Jump to content

Датчик за въздушна възглавница


slav4o

Recommended Posts

Колеги, вчера ми светна лампата на еърбега и след закачане на Ваг-кома излиза следната грешка:

01221-Crash Sensor Side Airbag: Driver Side (G179)

36-00 - Open Circuit

Въпреки беглите ми познания по Английски разбирам че е повреден датчика на шофьорската седалка. Погледнах отдолу и видях две букси , едната с един кабел , другата с два. Изглеждат здрави, а самия датчик не се вижда. Къде да го търся? Колата има и странични Еърбеци съдейки по лепенките на вратите и текстилните малки надписи на тапицерията на предните седалки. Благодаря на тези които ще помогнат с инфо!

Редактирано от slav4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поради наличие на свободно време, повиках Неволята на помощ иразглобих шофьорската седалка. От едната страна на облегалката се намира Еърбега и въпросните три кабелчета влизат в него. Никъде няма датчици или каквото и да било свързано със системата за пасивна безопасност! За момента съм в задънена улица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От схемата не можах точно да схвана, къде се намира въпросния датчик. Отидох и разгледах колата и единствените места където може да е сензора са под пластмасовата кора на прага или под мокета под седалката. Утре ще демонтирам кората и ще проверя! Забелязах че мокета под стелките е подгизнал от вода, което също е вероятна причина за проблема с датчика. Интересно откъде влиза водата при положение, че нямам и капчица застояла вода под акумулатора?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

датчика ти се намира в горната част на седалката (точно където сядаш) ...за да стигнеш до него трябва да разтапецираш седалката ..

а и няма гаранция ..че е повреден ..може просто да се е размърдал контакта между 2-те букси

изключи ги ..и ги зачисти ..

същото се получава ако си мърдаш седалката ..когато колата е на контакт

размествай си седалката когато ключа не е в патронника

зачисти си грешката ..и виж после дали пак ще се появи

Редактирано от Kadiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес разтапицирах горната част т.е. облегалката на седалката и датчик нямаше. В мястото за сядане не влизат и не излизат никакви кабели и затова не съм го разтапицирал. След чистене грешката се появява отново , още щом дадеш "на контакт".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчика за странично ускорение (удар), който активира страничните аербеци се намира под мокета по един съответно за всяка пр. седалка, закрепен е за напречна греда на пода на купето. По принцип не е желателно да го тръскаш или раздрусваш силно все пак е ускорителен датчик и като сработи се изхвърля и се сменя с друг нов. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчика за странично ускорение (удар), който активира страничните аербеци се намира под мокета по един съответно за всяка пр. седалка, закрепен е за напречна греда на пода на купето. По принцип не е желателно да го тръскаш или раздрусваш силно все пак е ускорителен датчик и като сработи се изхвърля и се сменя с друг нов. :respekt:

Това е полезна информация! Интересното е ,че ако гледаш пода и мокета ,не може да предположиш че има напречна греда. Съдейки по това което е написал колегата, все повече се убеждавам, че причината за моя проблем е водата от която е подгизнал мокета! Сега вече ме вълнува и въпроса от къде се е взела тя???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колега, намери ли го този датчик че и на мен ми светна лампата на аербега? И грешката е от пасажерския сенсор.

Мерси предварително!

П.С. А някой случайно да знае къде се намира кабела за връзка на този датчик с управляващия блок на въздушните възглавници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...