Jump to content

бензинов филтър


venci borisov

Recommended Posts

здравейте разбрах че до резервоара имало някакъв филтър за бензина,може ли някои да ми каже нещо повече за този филтър. Каде се намира,как се сваля и т.н. Audi 100 ACE Avant.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте разбрах че до резервоара имало някакъв филтър за бензина,може ли някои да ми каже нещо повече за този филтър. Каде се намира,как се сваля и т.н. Audi 100 ACE Avant.

Здравей колега

Не съм много сигурен - но тъй като тези дни постоянно ми се налагаше да разглабям резервоара - там няма никакъв филтър.Може би имаш предвид горивния филтър който е един черен конус отпред и отляво като застанеш пред колата.Ще по познаеш по изглеждащи водопроводни снадки които влизат в него.Цената при смяна беше някъде между 20 - 30 лв.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега

Не съм много сигурен - но тъй като тези дни постоянно ми се налагаше да разглабям резервоара - там няма никакъв филтър.Може би имаш предвид горивния филтър който е един черен конус отпред и отляво като застанеш пред колата.Ще по познаеш по изглеждащи водопроводни снадки които влизат в него.Цената при смяна беше някъде между 20 - 30 лв.

Поздрави.

значи като запаля на бензин двигателя изобщо не държи ниските обороти падне ли под 2000 обр и веднага гасне и един маистор ми каза за въпросния филтър ама след като казваш че няма значи ще е този в двигателния отсек

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стъпковото моторче наред ли ти е? Нали знаеш че то отговаря за поддържането на празния ход!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук може по опитните колеги може да помогнат ,но според мен имаш два варианта :

1.Стъпково моторче - мисля че има начин да се разглоби - да се натопи в бензин,да се почисти и да се види дали не е от него.

2.Дебитомер - тук също има доста теми по този въпрос .

За всеки случай може да провериш да нямаш скапана свещ или скапан кабел преди да минеш нататък с дебъга.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук може по опитните колеги може да помогнат ,но според мен имаш два варианта :

1.Стъпково моторче - мисля че има начин да се разглоби - да се натопи в бензин,да се почисти и да се види дали не е от него.

2.Дебитомер - тук също има доста теми по този въпрос .

За всеки случай може да провериш да нямаш скапана свещ или скапан кабел преди да минеш нататък с дебъга.

Поздрави

кабелите и свещите са наред прожеряжал сам ги.А каде се намира стъпковото моторче и дали ще мога сам да го сваля.

Благодаря!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни колегата nkk в по долните отговори на тази тема какво е написал:

http://audibg.com/forum/index.php?showtopi...тъпково+моторче

По между другото случайно да имаш и газ на колата ?

Успех

Редактирано от audi1000
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте разбрах че до резервоара имало някакъв филтър за бензина,може ли някои да ми каже нещо повече за този филтър. Каде се намира,как се сваля и т.н. Audi 100 ACE Avant.

Стъпковия мотор има една букса, пробвай когато е запален мотора,да я откачиш, ако угасне двигателя,значи този стъпков мотор работи.Провери гумения маркуч да не смуче отнякъде въздух. При запален двигател се ослушай добре покрай дюзите и оттам може да смуче въздух, както беше при мен,има още много възможности, но едва ли ще е от филтъра и все пак не трябва да го пренебрегваме,но най добре е да започнем от най простото и евтинко нещо.При възможност след като угасиш двигателя,извади една по една дюзите/става много лесно, откача се една скобичка и дърпаш внимателно нагоре/ и виж дали има бензин по тях,защото може да имаш и запушена дюза.Провери засега това и ако всичко е ок,пиши ще намерим причината ОБИЧАМ ТОЗИ ДВИГАТЕЛ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж тук как ти изглежда стъпковото моторче /idle control valve for audi 100 ACE/:

http://www.yiparts.com/Part/en/FCRJF

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[цитирам име = 'audi1000 "дата = 16-ти февруари 2010 година, 09:52 "след = '1119314]

Погледни колегата NKK в по долните отговори на тази тема какво е написал:

[url = "http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=17424&hl=стъпково+моторче"] http://audibg.com/forum/index.php?showtopi...тъпково+моторче [/ URL]

По между другото случайно да имаш и газ на колата?

Успех

[/ цитат]

да имам газзова но на газ не прави така,ниските обороти си ги даржи.Иначе проблема ми е в паленето сутрин като е студено и веднъж запалили няма ядове след това.

Благодаря ви!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да имам газзова но на газ не прави така,ниските обороти си ги даржи.Иначе проблема ми е в паленето сутрин като е студено и веднъж запалили няма ядове след това.

Благодаря ви!!!

колега при мен беше абсолютно по същия начин проблема:провели си отново хубаво клапата на дебитомера,провери стойностите на потенциометъра,ако не можеш сам,намери хора,които могат да го направят,разбери дали ти работи със сигурност ламбда сондата,провери както писах по горе стъпковия мотор дали работи.Според мен газовата ти е гърмяла,укривила е клапата и е разместила лостовата система,която движи клапата на дебитомера.Настройка със шестограм предполагам ще пооправи нещата,там всичко е разместено със сигурност

мисля че е най добре да попрочетеш тази тема особено последните 2 страници

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=56957

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...