Jump to content

Обслужване на ГНП - 2.5TDI AEL


Smith

Recommended Posts

Здравейте,

да попитам колегите с 2.5TDI AEL (А6 C4) дали са имали подобно приключение, как и колко им е струвало.

При мен от известно време забелязвам леко сълзене на нафтичка от някъде. За сега не е драматично, но за да не стане си трябва да се сменят разни там гарнитури, О-пръстени, втулки (взе да става еротично :D )....

Та звъннах в BOSCH - Гара искър и храта ми обадиха оферта 380-420 лева :D - това смяна на всички горепосочени еротики + диагностика и настройка след това. Ако имате по-добри идеи или препоръки - моля споделете ги :D ! Ако пък не - да записвам един час и да действам.

Да не забравя да споделя че съм сменил чиповете при бат Стефан - SUMISTA (10ХХХ!!!) и в тази връзка се чудя дали ще могат да направят настройката на помпата като хората или ще трябва да е с оригиналните чипове за да се направи както трябва.

Моля по-запознатите с чипове и настройки, да се изкажат в тази връзка, благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комплекта гарнитури на БОШ е към 15 лева.Смяна с настроики е към 100-150 лева ама не в София :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комплекта гарнитури на БОШ е към 15 лева.Смяна с настроики е към 100-150 лева ама не в София :steinigung:

на мен за тези манипулации ми взеха 285лв в бургас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи има алтернативи, това е добре, сега остава и някой от Софийско да се обади :steinigung:

Вальо, Ventoman е твоя човек, обади му се, той ще ти каже.

Може да е малко тегаво да го намерищ и да вдигне, но бъди по-настоятелен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На старата А6ца сменихме всички гарнитурки (АЕЛ е мотора), взе ни 100лв. със всичко май, или може и да доплатихме частите, де да знам, малко взе, спря да сълзи уж я центрова и всичко е ок до момента, манипулацията беше реди 1 година някъде. В Супер дизел обявиха цена от 700лв. тогава за сваляне на помпата + там всичките му работи диагностики подмяна на всичко, което трябва да бъде подменено и т.н., но ни се видя множко :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой правил ли е подобна операция с помпата във Варна и знае ли читав сервиз?

Пробваи колегата ifidik от форума.

Благодаря колеги!! :respekt:

А някой от вас случайно да е със сменяни чипове?

Аз съм със сменен софтуер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз сменях гарнитурите скоро за 50 лв. но изпратих един колега там а той щел да се разплаче като видял че един от инструментите за развиването на един от болтовете бил правен щял да умре а като чукнал въпросния болт да отлепи направо му се подкосили краката и така си тръгнал представям си ако му сменят носачи какво ше му се случи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз сменях гарнитурите скоро за 50 лв. но изпратих един колега там а той щел да се разплаче като видял че един от инструментите за развиването на един от болтовете бил правен щял да умре а като чукнал въпросния болт да отлепи направо му се подкосили краката и така си тръгнал представям си ако му сменят носачи какво ше му се случи

Колега, зо кой сервиз става въпрос?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...