам на контакт,започва да писка,нещо подобно на звука от зумера за светлините.Като запали не свири повече.Горе дулу по същото време се прецака и лампата за прегряване и за спирачките,като дам на контакт,не мига.Не е от лампичките,не е от бушон,не знам вече какво да търся и кое не работи.Разни "големи" майстори казаха,имало някакъв датчик за тези двете лампи ама било голяма играчка.Затова се обръщам към колегите във форума:ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да сподели,защото виждам доста компетентни мнения,благодарение на които съм помагал и на себе си.Още нещо,тези проблеми,за които писах с нищо не влияят на работата на колата,чичо Гюнтер,продължава да си върви безпроблемно,но просто ме дразни,знаете как е.

Ще съм ви безкрайно благодарен,ако дадете мнение по проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще изкажа едно предположение само - според мен проблема идва от "чек"-а в

таблото . Или блокчето е заминало или просто някоя студена спойка някъде .

Така или иначе - таблото навън и всичко под лупа :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще изкажа едно предположение само - според мен проблема идва от "чек"-а в

таблото . Или блокчето е заминало или просто някоя студена спойка някъде .

Така или иначе - таблото навън и всичко под лупа :flehan:

Добре,съгласен съм,че проблема е от блока за управление на контролните лампи за охлаждане и спирачките,но този кофти звук от къде идва дявол го взел.Би трябвало да има зумер,който да предупреждава за такива проблеми.Имам 3 ръководства за експлоатация на audi 80,и в тях пише почти същото,но за звуков сигнал не пише нищо.

Редактирано от batiaro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ауто чек системата има собствен зумер колега, може би чуваш него.

Сигурен ли си в това,защото ако има собствен зумер,значи той работи вместо двете лампи и ако е така не е страшно,но на моята кола нямам Ауто чек,затова са ми тези двете лампи и т. н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре,съгласен съм,че проблема е от блока за управление на контролните лампи за охлаждане и спирачките,но този кофти звук от къде идва дявол го взел.Би трябвало да има зумер,който да предупреждава за такива проблеми.Имам 3 ръководства за експлоатация на audi 80,и в тях пише почти същото,но за звуков сигнал не пише нищо.

Зумера го търси под волана . Той е свързан електрически и с чека на таблото ,затова предполагам

че е някакъв проблем с чека ,просто го кара да се обажда .

Най лесния вариант - табло назаем (изправно) и работата ще е ясна . Ако няма такъв вариант - твоето

табло на масата и всичко по платката - под микроскоп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... на моята кола нямам Ауто чек..

Не съм те разбрал значи, колегата Николов е прав. Зумера е под волоана в корпуса на реле с отвори отстрани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...