Jump to content

Инфо за изостаналия


Recommended Posts

Здравейте на всички,нека някой да обясни как да запиша ХД филм свален например от замундата?Свалям го във вече ХД формат,да речем филма е 6-7 ГБ,как да го запиша на диск за да мога да го гледам на ЛСД-то?Какво ми трябва-специална програма за компа,специален диск,малко мозък или какво?Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HD в случая се отнася единствено и само за качеството на картината и звука, а не за медията, която се изисква за запис. Един Blu-ray диск е обикновенно 25 гигабайта и за да го запишеш ти трябва Blu-ray записвачка и евентуално малко по-модерен софтуер, който да я поддържа.

В твоя случай чисто и просто записваш филма и субтитрите на нормално DVD или двуслойно DVD (8.5GB), а най-добре на външен хард или флашка. Всичко това според устройството, което ще го възпроизвежда на телевизора ти. Примерно повечето хоум синема сетове възпоизвеждат от USB флашка, някои по-актуални телевизори също. Тоест трябва да дадеш малко повече инфо как принципно си пускаш филмчета до сега на телевизора: чрез компютър, DVD плеъра ти, друго устройство.... дали то (с изключение на РС-то) обаче ще може да възпроизведе HD филма също остава въпросителна. Ако филма е с много високо качество може и да насича, а може дори и да не разпознае формата (примерно ако е .mkv).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз мислех да го сваля от нета и да го оставя на лаптопа.От там на един ДВД диск да си го запиша,да го сложа на персоналния комп които е свързан с ТВ-то посредством кабел ДВИ-изход на компа и ХДМИ-вход на ТВ-то.Звука ми минава през озвучението от компа,а то е 4+1 тонколони.Е сега как да направя записа?ОТ това което разбрах,трябва да си купя двуслоен ДВД диск или?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега защо ти e тогава да го записваш след като ти е нужно само да го прехвърлиш от PC на PC (избери си вариант с флашка, преносим HDD).

За записването Wizi както обикновенно е бил много изчерпателен.

Ако решиш да записваш ще е нужно само да се установи дали твоето записващо устройство поддържа запис на двуслойни носители...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега

...избери си вариант с флашка, преносим HDD...

...UTP кабел от най-близкия магазин, bluetooth.

При съвременната техника записването на диск, за да се прехвърли информация от един компютър на друг, ми се вижда странно решение.

Редактирано от Един_Луд
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега с този UTP кабел свързвам Лаптома и другия комп и прехвърлям данните,така ли да го разбирам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да :flehan:

.... само да попиташ колегата над теб да ти обясни как да вържеш двата компа само с този LAN кабел ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да :flehan:

.... само да попиташ колегата над теб да ти обясни как да вържеш двата компа само с този LAN кабел ;)

Като си купи crossover UTP кабел от първия магазин за компютри. Не е нужно да помни името на кабела, достатъчно е да обясни за какво му трябва. После включва кабела в двата компютъра, настройва си ЛАН-а без споделянето на интернета, за което е нужна още една ЛАН карта, както е обяснено на сайта на Майкрософт и на още милион места в интернет (предполагам, че е с Windows), шерва си филма на лаптопа и си го копира на десктопа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... мен ако питаш по-добре да отиде в Метро да си купи на Western Digital видео плеърчето което е за 200на лева и да бъде един щастлив човек гледащ (почти) всичко на телевизора си вкъщи с минимално количество хамалогия, чудене и питане. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе и аз се замислям, за един такъв WD плейър, я кажете нещо повече, плюсове минуси?

от флаш чете ли, или хард трябва да му връзвам и т.н., впечетления от притежатели ще са полезни.

То 200 лв. къде не сме ги дали ама,все пак малко инфо няма да е излишно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си харесох ето това плейерче, но още малко ще почакам:

http://www.steltcomputers.com/e/zinwell-fu...500-p-2149.html

Плюсът му е, че има и нормални изходи (чинчове) за обикновен телевизор.

Другите имат само компонентни и hdmi-изходи, а не всички ТВ-та имат такива входове.

За WD-то има доста оферти и в e-бей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си харесал http://www.handybg.com/Diva-HD-Multimedia-...er--id1922.html

Може да му сложиш хард диск , може и да не му слагаш :rolleyes:. Цената е малко висока затова ще го изчакам да падне тръгна на 300, и сега е за тези пари но с подаръци кабел HDMI и Wi–Fi USB

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе и аз се замислям, за един такъв WD плейър, я кажете нещо повече, плюсове минуси?

Отговарям ти директно :blink:

+ ниска цена

- не толкова силен хардуер и възможност да плейва UP TO 1080p, което ще рече, че ако му натресеш някое .mkv със сериозен битрейт ще насича.

Общо взето професора на 99% от всички тези машинки е еднакъв и всички са лимитирани до известна степен. Ако обаче човек рядко ще го тормози с тежки видео материали си заслужава!!!

Ако искаш истинско пеърче за мен в момента на пазара най-доброто е Popcorn С-200. Просто кърти мивки. Един виден съфорумес вече два пъти му забърсва 1.5GB-я диск с Blu-ray дискове по 25-30GB и няма никакви грижи с плейването, а струва "само" 300 доларез у Щатско. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какво бе темата , а къде отиде :respekt:

Колеги ми то за 200-300 лева се купува вече компютър с двуядрен процесор(на около 2Ghz) и добро видео, на който можеш да си гледаш спокойно всичко.

Варианта с кроснатия кабел е най- евтиния за прехвърлянето на инфото, но преносимия HDD е по- лесен за човек, който не се е занимавал в такава област (не че е нещо сложно).

Редактирано от eic-idimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си харесох ето това плейерче, но още малко ще почакам:

http://www.steltcomputers.com/e/zinwell-fu...500-p-2149.html

Какво ще чакаш, колега?В смисъл да му падне цената още или да му направят някои полезен ъпдейт?

На мен ми се струва добро предложение.Имаш ли преки впечетления от този плейър?

Отговарям ти директно ;)

+ ниска цена

- не толкова силен хардуер и възможност да плейва UP TO 1080p, което ще рече, че ако му натресеш някое .mkv със сериозен битрейт ще насича.

Мене тоя вариянт ме устройва, още повече,че мисля да взема две.Едно за дечурлигата,че крадът лаптопите да гледат разни филми,

и трябва да си върша работата през телефона, което си е тъпо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ми то за 200-300 лева се купува вече компютър с двуядрен процесор(на около 2Ghz) и добро видео, на който можеш да си гледаш спокойно всичко.

Нама по изнервящ вариант за гледане на филми за мен.

Мене тоя вариянт ме устройва, още повече,че мисля да взема две.Едно за дечурлигата,че крадът лаптопите да гледат разни филми,

и трябва да си върша работата през телефона, което си е тъпо.

Относно прехвърлянето на инфо. Варианта е и рутер. Вързваш лаптопа безжично, а РС-то с кабел и си готов. Прехвърляш по вътрешната мрежа, не е нужно да се близо двете устройства и т.н. Другото предимство е, че имаш нет и на двета машини едновременно(решаваш си проблема с децата :flehan: ). Има сносни рутери за по 60-70лв.

Относно плейъра: Попкорн вадят в средата на другия месец нов модел А-200. Поорязана версия на С-200 но и цената ще бъде друга около 430лв в БГ. Щом ще купуваш два, хубаво е поне едното устроиство да плейва повече неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...