Jump to content

смяна тампони двигател 2.5tdi


fortschrit

Recommended Posts

Не е толкова трудно: пуска се надолу алуминевата конзола, която държи реактивната щанга и върху която стъпват тампоните. Малко е труден достъпа до горната гайка на десния тампон, но със сваляне на тръбата към интеркулера и/или кутията ня въздушния филтър става.

Според Ауди е задължително да се сменят болтовета на двете алуминиеви конзоли, защото се стягат с определено усилие и след това с някакви градуси, тоест се разтягат. Ти сам прецени

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Искам да попитам ,някой правил ли е смяна на тампоните на двигателя(AUDI A4 2.5 tdi мотор AFB)в домашни условия-в смисъл ГАРАЖ С КАНАЛ.

здрасти колега, аз съм със същия АФБ мотор и съм с изпуснал ляв тампон този който е с датчика май, ти твоите смени ли ги има ли подобрение след смяната? Пиши ми моля те от къде мога да си намеря този тампон оригинален че е на зор работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега щом е изпуснал сменям,а за покупката се обърни към колегите тук като пример ти давам колегите КОКО 100,tristan даста коректни и ще свършиш бързо работа :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега щом е изпуснал сменям,а за покупката се обърни към колегите тук като пример ти давам колегите КОКО 100,tristan даста коректни и ще свършиш бързо работа :zustimm:

как по точно да се свържа с тях не съм много в час с форума?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как по точно да се свържа с тях не съм много в час с форума?

КОКО 100 - 0887395466

кое налага смяната на тампоните, какво се случва като поведение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КОКО 100 - 0887395466

кое налага смяната на тампоните, какво се случва като поведение?

колега благодаря за телефона на коко 100, колкото до тампоните моят е изпуснал и е омаслен и не само това,при работа на място имам леки вибрации в купето.

Редактирано от YAMAHA553
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...