Jump to content

за ауди v8


emsi_audi

Recommended Posts

предлагат ми ауди v8 на няма и 100 000 км, от Швейцария ,продажната му цена тук идва на няма и 5500 лв, колата е кукла отлично поддържана без забележки, с 4,2 мотора, куатро, автомат, черна кожа, всичко си му е ток, как мислите дали тази кола би се продала в БГ или ще си имам уникат за собствена употреба :flipoff:

Редактирано от emsi_audi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предлагат ми ауди v8 на няма и 100 000 км, от Швейцария ,продажната му цена тук идва на няма и 5500 лв, колата е кукла отлично поддържана без забележки, с 4,2 мотора, куатро, автомат, черна кожа, всичко си му е ток, как мислите дали тази кола би се продала в БГ или ще си имам уникат за собствена употреба :flipoff:

Емо,ако искаш мога да пусна моито в продажба и ще разберем има ли V8 фенове или ше си го караш :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пускай го, сигурно ще бъдеш засипан с въпроси колко харчи градско и дали му е скъпо обслужването и евтино ли му се слага газ евентуално :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пускай го, сигурно ще бъдеш засипан с въпроси колко харчи градско и дали му е скъпо обслужването и евтино ли му се слага газ евентуално :flipoff:

Утре ще го пусна,даже е с газов инжекцион, та нищо не харчи :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

емси един приятел иска да си вкара скоро от германия точно такова Ве 8 и да си джитка с него, хвърлил е око на едно доста лачено от мобиле.де даи ми снимки ако имаш и тел. да му го покажа и ако го хареса да си говорите. В момента на приятелчето една от колите му е а8 2002 и иска да я продаде и да вземе едно ве8

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

емси един приятел иска да си вкара скоро от германия точно такова Ве 8 и да си джитка с него, хвърлил е око на едно доста лачено от мобиле.де даи ми снимки ако имаш и тел. да му го покажа и ако го хареса да си говорите. В момента на приятелчето една от колите му е а8 2002 и иска да я продаде и да вземе едно ве8

колата която ми предлагат я няма в обявите, гледах и снимките качени на телефона на един приятел който се прибра от Швейцария, ако го видя тия дни ще го помоля да ми ги прати за да ви покажа колата :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако дойдеш с 10000 лева ,може и без талон :) ,колата вече е отдел продва,така че побързай :lol: .

а6-та може да я продадеш по лесно :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колата като е от Швейцария има ли мито и трябва ли да минава технотест(като кола внос извън ЕС)
На 31.01.2007 год си внесох кола от Швейцария.

Сертификат ЕUR 1 е документ за произход на стоката. Издава са не границата при изхода от Швейцария , цената му е 20 EURO. Много е важно да знаете,че трябва представителството на съответната марка автомобил да ви издаде документ, че именно тази кола с № на шаси и т.н. е тяхно производство. Аз нямах такъв документ и се наложи роднините ми да се обаждат на представителството но Citroen в Жанева и благодарение на съвестните швейцарци ми го изпратиха по факс директно на Митницата. Въз основа на него ти издават EUR 1 и ти няма да плащаш мито на колата си.

Другият парадокс е с ДДС-то, което тук се дължи.

На входно митническо в Австрия ме накараха да си платя 20% ДДС върху фактурната стойност на колата или ако нямате фактура върху договора за покупко-продажба.

Обясниха ми че това са всички вземания на колата и в BG не дължа нищо. Така си платих в Австрия ДДС-то издадоха ми квитанция, взеха ми оригинала на EUR 1 и направо там си обмитих колата.

Всичко това е заради влизането на България в EU. Според австрийците след като вече сме в общността, това обмитяване на колата може да се направи във всяка страна членка на EU.

Вече тук се започна едно ходене по мъките, тъй като според нашите разбиращи митничари аз дължа мито, защото нямам EURO1 и ДДС-20%. Започнаха се едни молби до началници и прочие, дори стигнах до главното управление на Австрийската митница. Накрая в дълго чакане на отговор от нашата Митница какво да направя ме посъветваха, австрийците да ми издадат T2L(документ за общностен статут на стоката).Издадоха ми документа и по този начин си регисрирах колата в КАТ, без да плащам мито и ДДС.

Дано да съм била полезна на някого и да не съм ви отегчила с дългото си обяснение.

Моят съвет е ако в Австрия митничарите искат да си платите ДДС-то, задължително изискваите T2L иначе ще си имате големи неприятности в България.

http://forum.mitnica.com/viewtopic.php?t=1049

Извода е, домументално подплатен ли си, не плащаш нищо, освен обичайните такси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма не си прав, защото все пак трябва да се плати ДДС по някаква фактурна стойност. Докато ако купиш кола от ЕС то тогава се приема че ДДС-то го е платил първия собственик на автомобила.

Ако сложи някаква ниска стойност на фактурата може и разхода да не е толкова голям. Тази кола ме кефи уникално но все още съм далеч от момента в който ще имам пари да ги ударя в земята за кола която да джиткам събота и неделя.

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз проучих и се оказа че: за акцизна кола от Швейцария трябва да се попълни Митническа Декларация плащаики на спедиторска(така май се казваше) фирма ,която гарантира на митниците че вносителя на колата ще плати ДДС-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма не си прав, защото все пак трябва да се плати ДДС по някаква фактурна стойност. Докато ако купиш кола от ЕС то тогава се приема че ДДС-то го е платил първия собственик на автомобила.

Ако сложи някаква ниска стойност на фактурата може и разхода да не е толкова голям. Тази кола ме кефи уникално но все още съм далеч от момента в който ще имам пари да ги ударя в земята за кола която да джиткам събота и неделя.

Цената винаги може да се драсне занижена, тва да ти е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С твоя договор от ВраТЗа ли фе :dance::) :) :dance:

Не ве простьо, с едни документи на една швейцарка, дет там са попълвани. Само после да не гледаш така. :)

Ае стига срали у темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз проучих и се оказа че: за акцизна кола от Швейцария трябва да се попълни Митническа Декларация плащаики на спедиторска(така май се казваше) фирма ,която гарантира на митниците че вносителя на колата ще плати ДДС-то.

може и без да плащаш ако си земеш парите за митото и акциза в теб или някой те чака на границата да ти ги дане ако надвишаваш лита и трябва да декларираш. иначе тия спедитори те по бетер и от лихварите за 1600 акцис връщаш 1750 за три дена от дата на влизане в българия ако минат 3 дена искат още но немога да кажа колко .

за технотест не трябва да искат. поне на последната кола коят одокарва баща ми неискаха, а е 3.0 кубика. ама има некви уловки където не ги знам той си ги разбира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...